Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vigasztaljam meg a lányom?

Hogy vigasztaljam meg a lányom?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem sajnos az anyja már nem lehet velünk, és ma oda jött hozzám hogy apa verzek (még csak 9 éves) és akkor megmutatta a bugyijat és hat láttam hogy megjött neki nagyjából ahogy tudtam én elmagyaraztam neki hogy mégis mi ez meg hogy ez egy természetes dolog, gyors elszaladtam a boltba venni neki betétet és mióta haza jottem rosz kedve van nem hajlandó ki jönni a szobájából és néha még sír is. Hogy vigasztaljam meg?
2019. dec. 28. 22:48
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
(nem halt meg az anyja csak nem tartsuk vele a kapcsolatot és nem is kíváncsi a gyerekekre)
2019. dec. 28. 22:49
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Próbáld meg nem megvigasztalni, hanem vidámabbá tenni. Ehhez érv lehet, hogy ez egy lépés afelé, hogy nagylány lesz.

Váratlanul érte, ez természetes. A lányodat te ismered, mire hogyan reagálna. Mi annak idején kettesben megünnepeltük. :)

2019. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

*tartjuk

nem görcsöl a hasa? lehet azért sír. kérdezd meg, hogy érzi magát, és ha görcsöl, akkor adj neki fájdalomcsillapítót (mindenkinek más válik be, ezt ki kell tapasztalni sajnos, nekem pl. az erős cataflam jó). melegvizes tömlő a hasra is segíthet.

2019. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell megvígasztalni, nem történt tragédia. Szerintem biztos találsz olyan videót ami gyerekek szintjén elmagyarázza a folyamatokat, azt meg tudod neki mutatni. Nincs közeli nő ismerőse? Vagy ha olyam kérdése van amit nem tudsz megvalaszolni akkor írj nyugodtan privátban. Segítek szivessen.
2019. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Meleg vizes palack a hasra, igyon sok vizet, csokit adj neki és nyugtasd meg, hogy ez természetes.
2019. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem megvígasztalni kell hanem megnyugtatni, elmagyaráznia dolgot. Félreérthetően írtam.
2019. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Idősebb rokonát, pl nagymamat nem ajánlom, ők elég maradian gondolkodnak a menstruációrol, titkolni kell, szégyenletes stb
2019. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
49%

"Ünnepeljétek" meg, hogy nagylány lett, vegyél neki betétet és hozzá tartozó tokot, vagy akár menjetek el együtt kiválasztani. Nyugtasd meg, hogy ez természetes, és azt jelzi, hogy minden rendben van vele. Ha találsz, adj neki "nagylányoknak" írt felvilágosító füzetet, könyvet, lehetőleg olyat, ami könnyed, színes. Mi Libresse termékmintákkal kaptunk egy jó kis menstruációval kapcsolatos füzetet, azt nagyon szerettem, érdekes volt. Ilyen termékmintákat is lehet(ett anno) rendelni ingyenesen, ezt is érdekes lehet neki kiválasztani.

De leginkább kapjon egy jó kis csokitortát, és játszatok valamit, amit szeret.


Majd ha nagyobb lesz mutasd meg neki a hormonmentes youtube csatornát, nagy segítségedre lehet a felvilágosításban.

2019. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
58%
Engem apukám azzal készített fel erre a dologra, hogy "amikor majd kinyílik benned az élet piros virága".
2019. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Állítólag nem fáj a hasa mert kérdeztem hogy nem e azért sír de azt mondta hogy nem...Azt mondta hogy fel hogy valaki megtudja a suliban és cikizni fogják hiába mondom neki hogy ez nem gáz és semmi szégyellni való nincs benne de o neki ez semmit se ér...probaltam neki érthetően magyarázni szerintem sikerült is most már jobban van talán most már nem sír csak nincs valami jó kedve...
2019. dec. 28. 23:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!