Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menekülhetnék az "Anya...

Hogyan menekülhetnék az "Anya kicsi fia" helyzetből?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 10.es. Sajnos nagyon elharapódzott a helyzet.. Vázolom a helyzetet:


elsó tagozatban anyám annyira akart nekem segíteni, hogy minden leckeírásnál a végén már ő diktálta a helyes választ. Ugye én nem furcsálltam, mert jó volt. Aztán 4. osztályig ment tovább.


Felső tagozatban is akár akartam akár nem, a leckéimben folyamatosan segíteni akart, és a végén ugyanúgy már diktálta. 7. 8. ban még mindig autóval vitt iskolába, mert ennyira szeret engem. És mindent velem akart csinálni. Mindentől féltett rettenetesen. Soha nem engedett el sehova, mindenhonnan kiközösítettek. De 8. ig nem érdekel, mert közben azt mondogatta nekem, hogy azért csinálják, mert féltékenyek. És bármilyen helyzet áll fel, helyettem dönt. Nem hagy szóhozjutni.


9. ben még mindig kicsoval visz iskolába, de a lekéimben már nem segít annyira. Most ébredtem rá, hogy mennyire rosszatt tett. Képtelen vagyok egyedül közlekedni, egyedül intézni valamit. BORZALMAS!


Tehát, ha elhívtak bulizni, az egész osztály előtt (9. ben) mert ugye ő ott volt, mindenhol ott akart lenni. Megkérdete tőlem, mint egy pisis hülyegyerektől, hogy "Naa? Szeretnél menni?? Nem ugye? És helyettem döntött. De ha azt válaszolom, hogy igen, akkor azzal hetekre olyan mély depressziót okozok neki, hogy mindketőnknek rosz lesz. Szociális életem nulla, mindentől óvott anyám, senkivel nem tudtam rendesen barátkozni.


Mivel most ráébredtem, rosszabbul is érzem amgam. Rettenetes ciki,h ogy anya visz minden nap suliba, de közben képtelen vagyok rá, hogy elmenjek egyedül. nem tudok rendes témákba kezdeni emberekkel, mert képtelen vagyok rá.


Hogyan tudok ezen túltenni?


2019. dec. 29. 10:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdesz egyedül csinálni dolgokat.

Pl. iskolából hazamégy - eleinte valakivel együtt, aki arra lakik.

Benn maradsz késöbbig az iskolában és másokkal együtt tanulsz.


Az, hoyg anyád "mély depressziót kap", ha nélküle csinálsz valamit, az ö problémája, ezt nem neked, hanem neki kell megoldani!


Ha meg végképp nem boldogulsz, akkor keresd meg az iskolapszichológust és töle kérj segítséget.

2019. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Igen, hazamenni haza tudok, de csak akkor, ha TUDOM, hogy van, aki arra jön, mint én. Nálam az a probléma, hogy 1. retegek, hogy mivan ha eltévedek 2. a tudat, hogy egyedül vagyok, senkit nem érdeklek, az nagyon zavar, sírhatnékom van. Lelkileg kb egy 5 éves szintjén állok.


De valahogy biztos nem, ha ezt fel tudom fogni, csak fura.. Ha lesz gyerekem én az életre nevelem. Nem hagyom ilyen kis nyomi anyakedvenceként.

2019. dec. 29. 10:27
 3/38 A kérdező kommentje:
Az iskolába menés az egyik legkisebb dolgok közé tartozik. Számtalanszor olt olya, hogy diákmunkát vállaltam, és kértem, hogy menjek el az 5. kerületbe xy utcába. Budán lakom és akkor én olyan sokkot kaptam, hogy hogyan kéne elmennem? Amit nem rutinból csinálok, az nem megy...
2019. dec. 29. 10:28
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusnál nem jártál még?

Érdemes lenne konzultálni szakemberrel, mert lehet, hogy nem pusztán az agyonféltéstől lettél ilyen. :(

2019. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz akkor, ha majd rendesen dolgozni kezdesz? Amúgy én a helyedben felkeresnék egy pszichológust.
2019. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal kéne beszélni és leállítani. Vázold neki a helyzetet e mond el mennyire rosszat tett veled, most segítsen helyrehozni. Egyébként neki üzenem, én 17 évesen 600 km- t utaztam nagyszülőkhöz egyedül, másik országba, vonattal, metróval, busszal. Ne neveljen már életképtelennel.
2019. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Ok, én elmennék psichológushoz, de mivel sosem megyek kia a házból, így nagyon feltűnő lenne.


De amúgy ez a helyettem csinál meg mindent dolog úgy alakult ki, hogy eleinte nekem ez jó volt, és fokozatosan egyre többet csinált, és megszoktam.... gimiben jöttem rá, mert ott a tanárok kérdezték, hogy miért nincs felszerelésem? Mondtam, hogy bocsánat, anya nem pakolta be. Erre engem csesztek le, mer miért az anyámmal csináltatom meg. Hosszú lett volna elmagyarázni, rájuk hagytam..

2019. dec. 29. 10:45
 8/38 A kérdező kommentje:

6-os tudom :( És mindenki más is ilyen. De én nem. Egyszerűen pánikroham tör rám, már a tudattól, hogy nem LESZ senki, aki mellettem legyen. A boltban nem merek egyedül kérni, emrt 15 évig mindig anyám csinált mindent.


Nagyon rossz, hogy erre most ébredtem rá. És az is, hogy egyáltalán ráébredtem.


Egyébként autóval bárhova elmennék!!!! Ezt tudom.. Az autó útvonalakat akárhova megyünk, a táblákból simán megmondom.


És valahogy az időérzékem is elromlott. Mivel azt szoktam meg, hogy autóval egy háztömb 5 másodperc, tehát akkor az orvoshoz elmenni 10 perc, akkor amikor anyával gyalog mentünk, akkor először megijedtem, mert nem tudtam, hogy hova megyünk ennyi ideig. Most is összezavarodok, Mert az idő-megtett út grafikon nem egyezik gyalog és autóval.

2019. dec. 29. 10:50
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

# 7

Azért csak kimész a házból, mikor iskolába mész...

Ne kifogásokat keress magadnak, hanem megoldást!

Tologathatod a problémát 30-40 éves korodig, akkor még irreálisabb lesz az, hogy ki tudj jönni ebből a csapdából.

2019. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy nincs okostelefonod?

Ha az ott van a kezedben, nem tudsz eltévedni.

2019. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!