Miért ilyen az apám?

Figyelt kérdés

Mostanában kb 2 éve nagyon fura lett. Mindíg olyan feszült és elég gyakran úgy beszél velem (meg anyával a testvéremmel meg a nagymamámmal) mintha haragudna rám. Már megkérdeztem hogy haragszik-e vagy van-e valami baj de azt mondja hogy nincs.

Szerintem nem akarja megmondani vagy én nem tudom. Mondta hogy a munkahely nagyon megviseli de már 20 éve ugyanott dolgozik. És nem azt mondom hogy, én soha nem vagyok feszült meg ideges és mindig úgy válaszolok ahogy kéne, de apa már 2 éve 80% ban nagyon bántón beszél velünk.

Pl:

-Apa ha majd ráérsz átküldöd a képeket?

-hát ja... Ha majd ráérek.

Így szövegből nem jön át de szinte ordítva mondja.


Még egyszer kérdezte apa hogy mibe tegyük a szőlőt.

(Mentünk szőlőt szüretelni)

Mondta neki nagymamám hogy először kell a mentszőolló.

És apa szinte veszekedve mondta.

-Nem... Azt mondd meg hogy MIBE tegyük és HOL van amibe tegyük.


Én nem azt mondom hogy ne utasítson el semmit csak azt nem érem hogy miért nem lehet szépen válaszolni.


Akkor nem feszült ha iszik egy kis alkoholt de ha iszik nem bírja abbahagyni és nap végére már részeg.


Tudtok segíteni hogy hogy tudnám elmúlasztani az idegességét meg azt hogy ne igyon ennyit minden nap?



16/F



2019. dec. 29. 10:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és azt még elfelejtettem hogy egoista is :/
2019. dec. 29. 10:22
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja és még egoista is :/
2019. dec. 29. 10:25
 3/4 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Megértem, hogy zavar édesapád viselkedése. Szerintem már nagyon rosszul van, mert csak nagyon boldogtalan ember viselkedik így. Te annyit tehetsz, hogy sok szeretettel gondolsz rá mindig, szépen beszélsz vele, szépeket gondolsz róla és jót teszel vele, amikor csak alkalmad van rá. Éjjel üzenhetsz is neki amikor alszik, képzeld el magad előtt és mondd el neki, hogy nagyon szereted és szeretnéd, ha jól lenne, megérted őt, sajnálod és szerinted ez nem jó neki, ahogy most él. Kérd meg, hogy ne igyon és többet pihenjen. Azt ne felejtsd el mondani neki, hogyha nem iszik és többet pihen, akkor jobban lesz. Képzeld el, hogy amikor iszik utána mindig jobban lesz és kedvesebb. Amikor meglátod, mindig mondd magadban, hogy szeretlek, ha ránézel, akkor is gondold, hogy szereted és őrizd meg a békédet. Reggel felébredés után mindig küldj neki szeretetet, ez lehet akár egy nagy szív, amit elküldesz neki, vagy lásd rózsaszín fénybe burkolva, amely megvédi és szeretetet ad neki. Fantáziádat nyugodtan szabadon engedheted. Ha így teszel, akkor ő is meg fog változni, mert ha te változol vele szemben és kinyilvánítod a szeretetedet és békés vagy ő is ilyen lesz. Ha szeretnél jobb életet a jövőben és szeretnél segíteni magadnak és embertársaidnak, sok személyiség és önfejlesztő könyv és módszer van, amiből sok mindent tanulhatsz. Ami nekem nagyon sokat segített a tudatosodásban, tehát abban, hogy tudom, hogy mit teszek magammal és másokkal, az a Silva módszer, ami magyarul az Agykontroll nevet kapta, Eckhardt Tolle könyvei is nagyon megvilágosítóak, Dr. David R. Hawkins könyvei, sok fent van az interneten is, a you tube-on is, sok meditáció és előadás is. Ezekről azért írok, mert biztonságosak és segítenek és javadra válnak, hogy Neked és családodnak jobb életed legyen. Szeretettel
2019. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2020. jan. 1. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!