Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék a lehető leginká...

Hogyan tudnék a lehető leginkább pozitív és támogató lenni a lányommal szemben, aki elmondta nekem hogy ő biszexuális és szeretné megmutatni nekem a barátnőjét?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kislányomat! Ő az én szemem fénye és büszke vagyok rá hogy milyen csodálatos nő lett belőle. A lányom 27 éves és biszexuális, még velem együtt lakik egy lakásban. Valójában én ezt már hosszú évek óta gyanítottam, de hivatalosan csak tegnap mondta el nekem ezt a dolgot. Semmi baj nem történt, egyszerűen elmondta nekem ebédnél és én mondtam, hogy "Ó kislányom, de hiszen ez csodálatos! Én örülök hogy ezt elmondtad nekem!". A lányom azt mondta hogy a barátnőjével 6 hónapja vannak párkapcsolatban és hogy már szexeltek is rengeteg alkalommal. Azt kérdezte, hogy Szilveszterkor átjöhet-e hozzánk, mire mondtam, hogy természetesen igen. Mutatta nekem Facebook-on hogy néz ki a lány és nagyon kedves, mosolygós ahogy én láttam. Szakácsnak tanult és 25 éves. Szilveszterkor szeretné nekem bemutatni a lányom a párját és természetesen itt is fog aludni nálunk. Készítek a lányomnak és a barátnőjének finom ebédet és süteményt, ezzel szeretném meglepni őket.


Kérdésem, hogyan tudom támogatni a lányomat a lehető legjobban? Mit kell ilyenkor tenni, hogy megmutassam, nekem semmi gondom nincs azzal, lány a partnere és biszexuális? Hogyan barátkozhatok a lányom párjával?


2019. dec. 29. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Már most is pozitív és támogató vagy, ennél többet szerintem nem kell tenned, nehogy átess a ló másik oldalára. Legyél olyan vele, mint eddig, az elég.
2019. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
97%
Szerintem bőven elég amit most csinálsz, hogy kedves vagy és megértő a lányoddal. Nagyon jó ötlet hogy Szilveszter alkalmából készítesz nekik finom ebédet és süteményt! Légy nagyon kedves a barátnőjével.
2019. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Ugyanúgy, mintha egy fiút vinne fel. Szerintem sokkal rosszabb lenne, ha túlkompenzálnád a dolgot.


Legyen valami ebéd, beszélgessetek, ilyenek

2019. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ne lelkeskedd túl. Az nagyon fura. Én heteroszexuális vagyok, de a lány vagy a barátnő helyében nekem az lenne a legjobb, ha normálisan kezelnéd a helyzetet, és nem így túlpörögve. Mondjuk én meglepődtem volna, ha bevallom, és anyám felkiált, hogy ez de csodálatos. Az oké, annak lehet örülni, hogy megosztotta veled, de az eufória azért fura. Meg nekem az is elég fura lenne, hogy közöljem az nayámmal, hogy már rengetegszer szexeltünk. (???)

Szóval, oké, kedves vagy, hogy támogató szülő vagy, de ne told túl, mert az éppolyan zavaró lehet, mint az ellenzés. Fogadd őket úgy, normálisan, mintha fiú lenne az illető. Nem kell csillogó szemekkel nézni őket, meg lelkendezni, csak úgy, normálisan légy kedves.

Ha a csaj esetleg felhozza, hogy az ő szülei még nem tudják vagy esetleg nem, vagy nehezebben fogadják el a helyzetet, nehogy rosszat mondj róluk, csak diplomatikusan annyit, hogy biztos meg fogják emészteni, csak idő kell nekik. Sok sikert!

2019. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Amit most csinálsz, az nagyon jó. Szavakkal és tettel is erezteted a lanyoddal, hogy elfogadod.

Kérdezd meg, hogy milyen sütit szeret nem allergiás valamire.

Érdeklődj a tanulmányai, a munkája, hobbija, családja után.

Ha fiú lenne, akkor is ezeket tenned.

2019. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

"Mondjuk én meglepődtem volna, ha bevallom, és anyám felkiált, hogy ez de csodálatos. Az oké, annak lehet örülni, hogy megosztotta veled, de az eufória azért fura. Meg nekem az is elég fura lenne, hogy közöljem az nayámmal, hogy már rengetegszer szexeltünk. (???)"

Pontosan ugyanezekre kaptam fel a fejem. A túlzott lelkesedés miatt. Épp ezért én ezt egy csöppet túltolt kamukérdésnek gondolom.

2019. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Off: de bárcsak a legtöbb szülő ilyen jófej lenne.

Ahogy írják is: eléggé támogatod már, főleg, hogy elfogadod ezt, nem kell túl kedvesnek se lenni, legyél olyan a lányoddal, mint eddig. A barátnőjét jól fogadod, ahogy olvasom.

2019. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem amit eddig tettél, már azzal is a támogatásod és elfogadásod mutattad/biztosítottad a lányod felé, és pozitív a hozzáállásod így is.

Ennél több nem kell. Csak viselkedj teljesen normálisan és természetesen, tényleg úgy, mintha egy fiút vinne el bemutatni.

2019. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"egyszerűen elmondta nekem ebédnél...hogy már szexeltek is rengeteg alkalommal"


Ízléstelen dolog ebéd közben szexről beszámolni.

Én sugárban kezdtem volna hányni....

2019. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Több ilyen szülőt!💖
2020. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!