Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne kíméletesen...

Hogy lehetne kíméletesen leépíteni anyukát? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szitu, hogy anyukám már nem fiatal és egyedül van. Már régen nem élünk együtt. Pár éve nagyon beteg voltam és akkor sokat látogatott meg segített is. A gond hogy azóta napi színten hívogat és teljesen rátelepedett az életemre. Mindenbe beleszól és mindentől elveszi a kedvem. Kb. Ha sapka van rajtam az a baj, nincs az a baj. Ezt nem lehet bírni. Nem akarom megbántani. De fogalmam sincs hogy lehetne kezelni a szitut. Már próbaltam ezt így elmondani neki. Sajnos csak sértődés meg mártírkodás lett a vége. Ez viszont így nem mehet tovább mert lassan én megyek rá mentálisan. Pl. Ha átjön már eldugdosok dolgokat, hogy ne szóljon érte. Ez nem egy jó irány.
2019. dec. 29. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ajtozar csere. A telefont pedig ne vedd fel csak nap vegen hivd vissza, aztan masnap. aztan 2 naponta...
2019. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon nehéz helyzet, de felnőtt emmbernek fel kell vállalni a tetteit, érzéseit. Én ezt mondanám neki: anya, nagyon szépen köszönöm, hogy amikor beteg voltam, akkor támogattál, segítettél. Nagyon szeretlek, de most mikor már szeretném önállóan élni az életem, akkor is ilyen gyakran jelen vagy, pedig erre nincs szükségem. Keress magadnak valami hobbit, vagy foglald el magad valami mással, mert ez az egészséges. Kérlek ne haragudj rám ezért, tényleg nagyon szeretlek.
2019. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem szólóval. És hangsúlyoznám, hogy anyukádnak más elfoglaltság kellene.
2019. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ül otthon. Mászkál össze vissza, vannak ismerősei. Állandóan azt mondja semmire nincs ideje. Mégis ezt csinálja.
2019. dec. 29. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha mászkál össze vissza, ismerősökkel találkozgat olyan sűrűn nem lehet nálad. Mondd meg neki, hogy már nincs szükséged rá, felejtsen el, majd ha netán megint beteg leszel, akkor rohanhat ápolni. 😅
2019. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy állandóan nálam van? Amúgy ez nem egy vicces kérdés!
2019. dec. 29. 17:57
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki egyenesen, és pontisan mit szeretnél. Ha megsértődik meg mártírkodik, akkor hagyjad. Lenyugszik majd hidd el! Aztán átgondolja majd amit mondtál. Tudod miért? Mert nem akar majd elveszíteni, ezért muszáj lesz átgondolni a helyzetet, és rájön, egyrészről: az érzelmi zsarolással nem ér el semmit, másrészről, hogy te betartod a szavad és nem keresed addig amíg nem változtat. Hidd el bejön. Az én anyám szintén ilyen volt. Aztán azóta helyre álltak a dolgok. Határozott voltam. Te is legyél az! :)
2019. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, csak mindig megsajnálom :(
2019. dec. 30. 09:38
 9/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazad van. Mikor elköltöztem 18 évesen is nagy hiszti volt meg fenyegetőzés, hogy kidobja minden ott maradt cuccomat. Rossz lett volna ha kidobja. Párat ki is dobott de mondtam, ha megteszi akkor többet nem lát. Úgy hogy abbahagyta és elcsitultak a dolgok idővel. De akkor még fiatal volt és inkább magamat sajnáltam.
2019. dec. 30. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!