Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Figyelt kérdés
7 lakàsuk van Budapest belvárosában,2 más megyeszékhelyen, a gyerekeik pedig szülöi házban vagy máshol albérletben kényszerülnek élni. Nem akarnak adni egy lakást,effektive üres kézzel indulunk az életbe. De azért mondják hogy legyünk hálásak mert amikor ök meghalnak majd milyen jó lesz nekünk örökség(átlagéletkor alapján már 60 éves leszek akkor kB)
2019. dec. 31. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
58%
Még Rogánnak sincs 7 lakása Bp belvárosában.
2019. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
52%

Ha szülő lennék és lenne ennyi lakásom, csak akkor engedném a gyerekeimnek, hogy lakjanak benne, ha fenn tudnák tartani, és már letettek volna valamit az asztalra. Ja, és ha azt hinnék, hogy alanyi jogon jár nekik, és emiatt megkérdőjeleznék, hogy milyen szülő vagyok, akkor elfelejthetnék...


De remélem azért sajnálni nem kell, hogy “üres kézzel” indulsz az életbe, mert rengetegen vannak még így, csak nem siránkoznak ennyit.

2019. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is hasonló a helyzet, együttérzek veled. Nemigen tehetsz semmit.
2019. dec. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk olyannak aki nem tesz mindent a gyerekei segge alá próbálva megtanítani nekik az értéket mit jelent megdolgozni bármiért. Ami szüleidnek van azért ők dolgoztak meg nem Te. Miért is kellene magától érthetőnek lenni,hogy az a tiéd?

Jobban becsülőm az ilyen tehetős szülőt mint aki mindent a gyereke feneke alá tesz utána csodálkozik, hogy bizony vagy semmi se elég vagy semmit nem becsülnek meg.

2019. dec. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:

Végülis ez is egy nézöpont,arra jutottam hogy úgy érzi nekik nehéz gyerekkoruk meg életük volt akkor a gyerek is szivja meg. Nem arról van szó hogy nem dolgozom vagy egy fél élet munka után nem lesz saját pénzböl majd egy lakás csak nem értem hogy miért jó hogy ennyi mindenük van és nem akarnak segíteni, sokkal könnyebb is lehetne életünk.

Mindegy majdha lesz nekem egyszer gyerek én biztos nem fogom igy szivatni

2019. dec. 31. 21:27
 6/87 anonim ***** válasza:
63%

3-as vagyok, akit szeretettel lepontoztatok.

Nálunk mellesleg az a helyzet, hogy mindkét szülőmnek segítettek a nagyszülők, sokszor erőn felül is. Én ezt nem kaptam meg. Nem tudom, hogy ez segített-e rajtam valamit, vagy hozzátett-e bármi pozitívat a jellememhez, de szerintem nemigen.

2019. dec. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem butaság. Mi mindkét gyereknek legalább addigra szeretnénk lakást adni, mire diplomáznak. A diploma nem feltétel csak nem tudom, mikorra jön össze a pénz.

Egy otthonnak a kezdetének kell lenni mindennek, nem a végcélnak. Külföldön albérlet is jó, de itthon olyan magasak a díjak a fizukhoz képest, ami irreális.


Szóval: nem hiszem, hogy mondjuk rosszabb mentőtiszt lenne a gyerek, ha nem szorong attól, hogy össze tudja-e kuporgatni a bérleti díjat. Inkább költse a pénzt továbbkèpzésre, tanulmányútra.

Vagy kezdjen egy olyan szakmába, amihez kell befektetett pénz. Vagy alapítson egy sikeres vállalkozást.

Attól nem lesz senki felnőtt, hogy 35 éves koráig otthon eszi a mama főztjét, sokk inkább az lesz, ha 25 évesen ellát efy lakást, beszerzi a szükséges dolgokat, intézi a karbantartásokat és dolgozik a megèlhetésért.

2019. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
36%

Nekem van egy ismerősöm, akinek mindent a segge alá tolnak: vettek neki lakást, a számlákat is a szülei fizetik, annak ellenére, hogy van munkája, ahova a szintén az anyja rakta be, konkrétan hoteligazgatót csinált belőle, úgy, hogy vett egy kisebb hotelt Ausztriában, tehát még azért sem kellett megküzdenie. Igaz ehhez elvégzett egy alapszakot, 5 év alatt ki tudta puskázni, meg persze fizetni...Természetesen egy új mercedese is van, a szülőktől.


És hogy milyen a jelleme? Szerinte neki ezek alanyi jogon járnak, mert a szülei megtehetik, nem értékel semmit, nem tudja milyen megküzdeni azért, ha el akar érni valamit, és mindez azért mert semmit nem kellett soha megtennie azért, hogy legyen valamije. Kérkedik azzal, hogy lakása van a rózsadombon, de persze csak a közeli ismerősei tudják, hogy hogyan is él valójában.

És ez csak egy példa..habár én nem ilyen közegből jövök, mégis rengeteg közeli hasonló mentalitású ismerősöm van, és mind ilyenek....

2019. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
62%
Szarrágók.
2019. dec. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
67%
A szüleid önzõek és egoisták.Képtelen lennék ezt megtenni a gyerekeimmel.
2019. dec. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!