Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy a férjem megértse ne a mostohagyerekével szórakozzon? (hosszú)

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek van az előző kapcsolatából gyereke, de óriási köztük a korkülönbség. Évekig velünk lakott az ő és az én gyerekem is.

Megismerkedésünkkor az övé már nagykamasz, mondhatni fiatal felnőtt volt. Én megbeszéltem vele, hogy nem szeretnék "én" beleszólni az "ő gyermekének" a nevelésébe. Egyrészt nem gondoltam sose szerencsésnek, ha egy gyereknek, akinek vannak édesszülei, egy "mostoha" kezdje megmondani a nagy okosságokat. Másrészt én el tudom a férjemnek mondani mit látok (tapasztalok) és engem zavar és akkor ő, ha egyetértünk, akkor szépen rendezze a gyerekével. Lehet azt mondani nem akarok/akartam a rossz zsaru lenni, de valóban nem hiszek abban, hogy nekem, mint új családi szereplőnek kell olyan konfliktusokba beleszállnom, mint alapvető együttélési szabályok miatti veszekedés. Egy példa csak, ha a konyhában a nagy gyereke nem pakol el semmit maga után, akkor szóljon érte az apja ne pedig én. (Az apját is idegesítette és szólt is érte, de sosem következetesen.)

Lényeg, hogy ugyanezt vártam el fordított esetben is.


Azonban a következő történt. Az eltelt évek alatt kiderült a férjem nem mer rászólni a saját nagy gyermekére, mert annak reakciója utána a sértődés, düh, harag, szemétkedés. Amikor ezt én meguntam és sajnos eredeti elveimhez képest elkezdtem én is ugyanazokért szólni csak épp nem hunyászkodtam meg csak, mert sértődés volt abból, hogy "kérlek pakolj el magad után", sikeresen "elüldöztem" az anyjához a gyermeket. Legalábbis ez így jött le.

A férjem azonban amióta elment a nagy gyereke, hirtelen elkezdte az enyémet piszkálni. Mielőtt valaki látatlanba betámadna fontos tudni, hogy nálunk is apuka engedékeny én meg a szigorú vagyok. Folyamatosan rászólok mindig ugyanazokért és csak ritkán vagyok következetlen. Sajnos emiatt folyamatosan ezt csinald, azt csináld, kérlek, de kérlek blablabla. A férjem meg elkezdte ugyanezt csak mintha ez az ő gyereke lenne folyamatosan szekálja is. Nem csak rászól, de ugratja, kineveti, szabályosan "b.szt.tja" mindezt úgy, hogy előtte én rászólok mar a gyerekre, megkérem, de mintha ez neki nem lenne elég.

Kértem, hogy ha valami baja van a gyerekemmel, akkor nekem mondja elsőnek és rá fogok szólni, ha egyetértünk (99%-ban egyetértünk amúgy is), de ne piszkálja, gúnyolja. A gyerekem még kicsi.


Erreföl ma a férjem közölte, amikor szóvá tettem sokadjára, hogy ne szóljon rá a gyerekemre már megint és ne így, hiszen én se tettem az övével, hogy "de hát egy család vagyunk és nekem is lehetett volna".

A gondom az, hogy bezzeg a saját gyerekére nem mert rászólni, amikor évek múltán én meg kétszer erélyesebben rászóltam el is költözött, akkor most mondja, hogy megismerkedésünktől kezdve nekem kellett volna HELYETTE elkezdeni nevelni az ő nagy gyerekét is???


Egyszerűen nem akarom, hogy az én gyerekemet piszkálja, alázza. Én ezt sose tettem az övével. Már azon gondolkodtam, ha jön látogatóba az ő gyereke, akkor majd én is ugyanezt csináljam vele??? (Pl.: csapkodjam ruhával, poénkodjak, ha valamt elfelejt, vagy folyamatosan 2 percenként szóljak rá mit miért csinál és gúnyolódjak???)

Az elején megbeszéltük, hogy válthat szemléletet és hagyhatja ennyire figyelmen kívül, amit kérek tőle?


2020. jan. 1. 22:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
NEKED van igazad.
2020. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
De ne csinald uazt az o gyerekevel, amit o is a tieddel.
2020. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy a férjed is azt gondolja, hogy te üldözted el a gyerekét, ezért szivatja a tiédet. Lehet, hogy ahogyan a saját gyerekével nem mert konfrontálódni, úgy veled sem mer, ezért jelzi indirekt módon (a gyereked piszkálása), hogy mérges rád.

Mindez csak feltételezés, de jó lenne ezt kidumálni egymás közt, hogy ne a gyerekeitek igyák meg a levét. (Nemcsak a tied ne, az övé se, akkor se, ha a te szemedben most az ő sráca a hunyó.)

2020. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

3-as: sajnos én is erre gyanakszom :-(. Néhányszor már előszedtem ezt a témát, de csak néz és az a reakciója érti, rendben. Van, hogy hozzáteszi, de hát nevet rajta gyerekem és látja a szeme csillogásán, hogy ezt ő élvezi. Hiába mondom, hogy szegény panaszkodik, nyafog, nyávog és ezek nem az "élvezet" jelei.


Köszönöm. Próbálkozom tovább.

2020. jan. 1. 23:30
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Remélem neked a gyereked az első. Ne azt tanulja meg hogy minden idegen parancsolgathat neki, meg ruhával csapkodhatja. Mostohaapjaként semmihez nincs joga. Még most adj a férjednek ultimátumot hogy vegyen vissza, mert a gyereket egy életre megnyomoríthatja mentálisan (jobbik eset hogy mindig szorongani fog), rosszabbikban egyszer odaüt a férjednek vagy elzüllött lesz.
2020. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk ezt igy lehetetlen megitelni, el is mondom, hogy miert

Minden fiatal sracnak rendetlen a szobaja. Ezt gondolom mindenki tudja. Persze van egy hatar, de ha beallt volna edesapam elettarsa 17-18 evesen a szobaajtomba pörölni velem, hogy mar megint nem pakoltam el a ruhaim meg ilyen frusztralt baromsagok amik igazabol arrol szolnak, hogy a szulo az idegesseget a neki kiszolgaltatott embereken vezeti le, akikrol tudja, hogy meg kell, hogy hunyaszkodjanak neki, es ezt elvezi.

A legtobb szulo ilyen. Totalisan ertelmetlen es termeszetes dolgokon idegeskednek es ordibalnak mint pl. egy kamasz sokat alszik, egy kamasz szobaja nincs rendben elpakolva, ezek olyan dolgok, amiken egy kiegyensulyozott intelligens ember nem veszekszik, mert semmi ertelme. Nekem is atomrobbanas volt a szobam 10tol 20 eves koromig, sajat lakasomban megis rendet tartok. Peldaul.


Persze ott a masik lehetoseg, hogy tenyleg kibirhatatlan a gyerek. Ez is lehet. De erre ugyanannyi esely van mint arra amit felvazoltam az ismert infok alapjan.

2020. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
68%

hmmm, nem is tudom. szerintem ez a nem szólok a mostohagyerekre hülyeség. Mivel egy család lettetek. Így nem tehet úgy, mintha egy vendég gyerek lenne és neked sem kellett volna így kezelned az ő gyerekét.

Aztán a saját egyezségedet,te megszegted, ami neked nem gond. Szerintem ez így nem feltétlen fair a részedről.

Ezek szerint te megszegheted az egyezséget, amit TE szabtál meg, de ha ő ugyanezt teszi az már rossz.


Először is olyan téren nincs igazad, hogy mostohaként nem családtagként bánsz a gyerekkel, de próbáltál jófej lenni. Aztán fogod magad és ezt a rendszert (amit újra kiemelek TE hoztál létre) semmissé teszed.

Más felől párod is gyerekes, hogy a te gyerekeden veri le azt, hogy úgy érzi elüldözted a gyerekét.


VISZONT: érdekelne a párod mik miatt szólja le a gyereked? lehet hogy a gyereked neveletlen volt mindig is, de a TE szabályod miatt ő sem szólt eddig rá, viszont mivel te borítottad az egész szabály rendszert, most már ő is kimeri nyitni a száját:S


Szóval érdekelne a másik oldal véleménye is.

2020. jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

6-os nem a gyereke szobaja volt a gond. Ezért is írtam példat: "ha a konyhában a nagy gyereke nem pakol el semmit maga után, akkor szóljon érte az apja ne pedig én."


Ezt kifejtve csak hogy erzekeld mik miatt kellett azert szerintem mar igenis szolni :-). Nehez nap utan hazafele.bevasarolsz, viszel mostohanak edesnek egyarant kedvenc ennivalokat, nasikat, kitalalod mit fozol, amit mindenki szeret. Hazaersz: konyhaban atomrobbanas, reggeli maradeka elol (tej, vaj, felvagott csupa romlekony), mosogato telehanyva, mert delben a menza utan hazaerve nagy gyerek rantottatevett, serpenyo leegetve, mindenhol morzsa, ragacsos pacak a padlon, kinyitod a hutot es valami fura büdös lé az egyik polcon stb. És te kezd azzal, hogy tkaritsd el ezt, hogy egyaltalan odaferj a tuzhelyhez vagy hogy leulhess vacsorazni. Minden nap. Minden nap. Vagy este zuhanyozni indulsz es zuhanytalca mocskos, a padlo viztocsas, a tukor lekopve a hajszarito eloveve, de nem elteve vissza a helyere...mindennap mindig. Reggelente hangos ajtocsapkodas, nyitott ajtónál pisilés, minden reggel minden reggel mindig. Tudod en sokat bírok, de ha valaki a szobáján kívül is atomrobbantást csinál folyamatosan és neki áll följebb, ha szépen kérik, hogy maga utan hagyjon mar rendet (es ne amit leirtam), de ez sose megy, akkor az kicspja biztositekot.

Kicsi gyereknek legnagyobb bunei: neha felkapcsolva felejti a villanyt furdoben, nem szeret papucsot venni vagy forditva folveszi, de ahol le kellene elfelejti (maga utan el tud pakolni a konyhaban, mosogatoba tudja tenni a tanyerjat, ja igen es rendetlen a szobaja, de estenkent keresre rendet rak, segit a takaritasban). Ok lesz majd nagyobb, en is voltam tinedzseraz en szobam is felrobbant, azon is ment anno veszekedes, de a szuleimre se ajtot nem csaptam ra, se pedig a konyhat nem hagytam napi szinten mgam utan ugy, mint eb a sz.r.t. :-D

2020. jan. 2. 00:25
 9/29 anonim ***** válasza:
49%

ismétlem, te voltál a hülye. Ha összeköltöztök, az nem azt jelenti hogy kerülgeted a másikat és a másikra hárítod a nevelés kérdését, aztán ezt megunva hirtelen robbansz(akkor sem ha igazad van a rendetlenséget illetően).

Ha összeköltözöl teszem azt a pároddal, aki nem a gyereked arra is rászólsz nem? A logikád helyenként nem állta meg a helyét és most ennek szívhatod a következményét.

2020. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

A helyedben egy ilyen konyha láttán azt mondtam volna a férjemnek, hogy ha nem szól a gyereknek, vagy ha szól, de a gyerek nem takarít el, akkor takarítsa el a konyhát ő, mosogatással, felmosással. Aztán majd te is nekilátsz a vacsorának.

Nem vagyok egy emancipanci, de hol van előírva, hogy csak te takaríthatsz?

2020. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!