Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék annak továbbtanu...

Nem szeretnék annak továbbtanulni, amit a szüleim szeretnének. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval. Az a helyzet, hogy jó tanuló vagyok. Idén fogok érettségizni, az elmúlt 3,5 évben végig 5-ös tanuló voltam. A szüleim azt szeretnék, hogy orvosira, vagy a jogra menjek tovább, ellenben velem. Nem érdekel egyik sem. Úgy gondolják, hogy ha már ilyen jó az agyam, használjam ki és menjek egy magasabbfokú egyetemre, majd később sokkal könnyebben meg tudok élni...

Én szívesebben mennék turizmus és vendéglátásra, de Ők meg akarnak akadályozni ebben. Azt hiszik, semmire se fogom vinni azzal a diplomával.

Ti mit tennétek a helyemben?



2020. jan. 2. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, amit TE szeretnél. A te jövőd, neked kell róla dönteni, nem a szüleidnek. Hogyha sem az orvosi, sem a jog nem érdekel, akkor ne vágj bele, mert nem fogod élvezni.
2020. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni őket. Mármint, én mindig úgy voltam vele, hogyha szuper agyam lenne, akkor tuti, hogy nem vesztegetném el és orvosira mennék.


De! Az a fontos, hogy te mit szeretnél. Ha téged a turizmus-vendéglátás érdekel, akkor tanuld azt. Nagykorú vagy/ vagy leszel hamarosan, ha ilyen jó eredményeid vannak, akkor biztosan felvesznek államira, és nem kell attól tartanod, hogy anyagilag nem támogatják a tanulmányaidat. Szerintem akkor lesz boldog az ember, ha azt tanulja és azt csinálja, amit szeret. Úgyhogy én a helyedben azt választanám, ami tényleg érdekel. Ha talpraesett vagy, akkor ezzel a diplomával is el fogsz tudni helyezkedni.

2020. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

1. NE a szüleid akarata alapján válassz.

2. A turizmus-vendéglátásnál azért jobbat is kitalálhatnál. Ahhoz képest, hogy a többségnek milyen nehéz élete van, elég nehéz szak. Persze, azzal is el lehet boldogulni, mint mindennel, de az a tapasztalatom, hogy inkább a gyenge-középszerű tanulók landolnak ott, mert azt hiszik, laza lesz, aztán vért izzadnak.

2020. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Kérdéses, hogy mennyire tetszik neked az egyik vagy másik megoldás. Utálod egyáltalán bármelyiket? Nem lehet, hogy csak amiatt van benned ellenérzés, mert meg akarják mondani, mit tegyél, de közben neked is tetszik egy kicsit a szakma? Tényleg annyira rossz lenne orvosnak vagy jogásznak lenni? Először azt kell kitalálni, miért akarsz egyikre menni, a másikra nem.

Ha megvan a szilárd érzelmi alap, akkor nézd meg, milyenek a fizetési, karrierkilátások. Ezekkel felvértezve indokold meg a szüleidnek a családi béke érdekében a dolgot. Szisztematikusan dolgozd meg őket.

Ezután, ha még nem fogadták el a döntésedet, akkor fel kell vállalnod a kockázatot, és oda jelentkezni, ahova te akarsz. Nem ők töltik ki a jelentkezési lapodat, hanem te. Ne add meg nekik a jelszót, így nem is tudják átírni.

Amikor felvetek, akkor meg hozd a jó jegyeket. Akkor majd megenyhülnek.

Egyébként meg érdemes bennük tudatosítani, hogy ne akarják a kiélni rajtad az álmaikat, mert ez a te életed, nem az övék-

2020. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Abban, amit szeretnél csinálni biztosan sikeresebb leszel, mint abban, amit nem..


Ha minden kötél szakad menj el az orvosira, csúsztasd el magad, ahogy csak tudod, de ne legyen feltűnő és utána átjelentkezel.

2020. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%

Ha jogra vagy orvosira mennél sokkal nehezebb lenne neked, alapból nehéz szakok, de úgy hogy egyáltalán nem érdekel téged úgy nehéz lesz majd megtanulnod. (nyilván nem lehetetlen)

Csak szenvednél, nálunk középsuliban volt az hogy sokan csak azért jöttel arra a szakra mert azt javasolták neki a szülei, és pórul is jártak szegények.

Ne törődj a szüleiddel, hisz ez a te jövőd és a te döntésed. Ne hagyd nekik hogy akadályozzanak, hisz nem vesztegetheted el a legjobb éveidet, és biztos bekerülnél államira.

A szüleidnek határozottan, keményen mondd el hogy te mit akarsz és hogy ezt te már eldöntötted és ez így lesz.

Maximum ha tényleg nem jön be a turizmus és vendéglátás, akkor elvégzel mást.

2020. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

A turizmus is közgáz amiről sokan azt hiszik mennyire könnyű (nyilván az orvosi jóval nehezebb) de a jog ugyanolyan tömegszak azzal a különbséggel hogy egy magyar jogi diplomaval (hacsak nem nemzetközi jog) külföldön semmit nem tudsz kezdeni, egy közgáz diplomával azért inkább.

Közgazdász hallagtó vagyok, tény és való hogy nem egy orvosis szint, de egyrészt az hogy valaki végig 5-ös gimiben nem jelenti azt hogy az egyetem is ilyen simán megy majd neki, masreszt a jogászok sem tudnak/tanulnak többet mint mi. A kettő kb. ugyanaz annyi hogy a jogon szimte csak seggelni kell (tudom, a fél családom jogász).

Egyébkent meg oly mindegy a magyar egyetemi képzesben a közgázon hogy minek hívják a szakodat mert az elején úgyis ugyanazt tanuljátok.

Próbalj velük beszelni, de a te életed neked kell dönteni.

2020. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha egyszer külföldön akarnál élni, a jog semmire sem lesz jó, mert hazai jogot tanítanak. És tele az ország ügyvédekkel, ráadásul az 5 év után még 3 évet bojtárkodni kell ingyen, 8 év, mire végzett jogásznak számítasz. Az orvosok meg rendkívül rossz körülmények közt dolgoznak a lerohasztott hazai egészségügyben, stresszesen élnek, hamar meg is hal a többségük.
2020. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
A vendéglátózással nem mész semmire,szegény maradsz életed végéig.a turizmus sem sokkal jobb.olyan szakmát válassz amivel jól tudsz keresni különben kínlódni fogsz életed végéig.
2020. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

A turizmus-vendéglátásról megértem, hogy miért nincs jó véleményük. Nagyon sokan mennek oda, csomóan ellébecolják, épphogy lediplomáznak, ezért egyrészt nehéz vele végzettségnek megfelelően elhelyezkedni, másrészt a gyenge tudással végzettek miatt kialakult róla egy rossz kép is.

DE ha te ezt szeretnéd, akkor próbáld meg, amennyiben érdekel a vendéglátás közvetlenül a vendégekkel foglalkozó oldala is. Diplomával is lehet, hogy pincér vagy recis leszel, de ha keményen dolgozol, lehet esélyed jó pozícióra is, mivel megvan a felsőfokú végzettséged.

2020. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!