Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám szerint kövér vagyok,...

Az anyám szerint kövér vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 165 cm magas és 55 kg. Anya meg folyton azt mondogatja nekem hogy dagadt vagyok meg hogy fogyjak le. Én eddig úgy gondoltam nem vagyok kövér de kezdek kételkedni magamban.

Egyébként néptáncolok, de csak hetente egyszer van próba, máshova meg nem tudok menni sportolni, mert így is átlagosan 5 és fél hat között végzek az iskolában és még utána is rengeteget kell tanulnom.

A testvérem is folyton kövérnek nevez, de tőle már megszoktam, tinédzser, folyton veszeledne úgyhogy rá nem is hallgatok. De az nagyon rosszul esik, hogy a saját anyám kövérez le, amikor ő sem vékony és genetikailag sem vagyok az a nádszálvékony, és nem is leszek, mert évekig úsztam, úgyhogy a felsőtestem robosztusabb mint a többi lánynak.

Tudnátok mondani valamit, hogy mit csináljak? Mert már nagyon kétségbeestem.



2020. jan. 2. 16:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
97%

nem, nem vagy kövér.


Én visszaszólnék neki valami olyat hogy "igen, többen mondták már mennyire hasonlítok rád, vagy anyja lánya". Hátha akkor leesne neki a dolog.

2020. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnál lehet a gond, mert én ugyanennyi vagyok, pont 165 cm körül vagyok, és egyáltalán nem vagyok dagadt, teljesen normális a testsúlyom. Ne kételkedj magadban, csak sz4rd le, mit mond. Valószínűleg rajtad vezeti le a stresszt, vagy csak irigy, hogy szebb az alakod. A testvéreddel is lehet ugyanez. Azon kívül nem sokat tehetsz, hogy figyelmen kívül hagyod, és megvárod, míg elköltözhetsz.
2020. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktam mondani, hogy reklamálni a gyártónál. Amugy meg nem vagy kövér.
2020. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
88%

Mindenkinek van szerintem ilyen dilije, mint anyukádnak, én pl aránylag kövérebb vagyok, mint te, nálunk mégis azt mondogatják, hogy sovány vagyok.


Nem vagy kövér a számok alapján kicsit sem, persze fontos hogy ebből mennyi zsír és mennyi izom, de szerintem ne bántódj meg, csak jót akar neked.

2020. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A testvérem nem valószínű hogy irigy, mert ő pont az a darázsderekú sovány alkat, ő egyszerűen csak rosszindulatú, kamaszodik és még beszélgetni sem lehet vele normálisan.
2020. jan. 2. 16:53
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg nem törődni vele. Esetleg beszélhetsz is vele, hogy ez neked mennyire rosszul esik.

Én is azt hallgattam éveken keresztül, hogy fogyjak le, most 19 éves vagyok és nem merek enni, állandóan attól rettegek, hogy kövér leszek. Ezt is mondhatod neki, hogy ilyen következményei is lehetnek.

2020. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyen magas vagyok. 17 évesen emlékeim szerint 52 kiló voltam, húszas éveimben meg 56, és soha senki nem használta rám a kövér jelzőt. Sőt, nagyanyám hizlalni akart... :) Na hallgass rájuk!
2020. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
14%

1. Alapesetben ilyen paraméterekkel nem valószínü, hogy kövér vagy.

2. Viszont ha többen is annak tartanak, akkor valami mégsem lehet rendben a kinézeteddel.

3. Sportolni meg otthon is lehet, és napi fél óra mindenképpen belefér. (A néptánc nem igazán sport, még akkor sem, ha elfáradsz töle!)

4. Anyád meg vagy közötködik, vagy esetleg nem akarja elözni, hogy te is olyan legyél, mint ö.

2020. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsónak üzenem, ha szerinted a néptánc nem minősül sportnak vagy megfelelő testmozgásnak, akkor ajánlom tanuld meg és táncolok végig egy egész estés táncházat. Tudom, hogy kevés a testmozgás, de amint írtam, leghamarabb 4-re érek haza és utána már nincs energiám a tanulás mellett bármi mást is csinálni.
2020. jan. 2. 17:09
 10/50 A kérdező kommentje:
*táncolj végig
2020. jan. 2. 17:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!