Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én/mi vagyunk a rossz emberek?

Én/mi vagyunk a rossz emberek?

Figyelt kérdés

Az egész kb. 21 éve kezdődött. Mikor is a szüleim megismerkedtek. Apám ekkor erősen alkoholista volt. (Többször is bántalmazta édesanyámat). Miután elköltözünk egy kis időre vissza kellet mennünk hozzá, mivel anyám képtelen volt eltartani minket. Ezt egy pár év nyugodtabb időszak követte (apám eléggé agresszív természetű, meg józanul is). Ez után meg 2x játszottuk el az elmegyünk, majd visszajövünk játékot (csak ekkora már képbe jött az öcsém is, aki ekkor igazán apás volt meg). A legutóbbit ilyen 4 éve volt. Az elmúlt fél évben egyre rosszabb lett a helyzet. Konkrétan azt mondta, hogy amint öcsém betölti a 18-at mehetünk amerre látunk (mert ő nem fog tartás díjat fizetni). De igazán a karácsonyi szabadság tett be. Elkezdett újra inni (kb. 10 doboz sört ivott neg egy nap alatt) Mindenkivel kötekedett, elhordott minkett mindennek. Szilveszter este pedig elkezdte bezsákolni anyám ruháit, mert elment a barátnőivel szilveszterezni (mondván, hogy biztos megcsalja). Miközben végig minket hívogatott öcsémmel. Mi nem vettük fel a telefont. Amire SMSekkel kezdett el minket bombázni, hogy egy 50+os ember bármikor infarktust kaphatok, és mivel nem vettük fel a telefont, mi nem vagyunk a családja. Másnap pedig mintha misem történt volna, abbahagyta az ivást.


A lényeg, hogy a két ünnep közt eldöntöttük, hogy elköltözünk tőle. És hiába történt meg ennyi minden, mégis úgy érzem, mintha mi lennénk a rosszak majd, akik egyedül hadják őt.


2020. jan. 2. 23:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha valami nem igazán érthető, de nem igazán volt lelki erőm többször átolvasni
2020. jan. 2. 23:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Koszonom jo isten h ezt nem en neztem vegig! Menjetek is! Sz@rd le kesobb is!!
2020. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Miért lennétek rosszak? Anyádnak össze se kellett volna vele jönni, de sosem késő változtatni.
2020. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Akkor most felvilágosítalak:


Ebben a történetben a legnagyobb gané az anyád.


NEM SZÜLÜNK GYEREKET ALKESZNAK!


Nem szülünk gyereket SENKINEK, ha egyedül nem tudjuk eltartani, mivel egy házasság bármikor véget érhet, és az apuciknak nem igazán szokása válás után törődni a gyerekkel sem anyagilag, sem másmilyen szempontból.


PLÁNE NEM SZÜLÜNK még egy gyereket, ha már látjuk, hogy van egy, és embertelen körülmények között él az alkesz apu mellett, + már ezt az egyet sem tudjuk eltartani!


Az ilyen emebreket mint anyád, uránbányába zárnám és addig verném, amíg fel nem fogja, mennyire hülye!


Mert neki ugyan joga van hülyének lenni és agyonveretni magát, de ahhoz nincs joga, hogy 2 gyerek életét is tönkretegye!


Amúgy meg nincs olyan, hogy nem tud eltartani. Olyan van, hogy nem AKAR. Könnyebb így a lusta, élősködő fajzatjának.

Egyébként ugyan mit vársz a szappanopera legújabb epizódjától? elmentek, aztán úgyis visszamentek megint...szánalom a köbön.

2020. jan. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
ANtialkoholista család mellett lettem alkoholista.Karácsonykor már én is eljutottam arra a szintre,hogy sms-ben elmondtam anyámat mindennek,kifordultam magamból.Ez van.Mindennek megvan az oka azért.Sok sérelmem is volt,ami feltorlódott.Nem védek senkit,de a pia mögött mindig lelki gondok vannak.
2020. jan. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

"Nem védek senkit,de a pia mögött mindig lelki gondok vannak."


Ez még igaz is LEHET, de a lelki gondokat NEM mások okozzák a legtöbb esetben, hanem a piás ember saját maga! Ne akard másokra kenni, hogy elkezdtél inni és hogy nem hagyod abba. Már csak azért sem mentség, mert ha részeg vagy, attól a problémák nem szünnek meg, csak te leszel még kiállhatatlanabb!

2020. jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz, költözz össze barátokkal, menekülj minél messzebbre
2020. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!