Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 évesen megmondhatja bármely...

20 évesen megmondhatja bármelyik szülő, hogy kivel találkozhatok?

Figyelt kérdés

Otthon élek egyetemistaként, a szüleim támogatnak anyagilag. Mindig olyan rossz érzés fog el, ha bejelentem, hogy este 9-kor találkozom az egyik ismerősömel, randira hívott. Úgy érzem, nem nézik jók szemmel, pl, miért ilyen későn, csak ugráltatnak stb ,de nem tanulhatok 0-24-ben. Anyagilag ki vagyok szolgáltatva, így nem fogok leállni és egy hatalmas veszekedést rendezni. Nincs testvérem, így elég feltűnő, ha nem vagyok otthon. Anya félt, mert sajnos sok tragédia érte már a családot. Hogyan kezelnétek?

20L



2020. jan. 3. 00:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Előbb - utóbb el kell fogadnia, hogy felnőtt ember vagy, aki a saját életében anélkül hoz döntéseket, hogy valaki a kezét szorongatná. Vagy normálisan elfogadja és lehet vele beszélni, vagy a fejed tetejére állhatsz, akkor is megmérgezi ezzel a kettőtök kapcsolatát
2020. jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad, hogy megmondják, csak azt, hogy neked rossz érzés, ha bejelented, hogy randira mész.

Nem lehet, hogy túlgondolod; esetleg konkrét személy van, akit tudod, hogy rossz néven vennének?

2020. jan. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Amíg ők tartanak el, sajnos beleszólhatnak. Még akkor is, ha ez se nem etikus, se nem szép...


Ha lekívánod szoktatni őket, akkor keress diákmunkával annyit, amennyi szerintük "kellene" hazaadásra és onnantól mondhatod, hogy mostantól nagyobb szabadság. Valamit-valamiért. Szerintem ez megérne neked ennyit.


De ha meg keménykedsz, ki is rakhatnak, elmúltál 18, megtehetik, bár genyaság, de elvileg lehetséges.

2020. jan. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

Csak egy tipp: nem kell mindig, midnenkinek mindenről tudni.

Aztán pár év, lesz saját kereseted, és elköltözöl ebből a mérgező közegből.

2020. jan. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
A kor még nem tesz felnőtté. Hanem a felelősségvállalás! Ha ezt nem érzik rajtad, akkor igen gyereknek nézhetnek. Persze nem ismerem a szüleid, de nálunk is voltak tragédiák, viszont nem gyengültem el azokban a nehéz időkben. Lehet ez is ahhoz vezetett hogy felnőttem a szemükben - csak hogy húzzak egy párhuzamot. Ettől függetlenül lehet hogy jogosan sérelmezed a túlzott féltést, de én ebben csak a megfelelő kommunikáció hiányát érzem...
2020. jan. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Tehat a 20 eves gyerek ezek szerint szent, de a szulei egy mergezo kornyezet? :DDD honnan jottek azok akik ezt irtak?

Mi van ha a (ez csak felteves) a 20 eves gyerek megbizhatatlan stb es ezert nem engedik a szulok ezt vagy azt csinalni? Nem. Nyilvan a felnott szulo a budos...

Tehat ebbol is latszik hogy itt csak gyerekek valaszolgatnak. Mert CSAK azok gondolkodnak így... ;)

2020. jan. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

6:

Honnan jöttünk? Egy normális családból.

Mi van, ha megbízhatatlan és sálálá? Volt rá 20 éve a szüleinek, hogy ne legyen az.


Nem egészen értem, aki egy 20 éves gyereket dedósként kezel, hol a jó édes anyjában volt, mikor kiskamasz volt? Nem most kellene elkezdeni...


Nem tudom, anya, te hol élsz, de kicsit össze kellene magad kapni, hogy a modorod miatt ne nyomjanak az első adandó alkalommal otthonba. Mert tudod, egy kapcsolatban a számonkérések és a másik fölött rendelkezés mérgező, ha a fejed tetejére állsz, akkor is. Én sem azért törődök édesanyámmal és adok a véleményére, mert az anyám, hanem azért, mert nem egy főnökösködő idióta. És akkor nevelt, mikor ott volt az ideje. :)


26N

2020. jan. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
42%
Este 9 órakor randizni menni szerintem nem éppen normális. Ha normális, emberi időben nem ér rá az a srác, akkor a kapcsolatból úgyse lesz semmi. Ez esetben meg randizni sem kell vele este 9-kor.
2020. jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Jogilag nem, de teljesen természetes, hogy nehezen fogadják el, hogy a gyerekük már nem pici, olyan családból van kevesebb, ahol nincs emiatt kisebb-nagyobb konfliktus.
2020. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Addig amíg az ő asztaláról eszel, igen. Gondolj bele.

Addig örülj, míg "jobban" féltenek, csak tudd ezt kezelni. Neked kell úgy viselkedni, beszélni velük, hogy méltó legyél a bizalmukra!

2020. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!