Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Tanulatlan" szülők gyermekei?

"Tanulatlan" szülők gyermekei?

Figyelt kérdés

(Előre leszögezném: nem provokáció, lenézés, bármi egyéb a kérdés)


Édesanyámmal élek, legmagasabb végzettsége a szakmunkás. Én 1. éves egyetemista vagyok. Egyszerűen már kikészülök tőle és a "tudatlanságától". Elmagyaráztam neki az egyetem rendszerét, hogy mikor mire kötelező/ajánlott bejárni, de nem érti meg, nagy vonalakban van csak fogalma róla,hogy hogyan is működik ez az egész.

Egyetem mellett diákmunkán vagyok, nem egyszerű, de sikerült jól beosztanom az órarendemet, van elég időm. Januárban lesznek a vizsgáim, most a karácsony utáni időszakot szerettem volna produktívan eltölteni, de mellette lehetetlen. Nem tudja elképzelni mekkora mennyiségeket kell megtanulni. Folyamatosan zargat, vinne magával mindenhova. Nem vagyok lusta, a karácsonyi vendégeskedéskor is kivettem a részem a munkából, így az sem lehet probléma.

Hogy érthetném meg vele, hogy nem kell "mindenről tudnia" (olyanokat kérdez,mintha még mindig középiskolás lennék, de ha elkezdek mesélni úgyis talál valamit,ami nem tetszik neki a napomban, pl: nem mentem be 1 előadásra, miért zárkózom be (tanulok) és hasonlók.

Akik hasonló helyzetben vannak,hogy kezelitek? Elmagyaráztok valamit akár már századszorra? A ti szüleitek (akik nem tanultak egyetemen) hogy viszonyulnak hozzátok?



2020. jan. 3. 15:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem volt ilyen gondom, mert a szüleim is iskolázottak. De a megoldás az, hogy ne fáraszd anyukádat a "milyen nehéz az egyetem" problémáddal. Fogadd el azt, hogy kétkezi munkából élő emberek nem nagyon vevők a "hú de kemény dolog tanulni" panaszkodásra.
2020. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudod neki megmagyarázni, de nem is kell.

Egyszerüen közlöd vele, hogy MOST tanulsz, nem érsz rá de lehetöleg úgy mondd, hogy kettötöl hatig kell megcsinálni valamit, ezt így jobban megérti, minha csak annyit mondasz, hogy meg kell tanulni valamit.

Nem kell neki semmi esetre sem elmondani, ha nem mégy be valami elöadásra vagy nem 5-öst kapsz valamire, szóval csak egész felületes dolgokat mesélj neki.

2020. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

Nehéz ügy. Fogalmuk sincs a dologról.

Javaslom, hogy mutasd meg neki, mennyi oldalt kell feldolgozni egy tétélhez, azt mennyi idő megírni, és megtanulni.

A be nem járást megindokolni próbáld a rugalmas munkaidővel párhuzamban.

A bezárkózás az meg kell a tanuláshoz, mint a középiskolában.

A gyerekfelügyelős kérdéseire adj fokozatosan egyre kevesebb reakciót, számolj be, ha sikerült valami. Így leszoktatod fokozatosan az ellenőrizni próbálásról.

2020. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
A mi családunkban ez már nem volt probléma, de a nagyszüleimnél még igen. A megoldás a kollégium volt.
2020. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Az én szüleimnek is szakmunkás végzettségük van, de sosem voltak ilyen problémák...

Ha meséltem nekik, hogy hogyan működnek a dolgok, akkor megértették. Tudták, hogy sokat kell tanulnom, mert főleg az elején, amikor még nekem is új volt a mennyiség, gyakran panaszkodtam, hogy X oldalnyi anyagon kell átrágjam magam...


Nem hiszem, hogy a felfogóképesség iskolázottság kérdése lenne...

2020. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy hiszem, valahol te mégis lenézed kicsit az anyukádat. Ahogy már valaki írta, a felfogóképesség nem iskolai végzettség kérdése. Ahogy az alapvető intelligencia sem. Te pedig mégis a végzettségét emelted ki. Ahhoz képest, hogy egyetemista vagy, ez nem túl intelligens! Tudod, ha megvan valakiben ez a képesség az azt jelenti, hogy gond nélkül szót tud érteni mindenkivel. Az utcaseprőtől kezdve a diplomásig. Ez vele született adottság, nem biztos, hogy tanulható. Úgy érzed, benned megvan?
2020. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek diplomást aki kb ilyen. Nem végzettségtől függ a felfogóképesség.
2020. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
Aztán te mennyivel vagy jobb, tanult egyetemistaként, ha nem bírod felfogni, hogy ő más, mint te? Tőle érthető a hozzáállása, tőled meg nem...
2020. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Talán nem a szakmunkássággal van a gond, hanem azzal, hogy anyádnak te vagy az egyetlen társa, akit nehezen enged el más utakra, vagy rosszul látom ?
2020. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Nem végzettségfüggő.

Megoldás: kollégium.

2020. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!