Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek el a...

Miért nem engednek el a szüleim? Hogy győzzem őket meg?

Figyelt kérdés
A suli szervez egy prágai hétvégét február elejére. A szüleim a hidegre hivatkozva nem akarnak elengedni, hiába mondom, hogy kb. még bundabugyit is magamra aggatok. Azt mondják tüdőgyulladást meg agyhártyagyulladást kapok, aztán kipurcanok... tényleg ennyire hideg van ott? 17L
2020. jan. 4. 14:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
96%
ha mindig ennyire féltenek, akkor nem meglepő hogy nem engednek el, de lehet hogy csak ez egy kifogás mert most nem engedhetitek meg magatoknak, vagy csak nem szeretnének ilyen sok pénzt kiadni rá
2020. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Számos egyéb oka is lehet, amit viszont kínosnak tartanak, ezért nem mondják. Pl. nincs rá pénz, féltenek, hogy bajod esik, olyat csinálsz, ami nem tetszik nekik. Ennyi információ alapján úgy se tudja senki se megmondani az igazi okot, de Prága nem az északi sarkon van, élnek ott emberek, ők se fagynak meg.
2020. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A pénz tuti nem akadály, mert már 1 éve gyűjtök (szülinap, névnap, karácsony), szóval megvan a rá valóm.
2020. jan. 4. 14:28
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem tuti azzal van a gond, amit mondtam, mert elég egészségmániásak. Ilyen időben szinte még a boltba se mozdulnak ki.
2020. jan. 4. 14:30
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Féltenek tuti
2020. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Költőpénzre, mindenre? Akkor valószínűleg attól tartanak, hogy mit csinálhatsz vagy mit csinálhatnak veled. Ekkora távolságból nem igazán tudják befolyásolni mi lesz veled.
2020. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Nincs ennyire. A szüleid túlféltenek (egyke vagy, beteges voltál, Veronai busz) vagy túlkontrollálnak.

Tanulmányi oldalról, biztosítással stb. indokokd meg.

2020. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! :) Akkor annyira vészesen csak nincs hideg, mint ahogy beállították...
2020. jan. 4. 14:37
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Mutass nekik egy térképet, amin világosan látszik, hogy Prága nem Alaszkában, Szibériában avagy az Északi-sarkon található. Továbbá orvosi cikkeket, amiből azt is megtudhatják, hogy tüdőgyulladást és főleg agyhártyagyulladást nem a megfázás okoz, hanem vírusok, illetve baktériumok. Azok meg pont nagy hidegben nem annyira szaporodnak. Ráadásul február elején még akár tavaszi idő is lehet, volt már rá példa.

Mindenesetre őszinte részvétem a szüleid miatt!

(52 éves, 3 gyerekes anya)

2020. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát amúgy védelmükre szóljon, hogy minden másban egész normálisak, de ha utazásról van szó, ezt csinálják. Eleinte azt hittem az anyagi dolgok jelentik a pronlémát, de miután sikerült összegyűjtenem pénzt, és így sem engednek... nem igazán értem :D De hátha. Nem adom fel.
2020. jan. 4. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!