Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem állok még készen egy új...

Nem állok még készen egy új apára, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Édesapám 2 éve hunyt el rákban. Sajnos én és anya is rendesen magunk alá kerültünk. Anya nyugtatót szedett és abban az évben szörnyen festet. Nagyjából 1 éve jött haza azzal, hogy megismerkedett valakivel. Sokszor mesélt róla, és egyre többet. Làtom rajta, hogy jó hatással van rá és hogy szereti őt. A férfival már találkoztam egyszer kétszer de nem nagyon ismerkedtünk. Eléggé zárkozót vagyok, nekem nem elég ennyi idő, hogy megbízak egy idegen emberben. Szilveszterkor elvitte anyát külföldre egy három napos utazásra majd mikor haza jöttek anya közölte velem hogy megkérte a kezét. Túlreagáltam azt az estét tudom, mert amikor elmondták úgy meglepődtem hogy kiesett a kezeimből a villa majd felmentem a szobámba egy kis időt kérve. Nem állok készen arra, hogy valaki apukám helyébe lépjen és nem is akarom. A férfi ráadásul csak úgy jött magyarországra. Más a kulturájuk is. De nem akarom anyának elmondani mert láttom rajta, hogy milyen boldog. Ilyen helyzetben mit tegyek?

16/l


2020. jan. 4. 14:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Attól, hogy összeházasodnak még nem lesz az apád.... de ugye nem valami szomáliai/nigériai tartózkodási engedélyre vadászó fickóról beszélünk?
2020. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%

Semmit, anyád nagylány. Majd ha te is bepasizol, akkor nem fogsz ezzel foglalkozni.

Részvétem apukád miatt, de ha anyukád boldog, akkor támogatnod kell. Ha egyébként nincs gond a pasival, akkor még te is megkedvelheted. Nem kell, hogy az apád legyen, ezt verd ki a fejedből.

Az sem mindegy, hogy milyen más kultúra? Milyen nemzetiségű? Egy nyelvet beszéltek legalább?

2020. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
99%
Tudatosítsd magadban, hogy az az ember, legyen az bárki is, aki anyukád párja lesz, nem az új apád lesz, hanem anyukád társa. Apukád helyébe senki nem is tudna lépni és nem is fog, és ezt biztosan anyukád is tudja. Mindig ő lesz az apukád, és vigyáz rád.
2020. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Először is apukád helyébe senki nem léphet, nem lesz másik apád. Másodszor pedig ha anyukád boldog akkor próbálj meg megbarátkozni a helyzettel. Nem kell hogy apaként tekints az új férjre, csak legyél kicsit elfogadóbb.
2020. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

ėn inkabb amiatt aggódnėk hogy nem akarja e kihasznalni anyukadat..

Más kultúrabol jött, alig 1 év utan leánykėrės..

2020. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Fogadd együttérzésemet édesapád elvesztése kapcsán.


"Nem állok készen arra, hogy valaki apukám helyébe lépjen és nem is akarom." Ez a veszély nem fenyeget, akárki is lesz édesanyád új partnere, az mindig csak édesanyád partnere marad, sose lesz az "új" apukád.


"De nem akarom anyának elmondani mert láttom rajta, hogy milyen boldog." Örülj neki, hogy a hatalmas veszteségen, amit édesapád elvesztése okozott neki, túl tudott lépni. Klassz tőled, hogy nem fogtál hozzá azonnal szétverni a kapcsolatukat.


A gyászmunkával hogy állsz te magad?


"Ilyen helyzetben mit tegyek?" Próbálj korrektnek maradni hozzájuk. És hagyd őket boldog lenni együtt. Még az is lehet, hogy a pasas jó fej. Ha nem lesztek sose puszipajtások, két év múlva leléphetsz.

2020. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Ha más kultúrájú, akkor ebből lehet nagyon nagy baj is. Nem lesz apád ő már, de hozhat olyan helyzetbe titeket, hogy anyád majd akkor fog nagyot nézni. Sajnos semmit sem tehetsz ellene, maximum, hogy véded magad tőle. Lehet, hogy egy szent, de nagyobb az esélye, hogy a státusz megszerzése miatt kell neki itteni nő. Ne lásson lenge ruhában, ne beszélgess vele négyszemközt, és igyekezz olyan szakmát tanulni, hogy amit azzal keresel majd, el tudd belőle tartani magadat.
2020. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A férfi orosz, de már tizenpár éve itt él magyarországon. És egy nyelvet beszélünk mert ő is tud magyarul szóval ezzel a részével baj nincs. Csak ugye szó beszédekből nem jókat hallok arról az országról...

A válaszokat meg köszönöm, kicsit megkönnyebbültem, hogy nem kell majd mindenképpen apaként tekintenem rá.

2020. jan. 4. 15:15
 9/20 anonim ***** válasza:
11%
Tehát hová valósi a pasas??
2020. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 szántóvető ***** válasza:
9%
semmit nem tehetsz,sodródsz az eseményekkel.csak nehogy szívás legyen a vége,dehát ez ellen sem tudsz tenni semmit.
2020. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!