Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek önző dolog a...

Szerintetek önző dolog a párommal a részünkről, hogy a kapcsolatunk fontosabb mint az előző kapcsolatból származó gyereke?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják, hogy a gyereknek kell lenni az elsőnek, viszont nálunk ez nem így van. Foglalkozunk vele is, szeretjük, tartjuk vele a kapcsolatot, de nem hozzá alakítjuk életünk minden pillanatát. Pl nyaralni kettesben megyünk, ha éppen más program van amikor láthatás lenne, akkor nem mondjuk le amiatt, majd elmegyünk máskor a gyerekért. Tudom, ezért sokan nekem fognak esni, viszont ha mások is hasonlóan állnának a dolgokhoz lehet az új pár nem viselné olyan nehezen a helyzetet. Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel
2020. jan. 4. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 anonim ***** válasza:
62%
Igen, önző.
2020. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/158 anonim ***** válasza:
89%
Ha éppen más programotok van nem mentek a gyerekért. Ezzel.leszarjátok, hogy várja az apját (nem írtad, de gondolom te vagy a nő) plusz keresztbe tesztek a másik szülőnek, akinek esetleg programja lenne. Ha ő nem menne a gyerekért a láthatás végén, vagy nem lenne otthon, hogy átvegye, mert más programja van, fel.lennétek háborodva.
2020. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/158 anonim ***** válasza:
75%
A szülő-gyerek közötti kapcsolat sokkal erősebb, mint bármely más, választott kapcsolat. Amúgy persze, hogy neked nem fontos más gyereke, hisz nem a tiéd. De ha lenne gyereked, akkor tudnád, hogy egy szülő, aki valóban szereti a gyerekét, az meghalni is képes lenne érte, úgyhogy bármi mást a gyerek elébe helyezni igen is önző dolog. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne egy pár együtt, kettesben még a saját gyerekük nélkül is, nemhogy valaki más gyereke nélkül, de alapvetően így hozzáállni igen is önző és rossz dolog. A gyereked örök életre megutálja majd az apját, az apja meg majd idővel joggal téged fog okolni, amiért elszakítottad a gyerekétől, nem lett normális apa-gyermek kapcsolat köztük, a gyereke anyjáról meg ne is beszéljünk...
2020. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/158 anonim ***** válasza:
82%
"A gyereked örök életre megutálja majd az apját" Bocsi, a gyerek. Elírtam.
2020. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/158 Argloss ***** válasza:
95%

Nem kell mindent a gyerekhez alakítani, hanem közösen kialakítani egy rendszert, amiben minőségi időt tud tölteni a gyerek a különélő szülővel is, úgy, hogy ne érezze azt, hogy csak az ezredik dolog a listán, amit ki kell pipálni.

Nem önzőség magatokra is gondolni, de rászervezni fix időpontra, meg elvárni, hogy a másik majd ugorjon amikor ti ráértek az viszont igen, az önzőség részetekről.

2020. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/158 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy ketten mentek nyaralni, OK, hogy akkor éltek a láthatással, amikor épp nincs jobb dolgotok, egyáltalán NEM.

Ami engem illet, egy ilyen szülőre egyáltalán nem "tartanék igényt" (nekem is elváltak a szüleim, de az én apám SOHA, egyetlen egyszer sem mondta le a láthatást!)


Amúgy még az érvelésed is hibás

1. A másik új párról beszélsz csak, hogy "nekik is jobb így", a gyerekről nem, akinek nyilván nem jobb. Sem érzelmileg, sem logisztikailag, mert teljesen random, hogy mi akkor mentek vagy nem.

2. Az új párnak sem jobb, ha egyszer nem tervezhetnek ők sem.


Az én szüleim mindkét részről pontosan tartották magukat a megállapodáshoz, kivéve a nyaralást, a munkahelyi utakat, túlórákat (de ezek le voltak beszélve előre), családi ünnepeket (ez meg ugye fix), és természetesen a betegségeket leszámítva. Szerintem ez kell egy gyereknek: a biztonság, a kiszámíthatóság. Persze, volt benne rugalmasság is, de sosem az utolsó percben.


"Elvégre vele akarod leélni az életed, nem a gyerekeddel" - akkor minek vállalta? "Becsúszott"? Ha nem, tudnia kellett volna, hogy egy gyerek min. 20 éves elkötelezettséget jelent.

2020. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 anonim ***** válasza:
86%
Ha gyereket tervezel vele, akkor beletekinthetsz már most,milyen apa is lesz.
2020. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/158 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem úgy kell elképzelni, hogy az utolsó pillanatban mondjuk le a láthatást, hanem ha van más program akkor előre szólva van az exnek, hogy nem lesz jó. Szerintünk meg pont nem az a normális mikor a pasi az exe gyerekéhez igazítja minden idejét, aki hiába a gyereke, akkor se vele él, nem ő neveli.
2020. jan. 4. 15:42
 9/158 A kérdező kommentje:
Igen, tervezzük a közös gyereket, DE én elég hülye dolognak tartom összehasonlítani egymással azt a gyereket akit te nevelsz, veled él, nyilván viszitek mindenhova, az van amit ti mondtok, illetve az exeddel közös gyereket, akivel pici kora óta nincs ott az apja, havonta 2szer találkoznak, a nevelésbe nincs beleszólása stb. Kövezzetek meg de itt azon kívül, hogy az ő nevét viseli a gyerek miben különbözik mondjuk egy nagybácsi unokahúg kapcsolattól?
2020. jan. 4. 15:48
 10/158 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem pedig az a nem normális, hogy havonta x időt lehet a gyerekével, de egy nő miatt simán lemondja. Én nagyot csalódnék abpáromban, ha válás esetén ezt eljátszaná. A legszebb, hogy neked eszedbe se jut a gyerek, hogy az mit érezhet?
2020. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!