Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék anyukámnak segíten...

Hogy tudnék anyukámnak segíteni feldolgozni a testvérem halálát?

Figyelt kérdés
Idén februárban 2 éve lesz, hogy a húgom elhunyt. De anya sajnos még sehol sem tart a történtek feldolgozásaban.Természetesen az egész család igénybe vette pszichológus segítségét, anya is, de neki nem igazán használt. Ugyanolyan rezignált és lesújtott . Magába van zárkózva, alig tart kapcsolatot a külvilággal,a munkáját is otthagyta, minden idejét a gyász a teszi ki. Ne értsetek félre, megértem a fájdalmát, természetesen én is életem legfájdalmasabb élményeként tartom számon a történteket, elhiszem,hogy neki anyaként nehezebb, pláne, hogy végignézte a húgom halálát... De a család többi része nem veszi jó néven, hogy minden mást elhanyagol. A nyáron a másik húgom kislányának a keresztelőjére nem ment el,mert a templomról a temetési szertartás jut eszébe. A húgom nem csinált belőle ügyet, megértette, de érzhető, hogy azért rosszul esett neki,neheztel. A férjem öccsének esküvőjére szintén nem jött el. Karácsonykor őt is meghívták anyósomék, el is vittük, de egy idő után félrevonult és magában motyogott az elhunyt húgomhoz... A férjem azt mondta, bár szereti és együtt érez vele, de csökkenteni akarja vele a találkozásokat.Nagyon szeretnék valamit tenni, hogy neki is könnyebb legyen együtt élni ezzel a súllyal, és hogy másokkal is javuljon a kapcsolata, ne marja el maga mellől a családtagokat.

2020. jan. 4. 20:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos vannak olyan helyzetek amikor soha nem képes valaki talpraállni ha elveszíti a gyermekét. Anyud sem fogja soha túltenni magát. De nektek figyelnetek kell, mert aki képtelen túlépni, az akár évekkel később is öngyilkos lehet. Az öngyilkosság lesz számukra a kiút.

Egy híres színésznő sem volt képes a fia halálát feldolgozni, pedig ott volt a kislánya, szerető férje, rajongók milliói. Pár évvel később öngyilkos lett. ( Romy Schneider )

Figyeljetek anyukátokra, és próbáljátok meg elfogadni, hogy képtelen tovább lépni.

2020. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Az én anyukám sajnos belehalt a nővérem elvesztésébe.

Egy ideig mardosott a bűntudat, hogy pszichológushoz kellett volna vinni.

Talán próbálj meg szakembert keresni, lehet hogy valaki másnak sikerül eredményt elérni. Gondolom biztos van ilyen közösség is, akik elvesztették gyermeküket... Sokszor az is segít, ha olyanokkal van az ember, akik hasonló dolgokon mentek át.


Én próbáltam anyu minden napjában egy kis örömöt csempészni. Összeírtam 100 okot, hogy miért szeretem vagy mit köszönhetek neki és minden nap hagytam neki egy ilyen cetlit. Ezeket szerette...


Sok sikert és kitartást kívánok neked.

2020. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Folytatni kell a pszichoterápiát. Emellett igyekezzetek a szép, derűs dokgokba bevonni.

Ha az unokák (ha vannak) elriadnak mellőle, akkor nem szabad a nagymamázást erőltetni.

2020. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha budapestiek vagytok, ajánlom Révész Renáta Liliána gyásztanácsadó felkeresését. Nagyon jó szakember.
2020. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj az ilyen terapeutákkal, hogy csak akkor tudnak segíteni, ha a páciens is akarja és alkalmazza a tanácsait, tesz a gyógyulása érdekében. Illetve,hogy egy szerettett személy elvesztését nem tudják semmissé tenni,csak a nézőpontot tudják megváltoztatni. De van, aki nem akarja más nézőpontból nézni a dolgokat, nem akarja elengedni és feldolgozni a családtag/barát halálát, mert számára az a jelen, hogy ő nincs itt és ezen nem változtat semmi. Illetve sokszor nem akarják elfogadni , hogy valakijük meghalt és akár dacból is tartják a gyászt, mert tudat alatt is attól félnek, hogy ha elengedik és folytatják az életüket, akkor beleegyezésüket adják a halálálához vagy úgy érzik elárulják az illetőt ha abba hagyják a gyászt. A kérdező anyukája látszólag abban a fázisban van, hogy még el sem fogadta a tényt,hogy meghalt a lánya. És amúgy is nehezebb eset,mert a szeme láttára halt meg. Szerintem az tehette be nála ennyire az ajtót. Valószínűleg még azt a sokkot sem dolgozta fel.
2020. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
nagyanyám, annak idején elvesztette a 2 éves gyerekét és ezt az anyósának köszönhette: direkt vizes hajjal a kádban hagyta télen és kinyitotta az ablakot ettől megfázott. Majd makacskodtak, hogy kórházba vigye ahol viszont tüdőgyulladásba belehalt. Megviselte persze,de kiheverte, vannak emberek akik nem tudnak elszakadni a szenvedéstől és valahogy nem is akarnak. Az ilyen emberen nem mindig lehet segíteni, max néha nyersen a szemébe kell mondani a tényeket, van amikor a buksi simogatás nem segítség.
2020. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Megkérdezhetem hogyan halt meg a testvéred?

Traumatizálta Édesanyádat a halála nagyon, főleg ha váratlan volt.

Nehéz megjósolni hogyan fog a feldolgozásban előrehaladni. Nekem 4 év kellett hogy tényleg lezárjam az apu halálát. Anyu ez idő alatt elment és egy terhességet is elvesztettem, valószínű ezek összeadódtak. Ebből kifolyólag krónikus fájdalmaim lettek, amikből úgy 90-95% ra kigyógyultam. Nem tudom a részleteket, körülményeket, de ez változhat még. Nekem az idő segített leginkább..

2020. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Barátnőmnek 3 éve halt meg a 25 éves fia. Még mindig padlón van, de neki az segít sokat, hogy olyan anyukákkal beszél akik szintén elvesztették a gyermeküket. Lehet anyudnak is jót tenne, ha olyanokkkal tudna beszélni akiknek ugyanaz a sors jutott.
2020. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy nagyon nehéz helyzet! Két év, még nem olyan sok idő. Ettől borzalmasabb nincs, mint aki a gyermekét veszíti el, rá adásul hirtelen, és ő is ott volt! Még jó, hogy ép ésszel kibírta egyáltalán. Nagyon sajnálom. Hány éves volt a húgod? Mi történt? :((
2020. jan. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon nagy baj van anyukáddal. Ott van a két másik gyereke, örülnie kéne inkább, h ti még vagytok neki, nem pedig kivonni magát az életetekből. Ráadásul ő maga nem akar meggyógyulni. Ha már semmi sem segít, én vett így a fejéhez vágnám és otthagynám, hátha észhez tér. Nem lehet évekig patyolgatni valakit.. látod, hogy nem segít.
2020. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!