Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyszülők, szülők! Ez hogy van?

Nagyszülők, szülők! Ez hogy van?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, hogy egy szülőnek a gyereke a mindene, és bármit megtenne érte, őt szereti a világon a legjobban.

De nekem az tűnt fel, hogy amikor a szülők hirtelen nagyszülők lesznek, akkor az unokájuk lesz az a személy aki a mindenük lesz, és kicsit azt látom, hogy jobban kezdik szeretni az unokájukat, mint a gyereküket. Ez tényleg így van, vagy csak én látom ezt? Hogy működik ez?


2020. jan. 5. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem jobban, de másként! A gyerekeink felnőttek, már nem igénylik a babusgatást! Az unoka, pedig először védtelen csöppség akit imádni lehet. Majd ahogy növekszik úgy ragaszkodunk és ragaszkodnak hozzánk! A felelősség már nem a miénk csak a szeretet!
2020. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A szülő-gyerek kapcsolatban mindig van némi feszültség, akár a múltbéli vélt vagy valós sérelmek miatt. A nagyszülő már jó értelemben "kibicel", neki már nem kell nevelni, sokkal kevesebb dologban kell irányítani az unokát, így persze, hogy könnyebb jó kapcsolatot kialakítani az unokával.
2020. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A csecsemő már megjelenésében előhív bizonyos érzelmi, sőt hormonális válaszokat, amire az ember reagál. Úgyhogy ennek ilyen ösztönös oka is van. Nem kell túlreagálni féltékenységgel :)


Nagyszülőként persze azt mondom, hogy egyformán szeretem a gyerekeimet és az unokáimat. Csak az unokáim még nem voltak szemtelenek :)) illetve a majdnem 4 éves már volt és nem is kapott jópontot érte.

2020. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Kivétel leszek, mert én az unokáimat nem szeretem annyira, mint a gyerekemet. Bennük is a gyerekemet szeretem.

Természetesen egy szóra odaadnám a vesémet bármelyiknek, de a gyerekemnek odaadnám mindkettőt.

2020. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Az én anyám sosem szeretett, de a fiamat imádja. Vagy legalábbis azt mondja. Lehet abban valami, amit mondasz.
2020. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Anyukám szülei mindig közönyösek, hidegek voltak a két lányukkal, nem volt melegség, szeretet, nem szóltak hozzájuk vagy ordítottak velük. Vezető beosztásban dolgoztak az előző rendszerben.

Amikor én megszülettem, már nyugdíjasok voltak, és teljesen máshogy viselkedtek. Nagypapám órákig játszott velem a szőnyegen ülve végtelen türelemmel, bármit, órákig olvasta a mesekönyveket, báboztunk, sétáltunk, etetett, fürdetett. Csak később tudtam meg anyukámtól, hogy vele soha, de soha nem játszott, egyetlen egyszer sem, és nem is fürdette meg, semmit nem csinált meg körülötte. Anyukámat 2 éves koráig egyenesen a nagyanyja nevelte falun, kéthetente látogatták a szülei.

Ők megbánták, hogy olyan szülők voltak, amilyenek, és igyekeztek az unokáik felé valamennyire jóvátenni, amit szülőként elmulasztottak. Nyilván ez lehetetlen, de azért mégiscsak valami.

2020. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Emlékszem mikor hazahozam a lányomat a kórházból és apukám ott állt a kiságy mellett és ahogy mondta "Titeket is nagyon szeretlek, de őt sokkal jobban" :D

Eleve nincs ott az a tudat hogy neki kell nevelnie, gondolom ez levesz egy nagy terhet mert csak annyi marad hogy szeretnie kell :)

2020. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!