Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti adtok haza pénzt ha már...

Ti adtok haza pénzt ha már van munkátok?

Figyelt kérdés

Mennyit szoktatok haza adni, ha egyáltalán adtok? Nem igazán értem ezt a bele adás dolgot, mert ennyi erővel lakó társsal is össze költözhetsz és ott meg van a "presztizs", hogy már nem a szülőkkel élsz. Kivéve ha saját lakás részed van, ahova anyád apád nem járkál be, mert akkor még oké.

Én max 10.000 -et adnék de azt is jelképesen.



#Beleadás
2020. jan. 5. 20:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha keresel rendesen, akkor minimum a rezsi rád esö részét illene kifizetni, plusz a kajádat.

Még mindig kevesebb, mint lakótársakkal, mert ott még lakbér is van - azaz jóbal többet kell havonta kiadni.

A havi 10ezer tényleg csak jelképes, teljesen jogos ilyen esetben, ha a szüleid közlik, hogy akkor keress valahol lakótársakat, téged nem tartanak ingyen.

2020. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
86%
Bár én már külön élek, míg otthon laktam, havi 20 , egy heti bevásárlás, meg a havi kávét én fizettem. Segítettem otthon pluszban, főzni, takarítani, de ennyi szerintem a minimum, hogy kicsit levegyük a terhet a szülőkről. Raktam félre, éltem is, nem érzem úgy, hogy ez rosszat tett nekem.
2020. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Azért ad haza az ember pénzt, mert a szülök nem kötelesek eltartani a nagykorú gyereket. Te is fogyasztod az áramot, vizet stb és gondolom a kaját is ök állják. Persze lakhatsz lakótársakkal is, senki nem tiltja meg, hogy elköltözz. Ha úgy gondolod szülök nélkül jobb lenne, akkor hajrá. Èn adtam haza pénzt, mert úgy éreztem, hogy nem élösködhetek rajtuk és nem várhatom el, hogy ingyen éljek. Ez szerintem valamennyire szükséges az önállosódás elött, hogy az ember megtanulja a kötelezettségeket, hogy elöbb kifizeti amit kikell és utána lehet szórni a pénzt amig van. A saját kereset beosztása megtanit értékelni a pénzt.

Èn mondjuk jól kijöttem a szüleimmel, volt magánszférám és inkább velük laktam, mint vadidegenekkel.

2020. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nyilván ha mondanák, hogy most kiadás miatt kell nekik pénz akkor adnék, de az már más kérdés.
2020. jan. 5. 20:28
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Csak az ad bele, aki végig tudja, gondolni, mennyit rászántak a szülei az ő jólétére a születésétől kezdve, és felfogja, hogy a felnőttséggel kötelességek is járnak.

Meg aki szereti a szüleit.

2020. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Saját magadat (is) tiszteled meg azzal, ha adsz. És azzal, ha nem csak egy tizest (ami nevetséges, már ne is haragudj...).


"ennyi erővel lakó társsal is össze költözhetsz és ott meg van a "presztizs", hogy már nem a szülőkkel élsz"

Otthon meg megvan a "presztizs", hogy (ingyen!) kaphatsz anyuka pogácsájából, hogy ott vannak a szülők, ha jó tanács kell, ha bajban vagy, hogy nem kell külön pénzt bedobni a mosógépbe, hogy kimossa a te ruháidat is, hogy a szülők befizetik a villanyszámlát, nem kell neked figyelned a határidőt, stb. Használd a fantáziádat.


"ha saját lakás részed van, ahova anyád apád nem járkál be, mert akkor még oké"

És amikor az ágyat nyomod 40 fokos lázzal? Akkor se járkáljanak be, ugye? Mondjuk nem is érdemelnéd meg...

2020. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha ilyen sz.r a kapcsolatod a szüleiddel, inkább költözz el otthonról.
2020. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Én nem adok haza, mert a szüleim azt mondták, eszembe ne jusson. Nem fogadják el. Mondjuk nekünk jó a viszonyunk.
2020. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Én hazaadok havi 320-400 ezer forintot.
2020. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%
Több kell, ezek kezdő számok ezen a pályán
2020. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!