Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 éves lánykámnak barátja...

13 éves lánykámnak barátja lett, tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Most 8. osztályosok, a fiú az osztálytársa. Ismerjük őt is, a szüleit, nincs vele probléma különösebben. Ráadásul a lányom már tavaly óta feltűnően sokat beszélt róla, nyáron is amikor barátokkal voltak, az volt a fő történet mindig, amit a fiúval beszéltek, szóval éreztem, hogy lesz valami, csak éppen nem gondoltam, hogy ennyire korán. Szeptember végén voltak ottalvós osztálykiránduláson, mondta utána, hogy akkoris hajnalig beszélgettek kint a fiúval, utána hazafele a buszon megfogta a fiú a kezét, de utána lehetett valami sértődés/vita, mert nem beszélt róla és mondta, hogy ne is kérdezgessem.

Azóta már hazakísérte párszor a fiú, most a szünetben is találkoztak kétszer, ma meg már úgy jött haza, hogy együtt vannak...


Tiltani nem akarom (értelme sem lenne, hiszen osztálytársak), de azt sem szeretném, hogy elvonja a figyelmét akár a tanulásról, vagy a családról, barátnőkről. De agyoncsapni sem akarom a "romantikát" azzal, hogy na akkor csak ekkor és ekkor találkozhatnak... Nem tudom, mi ilyenkor a helyes viselkedés, mert nekem viszonylag későn lett barátom (17 évesen), aki ráadásul idősebb is volt pár évvel. Eddig ha kérdeztem, csak az volt a válasz, hogy "jajj anya hagyjál már", szóval nyomulni nem szeretnék azzal, hogy hozza haza bemutatni, de mégis csak szeretném, ha inkább itthon lennének, nem a hidegben kódorognának ebben az időben, vagy ő járkálna a fiúhoz.


2020. jan. 5. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Légy vele őszinte. Mondd neki, hogy nyugodtan hozza haza bemutatni, ha szeretné. Tiltani nem érdemes - és ahogy írod, nem lenne értelme. A leírásodból nekem úgy jön le, hogy jó a kapcsolatotok. Tudasd vele, hogy számíthat rád, és fordulhat hozzád, ha úgy érzi. Szerintem nem szükséges korlátozni. Nyilván este 10-ig ne maradjon ki, de suli után egy süti vagy mozi belefér. Neki kell kitapasztalnia, hogyan ossza be az idejét a tanulás és az egyéb programok között. Te csak terelgesd. Amúgy is a magyar és a matek felvételi számít, senkit nem érdekel, hányas az adott tárgyból 8.-ban.
2020. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
már pedig szabályokat le kell fektetni. Ki kell találni mi az a középút ami mindenkinek megfelel. Nem tiltod el, de nem is mehet minden második délután pasizni.
2020. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
30 éves nő vagyok. Én ilyen idősen ismertem meg az első szerelmem, akivel 10 évet voltunk együtt. Az anyám soha nem szólt, hogy mikor találkozzunk. Bízott bennem, felvilágosított (de 2 év volt mire volt is vmi). Nekem most ez anyaként elképzelhetetlen, hogy így reagáljak majd ha a fiam 13évesen becsajozik, hogy ennyire laza legyek. De visszagondolva nekem a legszebb éveim voltak és annyira jó volt, hogy nem kellett bujkálni, vagy átverni a szüleimet. Sztem kezeld partnerként a lányod, mondd el a félelmeid kérd, hogy ne hanyagolja ezeket a dolgokat és rendben lesz minden.
2020. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem örülj, hogy ilyen őszinte veled és tudsz mindenről.
2020. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is 13 évesen volt az első barátom. Pár hónapos kapcsolat volt, nem volt semmi olyan közöttünk. Szüleimnek nem mondtam el. Ez után 18 évesen lett párom és azóta is vele vagyok. Örülj szerintem, hogy beavatott és elmondja mit csináltak. Gondolom attól félsz, hogy fiatalon fogja megtapasztalni a dolgokat. Ez ellen sajnos nem tudsz mit tenni. Minnél jobban tiltod annál jobban fogja akarni. Ebben korban még ciki ilyenekről beszélni. Beszélgess vele sokat, hogy mit érez mit gondol a fiúról stb. de konkrétan ne kérdezz meg semmit, mert akkor biztos nem fogja elmondani.
2020. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
En is 8.ban csokoloztam először egy farsangi buliban. Szex csak 18 évesen volt, de máig emlékszem az első szerelmemre ❤️❤️❤️
2020. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan oszd meg vele a te első szerelmed is.Én felnőtt fejjel döbbentem csak rá, hogy anyukám mennyire bejött a pasiknak, hiába vagyok felnőtt,de a gyerek SOHA nem gondol bele, hogy az anyja is volt fiatal XD ez lehet nálatok talán egy közös pont beszélgetés terén, ha te is nyitott vagy ő is az lesz.
2020. jan. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Légy vele őszinte!

Semmiképpen ne mondd azt,h fiatal vagy még ehhez vagy ilyesmi,mert akkor csak risszabb kesz a kapcsolatotok.

2020. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!