Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ikreknél hogy működik a...

Ikreknél hogy működik a másokkal való barátkozás?

Figyelt kérdés
Ikerkislányaim vannak egypetéjűek. 9 évesek. Szegények próbálnak más gyerekekkel barátkozni, de valahogy nem megy nekik. Két kis barátnőjük volt eddig és mindig lepasszolták őket. Látom, hogy nagyon rosszul esik nekik és tőlem kérdezik, hogy miért nem játszik már velük.
2020. jan. 11. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy ikrek, inkább az, hogy nem olyanok mint a többiek. De ez nem baj. Egymásra számíthatnak és ez a lényeg.
2020. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem sem probléma, hogy ikrek. Csak látom, hogy nem tudnak másokkal barátkozni. Valahogy mintha kisebbségi komplexusuk volna...gondolom a két csalódástól.
2020. jan. 11. 14:30
 3/3 anonim válasza:
100%

Nekem is van ikertestvérem, ő is lány, és mi mindenben számíthatunk a másikra. Olyanok vagyunk mint két legjobb barátnő, de mindig voltak barátaink.


Mi egy kicsit zárkózottak voltunk, ami kb. 11-12 éves korunkra nálam elmúlt, és nagyon szociális lettem, de a tesóm még egy kicsit most is zárkózottabb, nehezebben nyílik meg egy társaságban, de ő is nagyon szereti a barátait.


És habár igaz, hogy a suliban egy egységet alkotunk, mindig nyitottak voltunk a barátkozásra, és ha egy-egy baráti kapcsolat megszakadt, akkor találtunk másik legjobb barátot.


Kilenc éves korunkban nekünk közös legjobb barátunk volt, szóval a mi esetünkben elmondható, hogy voltak barátaink, de mindig együtt “mozogtunk”.


Aztán az évekkel előrehaladva egyre több és több barátra tettünk szert, jelenleg pedig egy nagyobb vegyes baráti körbe tartozunk, ami szerencsére nagyon szoros, így ez nekünk nagyon jó, mert mindig ott vagyunk egymásnak támasznak, és biztos pontnak, de tudunk egymás nélkül is érvényesülni.


Szerintem az ő esetükben nem az a baj, hogy nehezen nyitnak a barátkozásra, hanem mivel ők ott vannak egymásnak, lehet, hogy a többi kislány gondolja azt, hogy nincs szükségük úgy igazán barátra.

Vagy az is lehet, hogy a barátaik úgy érzik, hogy nem tudnak beleilleszkedni ebbe az egységbe, ami az ikerségükkel együtt jár.


Mindenestre egy ikertestvérei kapcsolat szerintem a legjobb testvéri kapcsolat a világon, mert mindig van egy biztonságot jelentő személy az életedben, aki mindig melletted áll, és akire mindig számíthatsz.

Mindent meg tudsz vele beszélni, ő a legnagyobb bizalmasod, és segít amikor szükséged van rá. Természetesen ez kölcsönösen így van.

2020. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!