Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy az anyám...

Normális, hogy az anyám állandóan turkál a dolgaim között, és nem képes kopogni, hanem egyszerűen akármit csinálok (akár ha öltözök is bejön a szobámba?

Figyelt kérdés

Ha nem vagyok itthon csomószor van olyan hogy a szobámban kutakodik (de hogy miért az jó kérdés), a zsebeimet is mindig kipakolja meg a táskám is mindig átnézi. Nem tudom, csak szerintem nem normális, hogy a cuccaim között kutat/turkál állandóan? Plusz nem tud kopogni, mert hogy miért kopogna a saját lakásában, pedig többször is megkértem. Van hogy öltözök és bejön beszélni hozzám meg ilyenek

Ez normális?

16/l



2020. jan. 11. 21:07
 1/7 A kérdező kommentje:
+ magánéletem se lehet, mert néha még a telefonomban is át nézi a facebookom, ha meg nem engedem, nem mehetek legközelebbi hétvégén sehova
2020. jan. 11. 21:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fú, a régi szép emlékek...

Anyám is ezt csinálta, mindig turkált, mindenről tudni akart, mert "ő az anyám" meg az "ő lakása" címszóval. És ezek még csak a gyengébb húzásai voltak.

Próbálj meg beszélni vele, hogy ennyi idősen már szeretnél magánéletet, de biztos vagyok benne, hogy nem fog eljutni hozzá a lényeg. Az ilyen emberekkel nem tudsz mit kezdeni.

2020. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűha... Ismerős történet. Tapasztalatom szerint a "miért kopogjak a saját lakásomban" típusú emberekre nem igazán tudsz hatni semmivel. Érdemi tanácsot ezért nem is tudok adni, csak kitartást kívánok, és azt, hogy ha esetleg szeretnél majd valamikor gyereket, ne felejtsd el, hogy milyen érzés ha az anyád szarik a privát szférád tiszteletben tartására.

Esetleg gyaníthatja, hogy valami "tiltott" dolgot csinálsz, azért kutakodhat? Nem mintha akkor normális lenne a holmid között turkálni ahelyett, hogy felnőtt nőként, anyaként megpróbálna kommunikálni a saját lányával, de lehet esetleg indok a kutakodásra, hogy valamit célzottan keres nálad?

2020. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Jaj de ismerős! Ha pedig szólni mertem, hogy ne nyissa ki például a leveleimet, akkor jött az "amíg az én házamban laksz" kezdetű nóta.

Kitartás! Sajnos megoldást nem találtam, amint lehetett, elköltöztem. Utána is hónapokig veszekedtünk, mert szerinte nem mondtam el neki semmit. Olyan egyszerű dolgokról is elvárt volna egy beszámolót, minthogy a boltban mit vettem.

Ritkán beszélünk, akkor is csak pár percig és olyan semmilyen témákról.

2020. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni. Amint tudsz el kell költözni, mert nem lesz jobb. Sajnos én anyámmal éltem 25 éves koromig, utána lett annyi pénzem, hogy külön költözzek. Nem egyszer elmondtam szépen, hogy ha nem vagyok otthon akkor ne menjen be a szobámba ne nyúljon semmihez. Nem értette meg. Mikor jó rendesen leugattam akkor kb 1 hétig nyugi volt de utána újrakezdte. Pakolt a szobámban a polcon, ruhákat átpakolta, elpakolta. Akkor volt olyan, hogy fürödtem ő meg jön be kopogás nélkül, hogy ő akkor most fogat mos. Abszolút nem érdekelte, hogy már nem 5 éves vagyok. Szobámba is állandóan kopogás nélkül jött be még akkor is mikor nálam volt a párom. El kell költözni az az egyetlen megoldás.
2020. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyad egy beteg ember. Koltozz el.
2020. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos még nem tudok elköltözni de amint eltudok már itt sem vagyok. És az egyik kérdésre válaszolva, hogy van e amit esetleg tényleg keres e nálam, hát lehet azt hiszi hogy drogozok vagy valami, pedig nem. Mostanában lett egy jó társaságom akivel néha eljárok bulizni, sose vagyok taccs részeg, és sose drogoztam. Ettől függetlenül mindig mondja nekem hogy reméli mem drogozok meg ilyesmi, szóval lehet azt keresi. Nem tudom miért nézi ezt ki belőlem amúgy is
2020. jan. 12. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!