Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz a nőknek...

Miért olyan nehéz a nőknek elfogadni ha egy férfinek már van mástól gyereke?

Figyelt kérdés
Ahogy látom a legtöbb nő még ha eleinte pozitívan is áll a dologhoz idővel elkezd pikkelni a gyerekre, főleg ha neki még nincs. Valahogy azt látom a férfiak könnyebben elfogadják a gyerekes nőket. Ennek valami biológiai oka lehet?
2020. jan. 14. 15:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó: miert gondolod hogy pont ugyan az a helyzet? Mert létezik gyerek?

Van sok féle nő, szerintem elég egy bites dolig egy ismeretlen gyerekes nőt ledegradálni azzal hogy az utált exedhez hasonlítod, csak mert van egy közös bennük: gyerekük van.

Persze ez mellett kikéred magadnak ha egy gyerektelen nem kér belőled gyerekesből. Ez miféle kettòsmérce már?

Szerintem gyerekes férfi is kereshet olyan lárt amilyenre vágyik, nincs megtiltva talál is, de gyerekes dolognak tartom ha egy gyerektelen nőt szól le vki azért merr nem kér gyerekes ferfiból. Neki is pont olyan joga van a választásra mint neked. Ahogy a gyerekes nőt sem illik első blikkre bélyegezni, ha már te is kikéred magadnak ugyanezt.

Ez kicsit katyvasz lett de gondolom érthető.

2020. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 anonim ***** válasza:
58%
#41, ugye ezt az előtt írtad, hogy olvastad a #11-et? :)
2020. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/134 anonim ***** válasza:
69%

Persze hogy olvastam:

"az egyik "én már anyucika vagyok, nekem már a babukám az első" önző nőtől a másik "én már anyucika vagyok, nekem már a babucikám az első" önző nőig?"


Írtad te. Ergo a gyerekes nò csak is egy ilyen tipusú önző alak lehet. Alig általanisírasz és vagy rosszindulatú. És ez mellett te elvárid hogy gyerekes férfiként preferáljanak, mert ha nem akkor támadsz.

2020. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/134 anonim ***** válasza:
62%

#43, légyszi mutass olyan gyerekes nőt, aki nem tolja a gyerekét a partnere elé... a többi anyuka kb azonnal keresztre feszítené...

" És ez mellett te elvárid hogy gyerekes férfiként preferáljanak, mert ha nem akkor támadsz." - hahaha:)

Én kérlek simán ismerkedtem gyermektelen nőkkel, sőt egy jó ideje meg is van a párom közülük:)

Engem egyszerűen felbosszant az a kettősség, hogy a nők állandóan arról papolnak (kevés kivétellel, akiknek max tisztelet) hogy a férfi legyen családcentrikus, tisztelje a nőket különösen az anyákat, azt közben meg pont a nőknél vastagon azok járnak jobban, akiknek sikerült az exüket belenyomni az abortuszba, vagy épp a terhesség első hónapjában lelépnek, és vissza se néznek. Hát nem tiszta skizó?

2020. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/134 anonim ***** válasza:
100%

Én sem jönnék össze gyerekes férfival. Nem is szeretnék sajátot.

Egyszer megpróbáltam, adtam esélyt egy kisgyerekes apukának. Az első randinkon 2x hívta az ex,hogy a gyerek pukizott meg hasonló kaliberű dolgok. Természetesen azonnal felvette neki a telefont. Aztán egész randi alatt a gyerekéről beszélt, meg hogy nem volt tervezett. Közben még messengeren is küldözgette neki a képeket az ex,természetesen azokat is egyből megnézte. (Az ex tudta,hogy épp randin van...)

Nekem nem a gyerekkel van problémám, hanem az ex állandó jelenlétével. Én ezért nem mennék bele egy ilyen kapcsolatba. És szerintem természetes,hogy 20on éves nőként azért tudok és szabad válogatnom,nem kell megelégednem egy gyerekes férfival.

2020. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 anonim ***** válasza:
66%
#45, aki egy randin nem kapcsolja ki a mobilját, az szerintem egy felejtős őstahó - ha férfi, ha nő, ha gyerekes, ha gyermektelen...
2020. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 anonim ***** válasza:
60%

Szóval most akkor tisztán vallod hogy te általánosítasz, és bizony a gyerekes nő csak olyan galád alak lehet aki kvázi nem képes társként funkcionálni.

Ez a "bibibi nekem bezzeg van gyerektelen társam és mindig is sikerült" támadás hogy jön már ide? És? Képzeld nők között is akad aki végül gyerektelen férfit választott társul, mások szintén gyerekessel lettek mozaik család, van ilyen is meg olyan is.

Ha nem tűnt volna fel itt te vagy az egyetlen aki nagyon látványosan akar lealázni egy bizonyos embercsoportot, meg bizonygattni, hogy milyen faxa gyerek. Nem én.

Hogy mutassak neked olyan nőt :)Most komolyan, ha elmesélem hogy a szomszéd Julcsi olyan, akkor elhiszed? Kétlem, neked már megvan a saját kis elképzelésed a dolgokról, más meg kapja be.


Ja és ha nem baj, én szeretek tényekkel tisztában lenni, mielőtt véleményt alkotok. Lehet pont a gyerekes nő volt az áldozat a kapcsolatában, és a férje volt a hunyó, aki miatt borult az egész. Itt csak te vagy olyan fene okos, aki ránézésre mindent olyan jól tud.


Bár, én soha nem értettem emberek hogy képesek tiszteletet elvárni embertársaiktól, mikor ők maguk sem tisztelnek másokat.

2020. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/134 anonim ***** válasza:
60%

"Szóval most akkor tisztán vallod hogy te általánosítasz, és bizony a gyerekes nő csak olyan galád alak lehet aki kvázi nem képes társként funkcionálni." - nem rémlik, hogy ilyent bárhol is írtam volna... Karinthyval élve, "akinek pont ilyen kell, annak melegen ajánlom".

"támadás hogy jön már ide? És?"

Te terelted személyes síkra: "És ez mellett te elvárid"

Én csak felvilágosítottalak, hogy ez a probléma nekem egyáltalán nem személyes, csak az össztársadalmi skizofrénia része.

"Hogy mutassak neked olyan nőt :)Most komolyan, ha elmesélem" - na látod, én ezzel szemben meg tudom neked mutatni az összes "neked a gyereked vagy a párod a fontosabb" kérdést az ott megnyilvánuló anyucikkal egyetemben... mint kisebb, nem reprezentatív közvéleménykutatás-félét.

" Lehet pont a gyerekes nő volt az áldozat a kapcsolatában, és a férje volt a hunyó, aki miatt borult az egész." - ritka kivételtől eltekintve nincs értelmezve se az "áldozat" se a "hunyó" szerep. Két egymáshoz nem illő ember van.


"Bár, én soha nem értettem emberek hogy képesek tiszteletet elvárni embertársaiktól, mikor ők maguk sem tisztelnek másokat." - hát nem vicces, hogy mégis én kapom meg a tiszteletet a számomra fontos közegtől? :)

2020. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 anonim ***** válasza:
60%

" hát nem vicces, hogy mégis én kapom meg a tiszteletet a számomra fontos közegtől? :)"


Nem tudom miből gondolod hogy te vagy az egyedüli aki megkapja azt a bizonyos tiszteletet. Ismét csak egy ostoba bizonygatás, menőzés hogy neked annnnyira jó. Változatlanul nem értem hogy neked ezt minek. Most komolyan nekem, névtelen senkinek akarod bizonygatni a boldogságot? Egészségedre.


"nem rémlik, hogy ilyent bárhol is írtam volna"

VS

" na látod, én ezzel szemben meg tudom neked mutatni az összes "neked a gyereked vagy a párod a fontosabb" kérdést az ott megnyilvánuló anyucikkal egyetemben."


Cuki kis ellentmondás, most akkor mondod vagy nem mondod? Mondod. És ezt miért, mert néhány életét GYK-n élő nő írt választ egy kérdéshez. Ismétlem: ÉS?

Tudod olyan kérdések is szoktak lenni hogy milyen összbevétele van a családodnak, ahol sorra jönnek az 500 ezer per fő válaszok, akkor most mondjuk azt hogy az átlag ember az országban ennyit keres? Nem, csak pont ezek válaszoltak, ezek gondolták úgy hogy érdemes elmondani. A másik kérdésnél meg az anyaságnak élő nők érezték hogy válaszolniuk kell. Hozzátszem, lehet a másik csoport épp jobb elfoglaltságot talált, mint gyerekkel kapcsolatos kérdéseket megvitatni egy névtelen fórumon. Egy olyan névtelen fórumon, ami számodra láthatóan a világot jelenti, másnak meg nem.


És ok, hogy nincs definiálva az áldozat és hunyó, mint olyan, de bizony sokszor előfordul hogy a kapcsolat tönkremenetelében az egyik fél a FŐ ludas. És mint mondtam én jobb szeretek ezekkel tisztában lenni.

Bár én nem vagyok anya, gondolom könnyű a gyereknek élni már, ha van egy férfi a nő mellett aki le se tojja, csak az anyát látja benne, gyakori probléma pl hogy 5 percre nem venné át a nőtől a kicsit, míg az mondjuk hajat moshatna, vagy megihatna nyugiban egy kávét...

És mielőtt nekem jössz, igen van akit beszippant, a férfi meg mondhatja hogy Gézuka hívja a Julcsit, itt a Föld...

De ugye erről írtam korábban: tények. Anélkül én nem alkotnék véleményt egy emberről, akár nő, akár férfi.

2020. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/134 anonim ***** válasza:
87%

Nekem furcsa ez a "gyerek a fontosabb vagy a párod" probléma. Két különböző jellegű kapcsolat. Alapvetőn a több toleranciát a felnőttől kell várni.

A gyerekéért felel az ember egy életen át. Nekem alap hogy a páromnak a gyerekei fontosabbak mint egy idegen nő, neki is alap, hogy a gyerekem (a közös gyerekünk) fontosabb, mint ő.

Különben nem vállalt volna velem gyereket, egy olyan nővel, aki valakit a gyereke elé sorol?

2020. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!