Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz a nőknek...

Miért olyan nehéz a nőknek elfogadni ha egy férfinek már van mástól gyereke?

Figyelt kérdés
Ahogy látom a legtöbb nő még ha eleinte pozitívan is áll a dologhoz idővel elkezd pikkelni a gyerekre, főleg ha neki még nincs. Valahogy azt látom a férfiak könnyebben elfogadják a gyerekes nőket. Ennek valami biológiai oka lehet?
2020. jan. 14. 15:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/134 anonim ***** válasza:
58%
"Megtörténésének mennyi az esélye? Olyan 0,00001%? Akkor marha fontos megkérdezni erről a randipartner Julcsit mit választana, meg mit gondol az adott GYK-s kérdésről. Én már ettől a viselkedéstől világgá futnék." - pedig, ha végiggondolod, ez sem más, mint egy pszichológiai teszt, amivel egyre több (fizetős) társkereső ügynökség is próbálkozik... a munkahelyi HR-ről nem is beszélve. És még mindig sokkal egyszerűbben kivitelezhető, mint elé rakni a randipartnernek az MMPI-t vagy a Rorsarch teszt tintapacáit, a Szondi teszt arcképeiről nem is beszélve:)))
2020. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/134 anonim ***** válasza:
58%
izé... Rorschach... soha sem tudtam helyesen leírni ezt a nevet...
2020. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/134 anonim ***** válasza:
71%

Mert ez a kérdés egyenértékű a fenti tesztekkel ugye. Bár hozzáteszem, hatékony, ha nekem feltennéd az első randin (vagy bármi ilyet), biztos nem lenne következő.

Ha Neked tennék fel csak gyerek helyett a párod vagy az anyád szerepelne, mit mondanál?

Szerintem amúgy épeszű férfi nem épít olyan nőre, akinek a gyereke nem ér meg mindent és bármit a világon, mert a férfi még annàl is kevesebbet fog.

De az az érzésem, kevered a felelősségvàllalást és szeretetet a neveléssel vagy inkább a kóros engedékenységgel. Ezek nem függnek össze, sőt, inkább az enged meg szülőkènt mindent, akinek bűntudata van a mélyebb érzések hiánya miatt.

Ez a féltékenykedés a pasik részéről a gyerekre, ez durva, totál szereptévesztés és infantilizmus, szerencsére az én párom nem csinálja és ez sokkal fontosabb, minthogy esetleg havi 1 mozival vagy szexszel több lenne, ha nem lenne gyereke.


Ha ketten a két gyerekkel fuldokolnánk és 2 személy férhetne be a mentőcsónakba, egy pillanatig nem merülne fel bennünk, egyikünkben sem, hogy ne a két gyerek menjen. Sőt bármit is érő ember egy idegen gyerek túlèlését is a sajátja elé tenné, nemhogy a sajátját, vagy a párját.


De én öreg vagyok már, és ez a soha fel nem növő yolo-szellemiség nekem teljesen idegen.

2020. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/134 anonim ***** válasza:
37%

Hozzáteszen még hogy az olyan fickók, akik a gyerekkel kívánnak rivalizálni a buksisimiért, pont olyan nőknek a gyerekei, akik nem sorolták őket minden elé és ezért örökre hiányuk maradt anyai szeretetből.

Érzelmileg felnőtt emberben, akár nő, akár férfi, fel sem merül hogy a gyerekével rivalizáljon. A "mostoha" gyerek esetében picit ez nehezebb, főleg ha idòsebb korban ismerték meg egymást a gyerekkel, de tapasztalatom szerint azért inkább, mert a gyerek még ha kedveli is a mostohát, nyilván nem úgy és annyira szereti (odabújás, puszi, foglalkozásigény), tehát nem felek meg érzelmileg egy anya-gyerek kapcsolatnak, max ha az igazi anya nincs jelen a gyerek eletében vagy bántalmazó/dèmon szülő.

2020. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/134 anonim ***** válasza:
60%
"Miért olyan nehéz a gyerekes férfiaknak elfogadni hogy hozzájuk gyerekes nők valóak? Nem egy gyermektelen fiatal lányt kell behülyíteni aztán rácsodálkozni hogy nem kiváncsi a kölyködre" Mert ugye szegény fiatal nő nem fogta fel hogy a - sokszor jól szituált - pasasnak gyereke is van...
2020. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/134 A kérdező kommentje:
Sztem alapvetően senkinek nem a gyerekkel van a problémája, mert a legtöbb nő szereti a gyerekeket, igazából azt nehéz elfogadni hogy egy számodra idegen gyerek apának szólítja a párod, akinek nem te vagy az anyja. És így az exxel a gyerek összeköti őket mindig, erről persze soha nem a gyerek tehet.
2020. jan. 15. 14:42
 67/134 anonim ***** válasza:
58%

"Mert ez a kérdés egyenértékű a fenti tesztekkel ugye."

Objektíven nem, mert nem sztenderdizált, úgyhogy szakirodalmi cikket tényleg nem lehetne írni ez alapján. Saját használatra igen, épp eleget elmond számomra az illetők személyiségéről.

"Ha Neked tennék fel csak gyerek helyett a párod vagy az anyád szerepelne, mit mondanál?" - pont ugyanazt, ez nem lehet érzelmi döntés.

"Szerintem amúgy épeszű férfi nem épít olyan nőre, akinek a gyereke nem ér meg mindent és bármit a világon, mert a férfi még annàl is kevesebbet fog." - jól mondtad, szerinted. Mert ezt a megállapításodat még nem támasztotta alá semmi se.

"De az az érzésem, kevered a felelősségvàllalást és szeretetet a neveléssel vagy inkább a kóros engedékenységgel. Ezek nem függnek össze"

??????????????

"Ha ketten a két gyerekkel fuldokolnánk és 2 személy férhetne be a mentőcsónakba, egy pillanatig nem merülne fel bennünk, egyikünkben sem, hogy ne a két gyerek menjen." - ez a ti gondotok, én biztosan azt preferálnám, hogy a párom menjen. Neki ugyanis lehet még gyereke, a gyereknek viszont nem nő új családja.

"De én öreg vagyok már, és ez a soha fel nem növő yolo-szellemiség nekem teljesen idegen." - miért, hány éves tetszel lenni? :)

2020. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/134 A kérdező kommentje:
Csak ugye sok gyerekes pasi meg úgy van vele hogy te fogadd el a gyerekét, de mellette ő nehezen tudja elfogadni azt ha te negatívan érzel ezzel kapcsolatban. Sajnos itt az az egy megoldás ha a gyerekes pasi gyerektelen nőt akar, hogy neki is el kell fogadni, hogy a nő nem fogja tárt karokkal várni izgatottan a láthatásokat, ahogyan ő.
2020. jan. 15. 14:44
 69/134 anonim ***** válasza:
58%
Te Kérdező! szerintem ha megnézel pár erre vonatkozó statisztikát, az elvált férfiak jó része sem "fogja tárt karokkal várni izgatottan a láthatásokat" a való világban. Sokkal jellemzőbb, hogy az elvált ex azon hisztikél, hogy se a kapcsolattartás se a gyermektarha nem működik a papírforma szerint.
2020. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/134 anonim ***** válasza:
62%
"gyermektarha"....te jó ég, eztán a stílus.
2020. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!