Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkre teszi az életem!...

Anyám tönkre teszi az életem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyke vagyok, anyámék elváltak 2 éve... Anya szivbeteg (is), nagyon kevés jövedelme van, korán lett nyugdíjas alig dolgozott az életébe mert mindig betegeskedett a nyugdíj amit kap az elmegy a gyogyszereire ... apám nem törődve azzal hogy minden a nyakamba szakad, elhagyott minket. Anyám mindig szekálta tehát meg tudom érteni egyrészt.



A helyzet az, hogy dolgozom természetesen, anyámmal élek, eltartom, számlákat fizetek, vásárolok kB a saját önálló életemmel nem tudok törődni, vagy bármit is tervezni, mert abszolút lehetetlen spórolni!! Van egy párom, aki hála istennek megértő, de régebben sok vitánk volt ebből, hogy az anyám kihajtja belőlem a sz*rt is (boccs) és nem törődik azzal hogy velem mi van.. Tudom hogy beteg, nem tud dolgozni, de ráadásul lelki terrorba tart, sokszor sajnáltatja magát, csúnyán bánik velem, van hogy elzavar otthonról ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Irányítja az életemet, vissza él azzal hogy nincs más választásom csak eltűrni és segíteni őt! El vagyok keseredve, szeretnék a párommal külön élni, gyerekeket, külön kis családot... De ez lehetetlen.

25/L


2020. jan. 17. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lehetetlen? Szépen elmész és kész, ő meg hamar rájön, hogy jobb lesz tartania a száját, és normálisan viselkedni.
2020. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy felőrlődsz, vagy éled a saját életed és egy PICIT törődsz anyáddal is.
2020. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Bárcsak ilyen könnyen menne. Hogy hagyjam itt, amikor nem maradna neki egy kg kenyérre kB. És ha én elmegyek, vele valami történik soha az életbe nem tudnám túl tenni magam rajta. Mindig attól félek, nehogy megbántsam valamivel is. Ah, nagyon rossz ez a helyzet. De köszönöm a válaszod sok puszi
2020. jan. 17. 19:22
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mondas, hogy akkor ertekelunk valamit vagy valakit, ha mar nincs/elvesztettuk.

Szoval picit szakitsd meg ezt az egeszet, esetleg menj a baratodhoz, vagy barmi, es talan rajon, hogy kar lenne elvesziteni teged, mert tenyleg becsulendo, amit csinalsz!

Es ezt be kell latnia. Apukam hasonlo helyzetben van, neki a labat amputaltak, illetve cukorbeteg is, es mikor en otthon voltam, ugyanezt csinalta, vagyis elegge hasonlo dolgokat.

Nem ertem meg azokat, akik ki vannak szolgaltatva masnak, mert ez sajnos ilyen helyzet, es akinek ki vannak, az sem bunko vele, szoval a helyzethez merten meg jol is jarnak, es koszonet helyett ez a hala.

2020. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Két dolgot mindenképp el kellene érni:

1) Anya viselkedjen veled normálisan, ha már egyszer rád szorul, és te gondoskodsz róla!

2) Apa segítsen neked! Ebből a helyzetből nem léphet csak úgy ki.

2020. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, anyád hamar észbe fog kapni, ha elmész és kenyérre se futja neki.
2020. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Elköltözöl, és segíted anyagilag, ahogy eddig. Nem kisgyerek, hogy el kelljen látni.
2020. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Pedig nincs mese, anyádat sokkterápiával kell jó viselkedésre bírni (mint a hisztis gyereket) , mielőtt elmarja a párodat, te meg megkeseredett vénlány maradsz mellette. Élj a pároddal, anyádat meg segítsd egy kicsit, de ne teljesen, mert az is felőröl. Anyád vállaljon részmunkaidős állást, és apád is fizessen, ha már el nem vált, és eddig eltartotta az asszonyt!
2020. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Én abban látnám a megoldást hogy találnátok neki valakit akinek az idegeire mehet helyetted :) tudod én is anya vagyok, és sokszor gondoltam arra, ha esetleg a párom elhagyna vagy történne vele valami, mégjobban ragaszkodnék a gyerekeimhez.

Szóval ne hagyd ott - segítségre szorul amit szerintem bizonyos határokig meg kell neki adnod, hiszen alapvető hogy az ember jóban rosszban kitart a.családja mellett. Te anyukád mellett (és ha már itt tartunk a párod melletted...), viszont érdemes lehet pl társkeresőn vadászni neki társaságot, kicsit rendbe szedni hogy "eltudja magát adni " mint partner - ha valamije van, hát ideje van. Kupáljátok ki, és akkor lesz akinek az agyára mehet - sőt valaki olyan aki talán anyagilag is besegít

2020. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
otthonba nem lehetne elhelyezni? vagy annyira nem rossz az állapota?
2020. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!