Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan lépnétek meg a dolgot?

Jocika147 kérdése:

Ti hogyan lépnétek meg a dolgot?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy 3an vagyunk tesok. Anyával már gyerekkoromban sem volt igazi szulo gyermek viszonyom. Viszont most hogy mar felnottunk, a noverem es a batyam is kulon el , ki-ki a saját csaladjával. En dolgozom, alberletet bérelek, de hoznom kelett anyat magammal, igy rajtam maradt. A problemam az hogy nemtudok tole szabadulni, nem latom a jovom, hogy hogyan alapithatnek csaladot igy, nincs hova mennie, senki nem tartja vele a kapcsolatot. O ittvan velem, de mind anyagilag mind erzelmileg,foleg erzelmileg lehuzott mar az utobbi jo par evbe. Rengeteget veszekedunk, o egesz eleteben kerulte a munkat, most sincs maskepp. Igaz dolgozik, de semmiben nem segit. Mindent nekem kell fizetnem, tenyleg mindent, es o emelett kovetelozik, es hibaztat engem azert , mert hogy en leakarok mondani rola, mit kepzelek én , hogy azt gondolom, majd egyszer ha csaladom lenne, elotte baratnom esetleg akivel osszekoltoznek. Az elberletben is mostansag problemakat okoz a tobbi lakonak, idiota dolgokat csinal, es persze en kerulok emiatt bajba. Ez nagyon komplikalt dolog, de sajnos vagy nem sajnos hogy ezt kell mondanom, de nagyon rosz ember. Mostanaban mar ugyerzem nem birom, egyre csuszok lefele anyagilag is mar rosszul allok, es erzelmileg is. Sokan azt mondjak kuldjem el,de hova? Nemtudom hogy lepjem meg a dolgot. Igazabol mar arra varok, vesszunk ossze ujra, es akkor elintezek mindent, ahogy lennie kell
2020. jan. 18. 10:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

"En dolgozom, alberletet bérelek, de hoznom kelett anyat magammal, igy rajtam maradt."

Kellett? Nem, nem kellett. Te döntöttél így. Leülteted, és közlöd vele, hogy anyu, március 1.-ig maradhatsz, utána költözz el. Ennyi.

2020. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig akármilyen nehéz: te lelépsz, őt otthagyod, és ennyi.

De szerintem ezt a kérdést már pár napja is feltetted, és ezt akkor is írtuk már. Attól, hogy megismétled, nem fog csoda történni, és mást sem tudunk mondani.

2020. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Kelett.Igen tudom enis, hogy gyenge voltam, azert tettem.De ezt diktalta a jozan esz, marmint epp errol szól az egesz,hogy a sajat anyád hogyan dobd ki az utcára?. Ha nem tud hova menni hova koltozzon el? Persze igazad van, meg kellene neki mondjam, hogy van még 2 gyereke, plusz testverei, menjen hozzajuk. Elvégre őket babusgatta mindig, es a mai napig nekik beszel ki engem.
2020. jan. 18. 10:56
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem, most láttam énis, hogy egy lány hasonlo problemával küzd, oda epp az imént iŕtam, én 25/F vagyok.
2020. jan. 18. 10:57
 5/29 A kérdező kommentje:
Miért én lépnék le? En fizetek valamit,es abbol en koltozzek ki? A masik meg hogy amugy sem lenne penzem mas alberlet utan keresgelni. Es nem is all szandekomban
2020. jan. 18. 10:58
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj neked lelépni, de én a helyedben ezt tenném, mert egyszerűbb, mint kitenni anyukát utcára. De ha meg tudod tenni, vagy van hova küldeni, akkor hajrá.

Én tuti azt csinálnám, hogy elintézném, hogy módosítsuk a szerződést, és anyuka legyen a bérlő (már ha erre van lehetőség), és befizetnék mondjuk kéthavi bérleti díjat. Aztán elköszönnék, és mennék a saját életemre azzal, hogy "anyu, ennyit segítettem, most pedig állj a saját lábadra, mint ahogy az egy felnőtt nőtől elvárható".

2020. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Tényleg értékelem a segítséged, de mint mondtam, nekem sincs pénzem arrahogy mas alberletet keritsek,plusz még neki is adjak 2 havira. Masfelol az hogy en kuldom el ot nem kulonb annal mintha magara hagyom, mert akkor csak huzom az idot, ugyis utcara kerul. Mert magaban nem tud keresni annyit, hogy egy alberletet is kitudjon fizetni szamlak nelkul. A fizetése 50%át is vonják. Tartozása van,ami majd egyszer rank szall, es es pontosan tudom,o megtenné azt hogy nem egyezik bele hogy ugyvéd által halala utan a tartozasa ne szalljon rank. Szimpla ki*aszasbol. Egyeduli keresetbol nem tudok felretenni. Egyebkent amit irtal, arra enis gondoltam, es mondtam is a foberlonek. Mert a poen az hogy o beleiratta magat a szerzodesbe, ittvan ideiglenes lakcime, ezert ki se tudnam tenni, max modositani a foberlovel, ha van ra mod jogilag. Mert a foberlo benne lenne
2020. jan. 18. 11:07
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Az utcára nem tenném ki.Elsősorban a két testvéremmel beszélnék,elmondanám milyen car helyzetbe vagyok,közös beszélgetést szeretnék.Annak pedig az alapja az lenne,hogy ha 3-an vagyunk,dobjunk össze annyi pénzt közösen,ami egy kiadó szobára elég anyádnak.Az talán 3 fele osztva nem megterhelő havonta.Onnantól kezdve pedig anyukád azt csinál amit akar.Tető lesz a feje felett.
2020. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

Csak kifogásokat keresel, úgyhogy nem fogod te ezt megoldani. Nagyon sajnálom. :(


A tartozása viszont nem fog rátok szállni, ha csak az lenne, akkor visszautasítjátok az örökséget, és kész.

2020. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
A testvereimmel evek ota nem tartjuk a kapcsolatot, de pontosa tudjak mindketten en milyen helyzetben vagyok, mivel noverem anyaval beszel ritkan, noverem meg batyammal tartja ritkan a kapcsolatot. Tehat ez eleve veszett ugy, oket nem erdekli, mar reg lemondtak rola, tudjak milyen ember. Csak kihasznaljak ha hasznot remelnek barmibol. Igazabol itt mindenki kihasznal mindenkit. Ez olya csalad, hogy ahány ember, annyi irányba húz szet
2020. jan. 18. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!