Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utál az anyám mit tegyek?

Utál az anyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap kellet valamit segítenem és véletlen elrontottam valamit.Erre mondta hogy jó nem kell eléggé bunkón mondta. Olyanokat mond hogy kést állítok majd belé ha nem úgy megy ahogy én szeretném.( Nagyon nyugis vagyok senkit nem bántok). Minden nap mikor haza ér apukám a munkából arról beszél neki hogy mennyire semmire kellő vagyok. Most nincs munkája mert új munkahelyén szemetek voltak vele. Ugyhogy most új munkát keres. De ő ezt velem minden nap megcsinálja. Apukám itt van és beszélnek a konyhába hogy mennyire semmire kellő vagyok.

2020. jan. 19. 12:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok.
2020. jan. 19. 12:13
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Idegbeteg az anyád. Nincs munkája, biztos nem kap kukit sem.
2020. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 diplomája van. Nem dolgozik még 1 hónapig
2020. jan. 19. 12:19
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
39%
Pedig #3 alapvetően jól mondja, csak karcosan. Nem te vagy a hibás, hívd felrá anyád figyelmét.
2020. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Anyád a saját problémáját rajtad veri le. Tipikus buta hisztérika, most teli van velük sajnos a GYK is. Nem te vagy a semmirekellő, hanem ő gyűlöli önmagát (esetleg az apját), mert munkanélküli lett.


Beszélgess apukáddal, mert nem szabad, hogy anyukád téged a maga bajai miatt bűnbaknak használjon.

2020. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni. Elkezd ordibálni ha valami olyat mondok ami nem tetszik neki. Ma közölte velem hogy nem ebédelhetek csak késöbb, egyedül mert nem érdemlem meg azt hogy a családdal egyek. 1 tesom lakik itthon 7 éves de már van neki xbox,pc, egy nagy tv, nekem 1 laptopom van azt is saját pénzből hogy könnyebben tudjak tanulni.
2020. jan. 19. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Háát a "hiszteriázó anyák" mást sem hallanak/olvasnak, mint hogy ha nyűgös a gyerek vagy hisztis, öleljük át és ne kiabáljunk vele ne büntessük stb mert nem tehet róla ha feszült és nem tudja kontrollálni.

Most próbáljuk meg fordítva! A mutterod hisztis, mert munkanélküli (ami mellesleg iszonyú teher és kudarc élmény, hidd el, tudom, el sem tudod képzelni milyen érzés ha kirúgnak míg nem tapasztalod meg, pláne ha ezzel a család megélhetése is a te hibádból akadozik.....) szerintem hagyjuk ki a hibás. Menj oda hozzá. Öleld meg. Vagy ha nem vagy az a fajta, szóban biztosítd a támogatásodról: anya, tudom hogy most nehéz neked, együtt meg fogjuk oldani - miben segíthetek, hogy tudnék kevesebbet költeni, vállaljak e esetleg valami kiegészítő munkát vagy besegítseg a házimunkában hogy te képezhesd magad hogy jobb legyél a munkádban stb. Hidd el ha szeretettel fordulsz felé, az kifizetődik. Elfordulni tőle vagy haragudni rá mikor rossz passzban van, az a legrosszabb.


Egyebként meg nem kellene olyat mondania hogy semmire kellő vagy! Türelmetlen, ez biztos, ha van alapja ha nincs, neki sem kellene így viselkednie. De ha egyikőtök sem enged csak rosszabb lesz. Valakinek nyitni kell a másik fele.

2020. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Én így éltem az egész fiatalkorom. Hiába szóltam hogy ez nekem rosszul esik nem erdekelte. Apámat nem ismerem. Csak akkor érdekelte hogy mi van velem ha neki abból pénze volt (családi, gyerektartást...) amiből persze én egy forintot nem láttam soha. Amint 18 lettem, elkoltoztem. Életem legjobb döntése volt.
2020. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Én anyám ugyan ilyen. Én amint végeztem sulival kolcsont vettem fel es elkoltoztem. Eletem legjobb dontese.
2020. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ilyen, csak én nem semmirekellő voltam, hanem "a város k u rvája". 18 évesen elköltöztem otthonról, életem legjobb döntése volt.
2020. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!