Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hozzam fel anyának,...

Hogyan hozzam fel anyának, hogy kékre akarom festeni az egész hajam? 17l

Figyelt kérdés

Azt hiszem ellenzi az ilyen fura színeket egész hajon. Viszont a vöröset megengedte egy jó párszor. Illetve mivel elég sötét barna hajam van eredetileg, szőkíteni kéne, és ő szerintem főképp emiatt ellenezné. Egyébként az iskola házirend nem tiltja.


Ilyesmi színről lenne szó:

[link]


Szerintetek hogy győzzem meg?


2020. jan. 19. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1%

Ne haragudj, de nehéz elhinnem, hogy ezt az iskola házirendje nem tiltja... Nekünk anno még a természetes színekre festést sem engedték.


Na, mindegy. Megpróbálhatsz beszélni anyukáddal, de azért a helyedben nem élném nagyon bele magam, hogy ezt megengedi. Nemsokára viszont nagykorú leszel, és utána azt csinálsz, amit akarsz.

2020. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát az hogy nagykorú leszek az nem sokat jelent... Attól még itthon fogok lakni. De a házirend tényleg nem tér ki semmi olyanra, ami a diákok külsejét illeti
2020. jan. 19. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Már lassan minden második lánynak kék a haja. Én nem kotekedni akarok de ez miért jó? Mert hogy nem egyedi az fix.
2020. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát fogadj el tőlem egy tanácsot, ne csináld. Nekem volt, nem volt jó. A szőkítés nagyon tönkretette a hajam, de ez csak egy dolog. Maga a szín szép volt, kb 2 hétig. Utána kifakult, csúnya zöldes lett. Pedig nem holmi zugfodrász csinálta.

Ha ragaszkodsz ehhez, akkor használj színezőt, vagy csináltass ombrét, attól könnyebben megszabadulsz.

2020. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Kétlem hogy tiltja a házirend,hogy hogyan jelensz meg,kivéve ha ruha nélkül vagy horogkeresztes zászlóval a fejed tetején...Egy hajért csak nem szólnak. Ennyi erővel az összes rasztahajúnak mehetne a drogteszt,aztán fele füvezik. Most egy haj,te jó isten. Az hogy anyud mit szól hozzá az az ő véleménye,meg nem tilthatja,max szivathat érte így/úgy...de messzire nem mehet,mert azt már nem engedi a törvény keze...
2020. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha anyukád nagyon maradi, akkor mondhatsz bármit, nem fogja engedni.

Egyébként meg érvelj: "mindenkinek ilyen van", "most ez a divat", "csak egy pár hétig", "kamasz vagyok, próbálgatnom kell" stb.


Off: én egyházi középiskolába jártam, nemhogy a színes haj (akár természetes színre való festés), de a szakadt nadrág viselése is tiltott volt. Tőlünk nem messze volt egy művészeti iskola, ahol kéktől elkezdve, zöldön át, fehérig, rasztán át minden féle hajú emberek voltak, plusz természetesen lehetett miniszoknyát hordani nekik, míg nálunk tér főlé max 5 cm-vel érhetett. Sőt, az iskola kapu előtt cigiztek a diákok, míg nálunk ha megláttak valakit bagózni, intőt vagy igazgatóit kapott az illető (akár sulitól 5 km-re is). Szóval én hiszem, hogy a kérdező iskolájában nincs tiltva.

2020. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Az a gond ezekkel a színekkel, hogy

1. a szőkítés miatt a hajadat teljesen tönkrevágja; ahogy írod, sötét az alaphajszíned, tehát negyon erős vegyszer kell a szőkítéshez

2. már az első mosás után is fakóbb lesz, 2-3 után pedig alig marad valami a színből

3. a szőkítés sötét hajon általában egy sárgás tonusú végeredményt ad, ezen a fakuló kék festék egy elég randa zöldes árnyalatot fog eredményezni.

Engem nem tudnál megggyőzni, ha nagyon ki akarod próbálni, eleve kimosható hajszínezővel csinálhatnád.

Pont nemrég festettek a lányomnak egy rosegold színt, ami gyöngyörű volt frissen. Szinte már nyoma sincs, csak a szőkítés maradt az egészből, szerencsére mi ombréval csináltattuk, és neki elég világos az alap hajszíne is, szóval annyira nem szörnyű.

Mindenesetre eléggé zsebbe vágó dolog kiadni huszinezret egy olyan hajért, ami max. 2 hétig néz ki jól (ha egy héten többször mosol hajat, akkor addig sem). Nagyon nem olcsó mulatság ez, azzal ugye tisztában vagy?

2020. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogyan hozd fel, milyen a viszonyotok. Ha jó a viszonyotok, gond nélkül meg tudjátok beszélni, és ha jó a viszonyotok, nem fogja tiltani, mert a te hajad, csak elmondja az ellenérveit. Ha nem tudjátok általában rendesen megbeszélni a problémákat, stb., akkor meg úgysem fogja engedni, akárhogy hozod fel. Ha viszont olyan típusú az édesanyád, hogy apránként lehet nála elérni valamit, mert nem szereti az újdonságokat, akkor kezdd azzal, hogy csak színezett lakkal befújod időnként, aztán kimosható színezővel beszínezed, aztán megbeszéled vele, hogy csak a vége legyen kék, ha töredezett lesz a szőkítéstől, azt könnyebb levágni, aztán ha ezt már elfogadta, akkor megmondod, hogy jé, nem is lett töredezett a hajam, és milyen jól áll, legyen már az egész kék.
2020. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogod be fested azt ennyi...
2020. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

3. Mert neked milyen hajad van? Szőke? Barna? Fú de egyedi vagy :D

Kérdező, ne szólj neki semmit, csak fesd be és kész. Ha nem tetszik neki, mit csinál, kitépi?

2020. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!