Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikor kell a...

Szerintetek mikor kell a "gyerekkel" megismertetni az alkoholt?

Figyelt kérdés
Már ha meg kell. Tudom nem mindenki fogyaszt alkoholt, nem vágyik rá mindenki,tudja türtőztetni magát. Ti mikor kaptatok "felvilágosítást" az alkohol fogyasztásról? Mennyire tartjátok fontosnak? Hogy reagálnád le, ha a gyermeked részegen állítana haza (vagy hogyan fogadták a szüleid az első részegséged?)?

2020. jan. 23. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell, megtörténik úgyis ha akarod, ha nem.
2020. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

nem volt nálunk nagy hegyibeszéd, mondjuk olyan szempontból "biztonságban" voltam, hogy az általános iskolai osztályom bántalmazott végig, tehát először az életemben barátaim 14 évesen lettek a gimiben, kellett plusz kb egy év hogy megbízzak bennük annyira, hogy elfogadjam az alkoholt, de kifejezetten részeg talán egyszer vagy kétszer voltam házibulikban, az idősebbek mindig vigyáztak rám (sokan jöttek a gimibe kilencéves általánosból, vagy máshonnan nulladik osztályból, tehát két évvel idősebbek nálam)

részegen sose állítottam haza, nem engedtek egyedül elmenni, szóval reggelig ott maradtam valakinél, másnaposan persze igen, de egy mogorva kamasz meg egy másnapos kamasz között nincs nagy különbség, anya viszonylag jól viselte.

evidens otthon, hogy iszok alkoholt, de nem téma, bíznak benem, én meg ezt a bizalmat azzal hálálom meg, hogy nem csinálok baromságokat, vagy csak biztos háttérrel mögöttem

2020. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Én is azt mondanám hogy nem kell....úgyis találkozik vele. Te nem mondhatod meg mennyit ihat, a határait saját maga tudja, neki kell kitapasztalnia. Azt viszont elmondhatod neki, ha szórakozó helyre megy, ne hagyja őrizetlen a poharát, ne igyon gyógyszerre, éhgyomorra és lehetőleg hidratáljon közben vízzel, ha másnap nem akar szenvedni
2020. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Konkrétan az alkoholról nem kell neki papolni. Az első bulizás előtt kicsit el kell vele beszélgetni, hogy hogyan legyen felelősségteljes és hogyan vigyázzon magára. (Nem iszunk olyan piából amit nem előttünk bontanak, nem mászkálunk el egyedül, nem hagyjuk a másikat egyedül, nem megyünk el idegennel, mértékkel iszunk stb.)
2020. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Első pár alkalommal ne nyilvános helyen és csak szűk baráti társaságban, akikben megbízik. Mikor már tudja mennyi az annyi akkor igyon bulin.
2020. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
7 évesen kaptam felvilágosítást, mikor apám részegen, késsel a kezében visszaszámolt, hogy ha nullához ér, elkezd gyilkolászni.
2020. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Ünnepekkor meg kell kínálni, ha elég nagy már. 12 évesen csoki likőrrel, ízesített sörrel egy keveset. Kb. 14 évesen borral, pezsgővel. 16 évesen töménnyel. A fontos, hogy megtanulja ezek között a különbséget és hogy keverni nem szabad. Plusz ha a családban ismeri meg először, nem tiltott gyümölcsként fog tekinteni rájuk.
2020. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen "felvilágosítást" nem kaptam.

Mikor vendég volt nálunk és töltöttek neki, akkor mondták, hogy ha akarom, nekem is töltenek. Lehettem talán 10-12 éves. ;-)

Még mielőtt valaki az utolsó mondaton kiakadna, jelzem: sosem voltam részeg, spicces se sokszor, és mivel már 46 éves családapa vagyok, valószínűleg nem is leszek.

2020. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
16 éves voltam, ittunk na, aztán összehugyoztam fostam hánytam magam az árokba és egy életre megutáltam a piát. Konkrétan nem tudom, hogy lehet, hogy a hátamra hánytam, de megtörtént.
2020. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Egy addiktologiai szakcikket olvastam, amelyben magyar tinedzserek alkoholizalasi es drogozasi szokasait kutattak es kiderult a gyerekekkel valo alkohol megismertetese otthoninkorulmenyek kozott nem csokkentette a gyerek erdeklodeset az alkohol irant a kesobbiekben. Ugyanolyan eletkorban kezdtek el inni (kiprobaln), mint akiket otthon egyaltalan nem engedtek inni, azzal akulonbseggel, hogy sokan az eleje batrabban ittak (es rosszabbul jartak), mint azok akikkel csak beszelgettek az alkoholrol otthon.

Legtobb es legjobb amit tehet egy szulo, ha az alkohol veszelyeire nagyon felhivja a figyelmet es ezekrol mesel (alkoholmergezes es felismerese, konnyelmuseg -balesetokozas, vedekezes nelkuli szex - nemi betegsegek osszeszedese, nem kivant terhesseg), valamint arrol, hogy mertekkel inni mit jelent es hogyan lehet nemet mondani masok tukmalasara.


Egyik szulom alkoholista, igy elegge lattam es ereztem a negativumait az alkoholnak. Masik szulom tiltott, ovott az alkoholtol. 18 eves korom utan ittam ugy, hogy mar tisztaban voltam.vele ez az en dontesem en szeretnem kiprobalni. Szerencsere diaktarsasagban mertekkel ittunk. A felszabadultsag erzes elereseig, ami nagyjabol egy pohar akarmi vagy egy pici tomeny. Sokan nem tudtak tartani a merteket es olyankor ismerosoket, baratokat en mentettem ki a kinos helyzetekbol vagy kisertem haza oket. Ez egy sokkal kedvesebb szerep, mint amikor a fejed fogjak es te hanysz kozben :-)

Felvilagositast folyamatosan egezsen ici kortol kaptam. Ne igyal bele nem neked valo, nem kostolhatod meg rossz izu, beteg leszel tole, ez alkohol idegmereg rad meg rossz hatassal lenne fejlodesben vagy stb. Sajat gyerekemnek ugyanigy folyamatosan megy az okitas. Valodi bilogiai alapon, de a sajat sintjen. Korabban anya es apa azert ihat, mert mar felnttek az o szervezetuk legyozi az alkoholt, de a gyerekeke meg nem. Reszeg bacsi lattan latod o tobbet ivott es mar o se tudja legyozni es megbetegedett. (Na jo ez 4-5 eves szint, de ha valako ezt kihagyja akkor a 14-15 evesnek mar hiaba papolsz ugys majd issza a shotokat es vedeli a sort...)

Ha reszegen allitana haza, leba.znam mint a pengos malacot, betennem a tus ala, kicsit jozanodni. Megmondanam nagy hirtelen, hogy gratulalok hogy ilyen koran pusztitai kezdi az agysejtjeit es persze azert orulok legalabb hazatalalt es nem az arokparton ebredt aztan ha kijozanodott es kialudta magat masnapra akkor leulnek vele es kapna egy fejmosast es kernem mondja el szepen megis hogyan sikerult elernie a reszegseg eme fokara. Es akkorlehetne beszelni arrol maskor ezt hogy tudna elkerulni. Persze attol is fugg hany eves. 18 ev folott ha mar leerettsegizett is azt mondanam eleg hulye vagy hogy nem tudod a merteket, de legalabb most mar fogod es legkozelebb ne juss el eddig.

2020. jan. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!