Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most kinek van igaza? Ti hogy...

Most kinek van igaza? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Volt barátomtól terhes lettem, lett egy kisfiam, de ő már közben elhagyott így a gyereket egy hónappal ezelőttig otthon neveltem (14 hónapos). Viszont meguntam az otthoni embertelen koszt és alpáriságot ami miatt úgy döntöttem, hogy kalap-kabát felköltöztem Pestre egy barátnőmhöz gyerekestől és most lakásokat takarítok, beszállok a költségekbe és a gyerekre felváltva vigyázunk (jövő héttől ha minden jól megy tud menni bölcsibe, itt van szemben). Anyám folyton hívogat, hogy menjek én le hozzá gyerekestől. Megmondtam, hogy az út vonattal 2,5 óra hosszú, hideg van, nem várhatja ezt el komolyan. Jó akkor ő feljön értem és levisz haza. Mondom minek, ha itt is tudsz aludni, miért menjek le a koszba, füstbe, szutyokba, 2 napra, úgy hogy még pénzt se tudok keresni addig? Miért nem jó neki fent? De hát ő hazavisz, blablabla, nem fogja fel. Apámat látni se akarom, mert nem vagyok kíváncsi a lekezelő, kioktató stílusára, öcsémre dettó. Meg is mondtam neki, hogy apámat kivéve bármelyiküket szívesen látom bármikor. De mindig csak ugyanazt a dumát fújja. Most akkor kinek van igaza szerintetek? Tényleg én vagyok a szemét sz@rházi amiért jobb körülményeket akarok a gyerekemnek?

2020. jan. 27. 09:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Jól csinálod.

Felnőtt vagy, állj a sarkadra.


Ha meglátogat, szépen elmondod neki még egyszer, utoljára, hogy ez a te életed, neked így jó, és majd ha segítségre szorulsz, ő lesz az első, akit megkeresel, de hagyjon élni, és ha nem segít, akkor ne is hátráltasson.


Ha anyád nem érti meg, az az ő baja.

2020. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
A maga szempontjából mindenkinek igaza van, de ez teljesen mindegy. A te dolgod az, hogy te dönts arról, hogy mikor mit csinálsz, hova mész, de tudd, hogy bárhogyan döntesz, soha, semmiféle döntésed sem fog mindenkinek tetszeni, úgyhogy ha megvan a döntés, akkor szard le, hogy ki mit gondol. Egy következő döntés előtt mindig érdemes begyűjteni mindenféle szempontokat, véleményeket, és megint azok tudatában döntést hozni. De ha megvan a döntés, akkor ne tipródj rajta tovább, ne is figyelj oda, hogy milyennek mondanak.
2020. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%

"majd ha segítségre szorulsz, ő lesz az első, akit megkeresel, de hagyjon élni, és ha nem segít, akkor ne is hátráltasson"

Vagyis őt mindenki segítse, de ő szarjon le mindenkit, ugye? Hát nem: attól, hogy gyereke van, még anyja is van továbbra is.

2020. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Senki se mondta, hogy a szüleimtől most bármilyen segítséget is elvárok, csak a válaszoló. Ők felajánlottak, hogy nevelik ők tovább, de én úgy döntöttem, hogy nem kösz, inkább megoldom magam, ennyi.
2020. jan. 27. 09:45
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem a kérdéshez tartozik, de:


Nem tudom, a kedves 3-as válaszoló milyen családban él, de nagyon sarkosra vette ezt a dolgot.


Normális családban az ember ha bajban van pl. elvesztette a munkáját, nincs hol laknia stb. bárkivel előfordulhat, de természetes, hogy elsőként a szüleihez fordul segítségért.

Ez nem kihasználás, ez család.

Ettől függetlenül hagyni kell élni a felnőtt gyereket, és emellett lehet értelmesen segíteni neki. Amit a kérdező anyja csinál, az nem normális. Helyette akar dönteni. Ezért kell a kérdezőnek felnőtt módra megbeszélni a dolgokat. Hogy anyuka lássa, hogy levált, és meg tudja oldani önállóan az életét.


Nyilván nem vonatkozik olyan családokra, ahol a 18 éves gyereket elküldik otthonról, hogy tartsa el magát.

2020. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Neked és le a kalappal előtted!
2020. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%

"Senki se mondta, hogy a szüleimtől most bármilyen segítséget is elvárok, csak a válaszoló. Ők felajánlottak, hogy nevelik ők tovább, de én úgy döntöttem, hogy nem kösz, inkább megoldom magam, ennyi."

Nem csak akkor kellene megjelenned a szüleidnél, amikor épp segítségre van szükséged. Több mint egy évig náluk laktál a gyerekkel, ők segítettek, közben nyilván megszerették a gyereket is, nem csoda, ha most hiányzik nekik. Valahogy oldjátok meg, hogy rendszeresen láthassák. Nem csak az ő kedvükért, hanem elsősorban azért, mert a gyereknek is az az érdeke, hogy élő kapcsolata lehessen a nagyszüleivel, a nagybácsijával.

2020. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Szülőként ez a dolguk, ha nagykorú vagyok, ha nem. Örüljenek, hogy akkor oda mentem, és még ismerhették az unokájukat. Nagyon szívesen látom őket bármikor, csak apámat nem a stílusa miatt, és ezt ő is jól tudja. Ha nem akarna mindig mindent jobban tudni és leugatni őt is ugyanúgy engedném, hogy lássa a fiamat.
2020. jan. 27. 10:03
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
6os, joguk van làtni igazad van, de kötelességük is van, mégpedig, hogy ne retekben éljenek, ha pedig ezen nem változtatnak és ez nem tetszik az anyának, akkor teljesen érthető, hogy nem viszi oda a gyereket..
2020. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

Neked van igazad,mert erõs vagy, igyekszel másképpen gondolkodni, mint a szüleid.Lehet az apud állásfoglalása is változni fog, ha nem lát mindennap.

Viszont az anyud is rendes,hogy továbbra is igyekszik melletted lenni.

2020. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!