Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek felelőtlen anya...

Szerintetek felelőtlen anya vagyok azért mert megengedtem a 13 éves lányomnak hogy befestesse a haja első két tincsét rózsaszínra?

Figyelt kérdés
Fodrásznál volt, és szerintem abban a világban amiben élünk ez már ebben a korban elfogadható. Mindenki aki eddig látta azt mondta hogy nagyon jól áll neki, viszont az anyósom folyamatosan leszól miatta, hogy milyen ,,felelőtlen” döntés volt.. Ti mit gondoltok?

2020. jan. 29. 15:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem. Kiskamasz, bontogatja a szárnyait, szerintem sokkal többet ártanál neki is és a kapcsolatotoknak is azzal, ha az ilyen kis apróságokban is vasszigort alkalmaznál.
2020. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
54%
Nem felelőtlen. Én azt mondom, attól, hogy sokan majomkodnak, nem kötelező nekem is majomkodnom. De a te gyereked, a te döntésed.
2020. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagy felelőtlen.

Én nem engedném. De műkörme szokott lenni, én meg ezért kapom az ívet.

Valahogy a hajától tartok. Nagyon meg tudja változtatni a kinézetét.

Ne törődj senkivel. Ha a suliban nem tiltott akkor rendbe van.

2020. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
Ha az iskolában nincs gondja ebből, miért ne?
2020. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
10%
Semmi gond, az enyém már 10 évesen a barátjával aludt!
2020. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
50%

Kimosható színezővel engedtem volna ennyi idős korában, kizárólag suliszünetben.

Ennyitől még nem feltétlenül vagy felelőtlen, az igazából majd a későbbiek folyamán fog kiderülni. Kérdés, hogy ezentúl is ugrasz-e minden szavára és teljesíted-e minden kívánságát - vagyis te neveled a gyereket vagy a gyerek irányít téged. Az eredmény nem most fog látszódni, hanem kb. 2-3 év múlva. Majd akkor kiderül, hogy jól döntttél-e.

2020. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez nem nagy dolog. Nem az egész haját festette be :)

Ezen kár vitatkozni, meg tiltani.

2020. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem felelőtlen, vagy felelőtlen anya kérdés. Ha neked és az iskolában ez elfogadott, akkor nincs gond. Ettől miért lennél felelőtlen? Maximum engedékenyebb az átlagnál. Amivel én speciel nem értek egyet az az, hogy mindez iskolaidőben. Nyáron elmegy, én is megengedtem a lányomnak a kékes-zöldes tincseket. DE nem tartós festés volt fodrász által.
2020. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem felelőtlenség, illetve nem ez a felelőtlenség, hanem az, hogy mindenben engedékeny vagy vele. Ha a lányom jól tanulna, segítene a házimunkában és már egy ideje szeretné ilyenre festeni a haját (nem csak egy hirtelen fellángolás) akkor nem látnám értelmét, hogy ebben korlátozzam.


Egyébként is lassan gimis lesz. Gimi elsőben talán 2-3 olyan osztálytársnőm volt a 16-ból, akinek nem volt se melírozva, se festve a haja. (25 vagyok).


A férjed mit mond?

Más lányoknak van festve a haja az osztályából?


Más dolgokban mennyire vagy szigorú?


Illetve: "viszont aki eddig látta azt mondta, hogy nagyon jól áll neki" - mások véleményét mindig szkeptikusan fogadd. Nem tudhatod mit gondolnak valójában, a szemedbe úgysem mernek rosszat mondani.


Anyósod véleményét érdemes lehet meghallgatni, de azért ő már más korosztály, másban nőtt fel. Az idősek közül sokan máglyára vetnék azt, akinek extrém színű a haja vagy van egy pici tetoválása, esetleg több fülbelövése...

2020. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem vagy felelőtlen, inkább azt mondanám, hogy nem vagy fafejű.
2020. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!