Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miatt nem jött össze az...

Anyám miatt nem jött össze az életem, mert hátráltatott?

Figyelt kérdés

Az informatikához értettem, de nem engedte az ilyen irányú iskolát, tanfolyamot. Érdekeltek a nyelvek, a tanárok mondták neki, hogy annyira jól megy az angol, hogy vegyünk újságokat, meg ki akartak küldeni Angliába is. Szereztek támogatást de Anyám nem engedett. Egyetemre is jelentkezni akartam, de telebeszélte a fejemet, hogy oda sok pénz kell, meg nem vennének fel sehova, be se adjam inkább. Nem is mentem aztán, pedig felvettek volna a jogra is talán.

20 évesen munkanélküliként egy családi rokon felajánlott nekem egy állást a banknál ahol dolgozott. Hozzá költözhettem volna ingyen Budapestre, stb. Bele is egyeztem, majd Anyám elment hozzájuk és visszavonatta az ajánlatot.

Sajnos Anyám akkor érzi jól magát ha nekem rossz, nem tudom miért csinálja ezt! Most már nem vagyok a hatása alatt, nem vele élek, de úgy érzem az egész életemet elrontotta a régi dolgaival. Már 26 évesen késő az egyetem, lemaradtam mindenről miatta.


2020. febr. 1. 15:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
81%
Értelmi fogyatékos lennél, hogy ilyen magatehetetlenül éltél eddig?
2020. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy 20 évesen “visszavonatta” az ajánlatot? És te hol voltál? Miért nem álltál ki magadért? Hogy neked igenis kell az az ajánlat, a kedves rokon a te véleményed alapján döntsön, mert nem gyerek vagy már, hogy anyád legyen ebben illetékes.

Meg mi az, hogy 26 évesen már késő az egyetem? Ez csak kifogás, te nem akarod ezek szerint. Ennél sokkal idősebbek is járnak oda, pláne levelezőre.


Anyád valóban mérgező embernek tűnik, de 26 éves felnőtt emberként nem mutogathatsz rá a kudarcaidért, mert az már a te hibád, hogy felnőttként nem tudtál kiállni magadért, és hogy most sem akarsz javítani a helyzeteden, mert 26 évesen szerinted “ciki” az egyetem.

2020. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

Az életedet te alakítod.

Ne siránkozz azon h mennyire elsz.ródott.

Attól meg nem lesz jobb h anyádat hibáztatod.

Nem picsogj azon h mi lett volna ha!

Tegyél meg most mindent azért h jó éketed legyen

2020. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

Állj a sarkadra, és ne engedd magadat befolyásolni.


Vagy majd 40 évesen is azon akarsz siránkozni, hogy anyád miatt nem jutottál semmire?

2020. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
84%
Te vagy a buta. Csak siman fognod kellett volna pár ruhádat, becuccolni egy olcsó bőröndbe és fel Pestre a rokonhoz. Még most is elmehetsz egyetemre, sőt én mennék is, akár levelezőn. De te nem fogsz, mert anyadra kensz mindent. Anyad persze car alak, de te magadtol is ostoba vagy. Már nem élsz anyaddal nem? Akkor miert felsz lepni? Most is gyakorira írsz ki kérdést ahelyett hogy kezdenél magaddal valamit.
2020. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek a fentiekkel. Mi is azt hallgattuk egész gyerekkoromban, hogy semmire se vagyunk jók, nekünk úgyse fog ez vagy az sikerülni.

Fordíts hátat. Eegyetemre Simán mehetsz

2020. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
56%
Kifogás kifogás, másra mutogatás. TE cseszted el, nem anyád. Csak könnyebb rá mutogatni.
2020. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
85%

Aki huszonévig azt hallgatta a számára legfontosabb személytől, hogy ő semmire se jó, az el is hiszi ezt magáról.

Zéró önbizalom.

Nekem is pszihológus kellett anyám hatásai miatt.

Neki az volt a mantrája, hogy a férfiak mind szemét disznók. Csak kihasználnak és félrelépnek, stb. Főlwg akkor vadult ez be, mikor serdülni kezdtem. Elolvasta a naplómat, és miután látta, hogy egy fiúval kölcsönösen érdeklődünk egymás iránt (full ártatlanul) fogta magát és szövegkiemelővel beleírkált (pl: "Máté ma megdícsérte az új pólómat!" Anyu firkálása: "a csöcseidet nézte!")

Tudat alatt elkezdem a tényeket igazítani az elméletekhez. Csak olyan pasikkal jöttem össze, akiktől ezt várhattam.

Szerencsére elkezdtem pszihológushoz járni, aki hamar észrevette, hogy azok a szavak, amiket a férfiakról mondok, nem a sajátjaim.

Eltelt jó pár év, és egy egészséges kapcsolat büszke fele vagyok :)

De bele se merek gondolni, hogy hol tartanék, ha anyu szavai felém irányultak volna, nem a férfiak felé.

Abban viszont egyetértek itt mindenki mással, hogy ebből ki kell törnöd.

Legextrémebb mód, ha olyan munkahelyet keresel, ami szállást is kínál: általában gyárak csinálnak ilyet. Néhány hónap alatt továbbállsz, némi tőkével.

Cumi ez is, de sokkal kisebb, mint minden nap otthon nyelni a mérget.

És keress egy pszihológust.

2020. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy hagytad. De bármikor a sarkadra állhatsz és kezdhetsz saját életet.


Anyád azzal bsazta el legjobban, és ez az ő hibája, ahol nem szabad áldozathibáztatni, hogy sok szülő simán olyan kishitűséget tud beleoltani a gyerekébe a bevésődés idején, hogy nagyon nagy hendikeppel dog indulni az életben, mire ledolgozza. De ha felismerted, akkor nyer ügyed van.


Én ma egy sikeres 40es vagyok, aki sok sok év kitérő után él úgy, ahogy mindig is szerettem volna. Engem is hátrtáltattak, engem is más pályára szántak, nekem is időbe tellett felismerni sgb....

2020. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
22%
Az nem áldozathibáztatás, hogy az anya valami oknál fogva elvett egy lehetőséget, erre hat évig azon rinyál a "gyerek".. Talán az anya okkal vette el azt a lehetőséget, tudta milyen tehetetlen hülye a kölyke, nem akarta a rokonok nyakába szabadítani.
2020. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!