Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek itt mi lenne a...

Szerintetek itt mi lenne a helyes? Ti mit választanátok?

Figyelt kérdés

A szüleim 2 éve elváltak, amikor 17 éves voltam.

Anyám már elvileg születésem előtt óta csalta apámat, amit részben megértettem. Eleinte jó volt a kapcsolatuk, de anyám elvileg már leánykorában is ilyen volt. Engem akkor kezdett el zavarni amikor 2 nyaralásra 2 különböző hapekkal jött (az elsőt elüldóztük). Az elsőnél egy éjszaka alatt megittak 2 és fél liter bort, és észrevettem őket csukott üvegajtón keresztül "azt" csinálni, illetve áthívtak 2 random embert az apartmanhoz, ahol szállásoltunk. Zavart, mert lényegében mintha eldobott volna egy pasiért. Azóta, azaz 2 éve, már az új ürgével van, nagyjából 13 házzal arrébb. Most relatív jó kapcsolatunk van, de a nyaraláson gyűlöltem.

Apám 17 éves koromig, konkrétan a válásig nem nagyon foglalkozott velem. Nem beszéltünk sosem komolyan, játszanom kellett helyette gépen, nem jött el a ballagásomra azzal az indokkal, hogy "nincs cipője", állandóan azt látom/hallom, hogy ordibál a gép előtt, mert éppen meghalt és elég rosszul tud esni, hogy a 8 órám után erre jövök haza. Pénzbeli támogatást nem igazán ad, csak anyám (mert hát suliban csak ennem kell valamit), a gépemmel bezsarolt, ha elköltözök az az övé, mert ő vette. A telefonnal ugyanez a helyzet. Én még nem vagyok keresőképes, remélem megértitek, hogy egy isten háta mögötti helyen legalább ezekkel rendelkezni szeretnék, nincs más szórakozásom itt.

Továbbtanulás (egyetem) előtt állok. Van lehetőségem pesten tanulni, de akkor költöznöm kell apámmal a "barátnőjéhez" (aki 2 éve nem tud elfogadni), de félek, hogy úgy fognak kezelni, hogy külön háztartásban élek, holott én amúgy csak azért mennék oda, hogy tanuljak. A másik lehetőségem, hogy maradok itt és egy közeli egyetemen tanulok, ahol van lehetőségem duális képzésre. Apám mindenképp elköltözik, de nekem most nem sok kedvem van, miután így megromlott a kapcsolatunk, és mert a múltban mondhatni egyáltalán nem foglalkozott velem.

Ti mit tennétek? Költöznétek apátokkal 3 idegen közé és tanulnátok pesten, vagy maradnátok anyátokkal és tanulnátok a megszokott környezetben duális képzésen?

Igen, ezt nekem kell eldöntenem valójában, de már számos alkalommal kaptam emiatt pánikrohamot, és már görcsben vagyok egyből, amikor a továbbtanulásra gondolok.



2020. febr. 3. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Oda biztosan nem költöznék, ahol nem tudnak elfogadni (vagyis apád barátnőjéhez tutira nem). Amúgy lehet, apád le sem tud téged nyomni a nő torkán.
2020. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennék Szegedre, Pécsre vagy Debrecenbe, koliba. Amelyik messzebb van.
2020. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kollégiumra gondoltam, és minél messzebb.
2020. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kolesz. Bármelyik szülődnél zavaró tényező vagy sajnos.
2020. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na..király..apám öngyilkossággal fenyeget ha hátat fordítok neki. Ennek az az oka, hogy válásnál mellette maradtam és ő úgy érzi neki már csak az a célja az életben, hogy én jó pályán tudjak elhelyezkedni, ergó ha én nem vagyok akkor ő kinyírja magát. De most..19 évesen nem sok kedvem van 4 darab 50+ életkorú ember között élni egy teljesen idegen helyen. Eleve azt beszéltük meg, hogy csak akkor költözünk el, ha felvettek egyetemre. És még akkor csodálkoznak az emberek, hogy gyűlölet, bizonytalanság, lenézés és harag látszik az arcomon folyamatosan és 19 évesen olyan az arcom, mint egy 30 évesnek (nem ránc, csak kinézet). Ja meg pszichológushoz is akartam járni, mert ez nem éppen tesz jót az egészségemnek, de nem kaptam rá támogatást. Öngyilkos meg nem akarok (most) lenni, az túl egyszerű megoldás.
2020. febr. 3. 22:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Javítok: még messzebb kell menni. London, Párizs, Berlin.
2020. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Az öngyilkosságot verd ki a fejedből!!!

Értékes, okos, ambíciózus vagy.

Egy harmadik városba mennék tanulni, kollégiumba. Mellette dolgoznék. Köteles támogatni mindkét szülőd, a családi pótlékodat legalább adják oda, meg a tankönyvedre.

Első nyelvvizsga ingyenes. Az egyetem DÖK is adhat szociális támogatást, tanítványt is fogadhatsz ( attól függ, milyen szakban vagy jó).

Rengeteg cég keres egyetemistákat. Pl. most olvastam, hogy egy ingatlankezelő magáncég irodistát keres, telefon, adminisztráció, közben sok luft, tanulni is tud, aki ilyet vállal.

Ne diákmunka közvetítőn keresztül keress állást, mert lenyúlnak, mint a nagybani piacon a nepperek a termelőket.

Olvasd a hirdetéseket.

Próbálj meg a magad lábára állni.

Apád meg csak érzelmileg zsarol. Talán pontosan attól tart, hogy bizony állnia kell a taníttatásod egy részét.

A nőjével ne törődj, apád magánügye, oldja meg. Nincs közöd hozzá, hogy téged kedvel-e, vagy sem. Pergesd le magadról.

A saját életeddel törődj. Beszéld meg apaddal, hogy nem az a szeretet, higy érzelmileg zsarol, hanem az, hogy érzelmileg támogat, hogy építeni tudd magad, az életedet. Ne engedj a tsarolásnak.

Ott a nője, majd megvigasztalja. Ne rágódj ezen.

Amúgy apád és anyád is önző.

2020. febr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló fantasztikusan összefoglalta! Tök sok potenciál van a korrepetálásban, gyermekfelügyeletben is és a közösségi oldalak korában még a kereslet felkutatása sem olyan nehéz, mint korábban. Egy kicsivel több vasat kell a tűzben tartanod, mint azoknak, akik elegendő támogatást kapnak otthonról. Őszintén remélem, sikerülni fog!

Szakmának pedig olyat válassz, amiben van potenciál hamar a sarkadra állni, ne turizmust, filozófiát, meg hasonlóakat.

Én 30 évesen új (OKJ) szakmát tanultam és dolgozom is benne, szóval ne gondold, hogy az első választás az egyetlen választás!

31/L

2020. febr. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy máshol nem nagyon tudok tanulni, mert infómérnök vagy proginfó szakra akarok menni - mivel matekból és infóból vagyok jó, illetve emelt szinten tanulom őket már 2 éve, kár lenne veszni hagyni ezt a tudást. Pécsen most indul ilyen szak, de nem tudom milyen minőségű lesz a képzés, szóval nem igazán szeretnék oda menni. A másik egyetem ami a közelemben van, az meg egy nagy nulla. Senkinek se kellenek az ottani diplomások. Önköltséges képzésre meg esélytelen vagyok menni, csak a költség egy töredékét kapnám meg a szüleimtől. Tényleg néha esélytelennek érzem így a normális életet, de próbálok kihozni valami jobbat, mint a mostani.
2020. febr. 4. 07:08
 10/13 anonim ***** válasza:

"Köteles támogatni mindkét szülőd, a családi pótlékodat legalább adják oda, meg a tankönyvedre."


Ha egyetemre megy, nincs családi pótlék. Csak ha OKJ-ra megy.

2020. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!