Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghalt az apám és van itt...

Meghalt az apám és van itt ezzel némi probléma. Ilyenkor árvasági jár, vagy rászáll a feleségére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogy ha a szüleim már nem élnek együtt, de apámnak kellett fizetnie a gyereltartást, azonban már nem tudja, mert meghalt, ilyenkor mi a teendő?

Pár hónappal ezelőtt volt egy bírósági tárgyalás (amin apám nem is jelent meg, egyiken senm, mert 2 volt), miszerint a régi gyerektartásom összegét felemelték még nagyobb összegre, és még a perköltséget is ki kellett volna fizetnie, de sem az új meghatározásban lévő összeget nem küldte, hanem a perköltséget sem, amire határidő is meg volt szabva. Édesanyám ilyenkor nyilván ment megint rendőrségre hogy ez történt, elvileg meg is kapta a feljelentést, erre tegnap valamelyik hozzátartozó rokonom mondta hogy meghalt.

Van egy felesége, de abban nem vagyunk biztosak, hogy neki kéne ezeket kifizetni, mert igazából lényegében ez egy adósság (a perköltség legalábbis az fixen az), ami elvileg törvény szerint rá száll, ha a felesége, és van tartozása még apámnak.


Azt utólag hozzátenném, hogy mielőtt bárki megszólna, hogy nekünk édesanyámmal halála után a pénz az első dolgunk, akkor igen az, mivel volt olyan kedves hogy mikor megszülettem, lelépett, születésem előtt anyám életét keserítette, nem mellesleg nagyon nevetséges összeget fizetett mint gyerektartás, de eközben facebookon meg kietett minden hülyeséget és látszott hogy nem szűkölködik pénzbe.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. febr. 8. 13:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
10%
Senkitől, semmi nem jár neked.
2020. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
12%
Nem, apad tartozása nem száll a feleségére. Kettőtökre száll, mármint rád és az özvegyre, ha nincs több gyerek, mert ti vagytok az örökösök. Így aztán semmit nem várhatsz a volt feleségtől.
2020. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Az árvasági jár. Illetve gondolom lesz pozitív örökség is, ebből levonjak majd a tartózást
2020. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%

Jöhet a lepontozás, már nem érdekel.

Először is részvétem.

Nem vagyok jogász de tuti nem fogják az új feleséget utólagos gyerektartási dij fizetésére kötelezni a férje után. Majd a hagyatékin eldől, mi a felállás.

Másodszor, szerintem ezekután egészségesebb lenne neked is, meg édesanyádnak, ha eleresztitek magatoktól ezt a dolgot, mostmár úgyis teljesen minden mindegy.

2020. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%
A tartozás sem száll rád, HA, lemondasz MINDEN örökségről.
2020. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Árvaellátásra jogosult leszel.


Az örökös is te vagy, nem az új feleség.

2020. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Az új feleség is örököl. Ha van közös gyerekük, az is.

Ügyvédhez forduljatok. Itt nem kaptok érdemi választ, mert minden ilyen ügynek egyedi körülményei vannak.

2020. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%

A nővérem ferje munkavégzés közben halt meg. A családi pótlékot a felesége kapja, meg az árvaságit is.

Tehát az kapja, akinek a gyerek a családjában, a nevelésében él, amelyik szlőnek az eltartottja.

2020. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Az új feleség is örököl.


Aztán mit? Haszonélvezetet? Gyermekrészt nem kap mindenből...

2020. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

mellesleg nagyon nevetséges összeget fizetett mint gyerektartás, de eközben facebookon meg kietett minden hülyeséget és látszott hogy nem szűkölködik pénzbe.”


Lehet, nem volt egy mintaapa, de a gyerektartás összegét nem ő szabta meg. Egyébként nem tudhatod, hogy miért lépett le, ezt csak anyád tudhatja valójában. Ha nekem például születne egy gyerekem, úgy, hogy én nem akartam megtartani, a kötelezőt vállalnám, mert az én felelősségem is, de azon túl nem vállalnék többet. De mivel téged is csak úgy értesítettek, hogy meghalt, nem tudhatod, beteg volt-e, fizetésképtelenné vált-e. Nem tudhatod, mi volt az ok. Mellesleg, titeket minősít a viselkedésetek, nem apádat...


A feleségnek haszonélvezeti joga lesz a közösen lakott ingatlanra, és az ott megtalálható vagyontárgyakra, viszont a tulajdoni részt te öröklöd, ahogy elvileg minden mást is.

2020. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!