Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érezte már úgy, mintha...

Más is érezte már úgy, mintha egy megtűrt gyerek lenne? Hogy nem ő a favorit?

Figyelt kérdés

Van egy nálam 2 évvel idősebb bátyám, én 25/f. Mindig elmaradva éreztem magam tőle, és amikor "motiválni" akartak szülői vagy rokoni részről, mindig megkaptam, hogy ha a bátyád tudja, neked is tudnod kell.

Ő éltanuló volt és könnyen fogott az esze, én mindig közepes, könnyen elkalandozó voltam. Ő egy nívós gimnáziumba járt, én meg sem kaptam szüleimtől az esélyt, hogy oda felvételizzek (hiszen sz_rul tanulok), ezért 15km-el arrébb kerültem. Egyetemnél ugyanez ment, ő nagy csinadrattával mehetett mérnökire, én művészetire, de azt is ki kellett verekedni magamnak, mert küldeni akartak dolgozni.

Ő már házvásárláson van, én azon, hogy a drága albérlet mellett azért félre tudjak még tenni havonta 100-at. Otthon folyamatosan kapom az ívet, ezért nem is járok haza csak 2 havonta (amiért szintén megkapom, hogy nem szeretem őket, bezzeg a bátyám). De az élet minden területén ez ment, legyen szó nőkről, pénzről, családról bármiről.

Azon gondolkodom, miért alakult ez így, és miért érdemlem ezt meg? Van valaki más is hasonló helyzetben?


2020. febr. 8. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Sokan vannak ezzel így, pl. ugyanezt éreztem. Idővel viszont amikor idősebb lesz az ember (30-40 körül) akkor rájön, hogy tulj.képpen ugyanúgy szeretnek a szülők. Esetedben azért példálóznak bátyáddal, mert szeretnék, hogy ugyanúgy sikeres legyél, példaképként tolják eléd, s nem fogadják el, hogy te nem a bátyád vagy.

Ettől még előfordul esetenként hogy a szülők valóban eltérően szeretik a két, vagy több gyereket, aminek mentális okai vannak, de a legtöbb esetben szerencsére nem így van.

2020. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én nem éreztem. Bevallom nekem is vannak favorit családtagjaim, sőt kedvenc szülőm és testvérem is van. Szerintem hazudik, aki az ellenkezőjét mondja főleg, ha sokgyerekes családról beszélünk. Mondjuk két gyereknél még hihető a sztori.
2020. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

soook családnál van ez. Páromnál mindig lányt akartak és 2 fiú lett. A bátyja az etalon és párom a "hááát nem lány lett" fiú. Gondolhatod. Olyan szinten kislány hiányuk volt, hogy a lány rokon ruhájának varrásánál a párom volt a próbababa, amíg anyuka varrta a ruhát (úgy hogy a két gyerek mérete egyezett és hát minden szülő kívülről fújja a gyereke méreteit szóval páromra nemigen volt szükség).

Mindig a bátyus az etalon mert van diplomája, holott nem csinál semmit a szülőknél mindig párom jár át segíteni és minden hétvégét ott tölt a drága sógorom a gyerekkel és a feleséggel anyóséknál és kiszolgáltatják magukat plusz anyósékat dadusnak használják. És mégis ő "A" fiú gyermek.

ezen változtatni nem tudsz sőt ha szóvá teszed még le is tagadják... Ja apósom szóvá is tette az akkor 7 ÉVES páromnak Karácsonykor, hogy ő miért nem csinált olyan ajándékot mint a bátyja és a többi, szóval beteg család. A végső poén, hogy párom szerint ez normális:P

2020. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éreztem, habár én is sokkal rosszabbul teljesítek az életben, mint az 5 évvel idősebb nővérem, anyukám mindig is figyelt arra, hogy mindenből egyenlő részben kapjunk, én is megkapom ritkán az összehasonlítást, de nem csak azt emeli ki, hogy ő miben jobb, hanem abban is, hogy én miben vagyok jobb. Egyszerűen eltérő emberek vagyunk, én sokkal érzékenyebb, kreatívabb típusú személy vagyok, a kérdésből azt olvasom ki, hogy nálatok is ez lehet a helyzet.

Apám persze egyértelműen a nővéremet preferálja, de az ő véleménye nem számít, nárcisztikus személyek mindig azt a gyereket "szeretik" jobban, akik az ő hírnevükre jobb fényt vetnek, akikkel büszkélkedhetnek.

2020. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokszor lehet azt is hallani, hogy pont az idősebb testvér bánatos... Mert ahogy megszületik a kisebb, azzal van többet foglalkozva, arra kell érthető módon jobban figyelni, a nagy "már tudja magától", stb... Elég sokat regélnek, hogy a nagyokat elhanyagolják, míg a kicsit babusgatják. Ebből ált az következik, hogy a kicsi elkényeztetett lesz sok családban. Lehetséges, hogy egy ilyen szitut akartak a szüleid elkerülni azáltal, hogy nem pátyolgattak téged agyon. Aztán a dolog túlcsordult.


Valahol megszűnhetett a mélyebb kommunikáció is köztetek gondolom. És gondolom a sérelmeid hatására biztos "tűntettél" is otthon így vagy úgy, azaz még inkább feszültség lett, maiért még inkább a bátyád volt a jó...


Biztos nem könnyű. Én is bizonyos szintig megtűrtnek érzem magam, de a tesóm elég speciális helyzetben van, nem hasonlítható egy normál testvérkapcsolathoz a miénk, ezért magamról kár is írnom.


Viszont az biztos, hog y25 évesen már nem ezzel kéne foglalkoznod....Felejtsd el!

2020. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!