Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg így működik ma...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Ez tényleg így működik ma Magyarországon? Ha két héten belül nem talál munkát egy frissen végzett "iskolás", kidobják otthonról?

Figyelt kérdés

Olvasgattam ebben a kategóriában a kérdéseket, és őszintén ledöbbentem. Tényleg az van, hogy amint elvégzi az iskolát valaki (legyen az bármilyen iskola), és nem talál azon nyomban munkát magának, a szülők kiteszik a házból? Emlékszem, 10 éve, mikor elvégeztem a főiskolát, beletelt 3 hónapba, mire egyáltalán közmunkára felvettek (a normálisabb fajtából, irodai meló, csak hát keveset fizetett). Körülbelül másfél év telt el az iskolám elvégzése után, mire normálisan fizető munkahelyet találtam, de még akkor is a szüleimnél éltem.

Már 5 éve külföldön lakom, itt találtam meg a boldogságot, de itt egyáltalán nem jellemző, hogy a szülők kidobják a 20 éves gyereküket az utcára (Svédország, elég könnyen talál magának munkát a fiatal is, mégsem jellemző, hogy iskola után azonnal repülne). Tényleg ez a jellemző Magyarországon, hogy amint nincs utána családi, mehet a levesbe?


2020. febr. 9. 12:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
54%
Nem, ez Magyarországon úgy működik, hogy sokszor évekig van a szülő nyakán a munkanélküli huszonéves. És sokan közülük nem is akarnak munkát találni.
2020. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%
Nem a gyakorikerdesek.hu oldal a legmegbizhatóbb információforrás🤦🏻🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦🏻
2020. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonymousreview60 ***** válasza:
56%
Ez a problémák metszete, nem az országé.
2020. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
80%
Hogyne, elvégre minden amit az interneten olvasol az ugye igaz.
2020. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
47%

Honnan szeded ezt a baromságot, hogy ez a jellemző?

Ilyen kérdést még itt sme olvatam, pedig itt aztán van minden, meg sok kamu is.

2020. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem így működik Magyarországon és nem ez a trend.

Ennek ellenére a világon MINDENÜTT előfordul, hogy "kidobják" a nagykorú gyereket ha dolgozik, ha nem, de nem a pénz miatt, hanem mert olyan rossz a kapcsolata a családdal.

Ez nyilván Svédországban is így van, vagy akár Afrika szívében a zulukaffereknél, de az eszkimóknál is.

2020. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%
Miért gondolod, hogy a gyakori kérdések bármilyen témában is releváns?
2020. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
53%

Már az a jellemző, hogy 45 évesen is a szülőnél lakik a gyerek a saját családjával. Kényelmesebb, olcsóbb... Már nem cél elköltözni, sajat kecót venni

.

2020. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Ja, könnyebb arra játszani hogy meghal a szülő, és az ölükbe hull a lakás. A köztes időben meg lehet a gyakorin lógni, és panaszkodni hogy de szemetek a szülők.
2020. febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
Két hét talán túlzás...De az biztos,hogy vannak szülők,akik kitennék a gyereküket, ha az x időn belül nem talál munkát.
2020. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!