Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti eltartjátok a 18...

Szülők ti eltartjátok a 18 éves gimnáziumban tanuló lányotokat?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta folyamatosan dolgoztam, az összes nyáriszünetet és suli mellett is állandóan. Akkor rendszeresen volt bevételem és sose kértem pénzt a szüleimtől. Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek. Nyaralni se mentem a családdal.

3 nagyobb testvérem van akik egyetemre jártak, sose dolgoztak, nekik mindent fizettek a szüleim.

Most megszűnt a munkahelyem és azóta nem dolgozom, ezáltal a bevétel is kiesik. Idén érettségizem ezért addig nem vállalok munkát. Júliusban pedig végleg elköltözöm itthonról.


Anyukám kap utánam családi pótlékot/adókedvezményt/ illetve apukám mai napig fizet gyerektartást utánam.


Ezek után miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe? Nagyon rosszul esik, hogy a bérletemet se fizeti ki pedig 3500ft.


Nem úgy lenne jogos, ha a gyerektartás összegét rámköltené? Kb. 20 ezer forintba kerülnék neki havonta és ez is csak érettségiig tartana.


18L


2020. febr. 10. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
70%

A tartásdíj nem a rezsire van.


Kiszámolnak egy x összeget a bíróságon, hogy ennyibe kerül a gyerek eltartása. Legyen mondjuk 60.000 Ft. Ebből apukának ha külön élnek, kell fizetnie 30.000 ftot, anyukának pedig saját keresetből a maradék 30at.


Ha a rezsire megy el a 20.000 ftos gyerektartást, a kaját, a tisztálkodószereket, bérletet, iskoláztatást a gyerek fizeti, akkor mégis hol van az a rész amit anyuka belead a gyerek eltartásába?


Ennyi erővel apukához is költözhet a gyerek, mert ígyis egyedül tartja el, pedig nála se lakik.


A családi pótlékról, meg az adókedvezményről nem is beszélve, amit anyuka konkrétan magára költ, pedig az állam nem arra adja, hanem arra, hogy segítsen eltartani a gyereket.


Kérdező: költözz apukához, vagy beszélj vele, hogy a gyetektartást a te kezedbe adja, mert édesanyád semmivel nem járul hozzá az eltartásodhoz. Anyuka a rezsit pedig fizesse saját pénzből, ha már megszülte a gyereket.

2020. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó!


Marhára nem igy van.

A kiszámolt tartásdíj nem jelenti azt, higy az anyanak ugyanennyit konkretan a gywrekre kell költenie. Neki a gyerekntartasarol természetben kell gondoskodnia. Ez azt jelenti, légyen annak a koloknek hol aludnia, legyen fűtés, legyen víz, villany, stb. Ha a gyerektartadij 20e és a villanyszámla is 20 e, akkor is a gyerekre költötte azt a pénzt. Egyedülálló embernek elég egy szoba, 18 fok, egy helyiségben elég a villany és pont fele annyi vizet fogyaszt, mintha ketten lennének. A tokom kivan az ilyen idiótákkal, mint pl te is, hogy fogalma nincs miről beszél, életében nem élt se egyedül, se gyerekkel, de mindent tud.

2020. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
70%

Én egyedülálló anya vagyok és de, annyit minimum ráköltök a fiamra mint amennyi gyerektartást az apja fizet rá.

Jó, hogy a közös költséget nem számítom fel...

2020. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy állami iskola itt is vannak költségek. Egy évben 20 ezer forint amit a tankerületi központnak kell fizetni, illetve 5 ezer a sulinak, plusz osztálypénz és szallagavató, ballagás költségei az utolsó évben, osztálykirándulások. Iskola mellett eddig jogosítványt csináltam, nyelviskolába kezdtem járni, mióta nem dolgozom már oda se tudok eljárni.

A testvéreim már felnőttek azóta és nem élnek velünk, csak azért írtam róluk, mert anno mikor ők a szüleimmel éltek nem kellett dolgozniuk és megkaptak mindent.


Anyukám a válás után 40 milliós lakást vett Bp-en, van állandó keresete, szeret spórolni és a félretett pénzt a bankban gyűjti a nyugdíjas éveire vagy nyaralásra.

Nincs hitele.

Apukámmal tavaly találkoztam utoljára.

2020. febr. 11. 12:07
 35/66 anonim ***** válasza:
95%
Hál'istennek engem eltartottak és el is tartanak a mai napig, pedig már negyedéves egyetemista vagyok. Szerintem normális szülő nem sajnálja a pénzt a gyereke szükségleteire, legyen az akárhány éves (nyilván ha egyébként nincsenek anyagi gondjai).
2020. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
81%
Édes jó istenem, ilyen agyatlan bandat.... Nem kell felszamolni semmit. A törvény szerint a gondozó szulo termeszetben tartja el a gyereket, a különélő szülő pedig tartásdíjat fizet. Akinél el, anno minden költsége magasabb a gyerek miatt.MINDEN.
2020. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
65%

Természetben? Tehát nem kéne a gyerekre költsek, csak a tartásdíj összegét, a többit leróhatom reggelikészítésben meg hogy van ágy a szobájában?

Nagyon szégyellném magam.

2020. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
68%
Áruld már el hogy milyen munkával lehet ilyen jól keresni diákként. Eltartod magad, veszed a ruháidat és mellette jutott jogsira, nyelviskola is. Komolyan erdekel
2020. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
33%

40!


Nem, konkrétan nem kell a gyereknek két 40 ezres télikabátot venni, ha egy kell neki és a gyermektartásdíj épp 40e. De ennek felfogasahoz egy icipici ertelem kellene, de az ugye nálad egyértelműen hiányzik.

2020. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
76%

35. Ezt benézted, mert egyedülálló anya vagyok. A bíróságon ugyanaz hangzott el amit leírtam. X összegbe kerül havonta a gyerek, a felét én állom, másik felét apuka. Én azért kapom +ba a családi pótlékot, és az adókedvezményt is, hogy ki legyen egyenlítve, amiért én többet foglalkozom a gyerekkel, én vagyok vele otthon, ha beteg, én viszem, suliba, stb.


Ha együtt élnének sem havi 20ezerből tartanák el a gyereket. Jobb esetben apuka és anyuka fizetéséből, egyenesen arányosan.


Inkább te vagy itt az, aki soha nem látott és nem nevelt még gyereket.

2020. febr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!