Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Szerintetek miért...

Anyukák! Szerintetek miért zavarja anyát hogy bulizni járok, úgy hogy nincs munkahelyem?

Figyelt kérdés

Nemrég hagytam ott a munkám, de ezerrel keresek munkát, mindennap megnezem kb az összes allas kereső portált a neten, küldök önéletrajzot rengeteget, eddig (kb másfél hónap) 2 sikertelen interjúm volt.

Nem csak fekszem otthon, minden házimunkát elvegzek, délelőttönként foylton takaritgatom, csinositgatom a házat, mosok, mosogatok, kiviszem a szemetet, teregetek, hajtogatok ruhát, pókhálót szedek, torolgetek stb stb..

Kajámat is nagyrészt a sajat penzembol veszem. Főzni szívesen főznék, de azt nem engedi anya. Cserébe sütök neki rendszeresen sütit. Minden hétvégén eljarok bulizni a barátaimmal, de nem kérek tőle sose 1 forintot se, nem allitok haza hajnalban részegen őrjöngve meg ilyenek, tehat sose zavarom őt. Öt valamiért mégis zavarja hogy elmegyek, olyan megjegyzéseket tesz hogy "munkába kéne ilyen szaporán készülni nem buliba" meg stb. De napi szinten nézek munkát a neten, olyat is szoktam, hogy 3-4 önéletrajzot teszek a taskamba es járom a környéket.. Hátha..

22/L



2020. febr. 11. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom, neki régóta fix munkahelye van és nem tudja, hogy működik most az álláskeresés. Pár évtizede még nem volt olyan nehéz munkát találni, mint manapság. Akik kiváltságos helyzetben vannak, azok mindig nagyon könnyen ítélkeznek azok fölött, akik nem olyan szerencsések.
2020. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Honnan van pénzed a bulikra és a kajára?
2020. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Inkább attól fél hogy a megmaradt pénzedet erre kötöd ahelyett hogy tartalékolnál mert kitudja mennyi idő mire lesz munkád. Én azért manapság nem tartom nehéznek az elhelyezkedést, munkaerőhiány van Budapesten meg attól nyugatra is rengeteg cégnél keresnek munkaerőt. Persze nem mindegy milyen munkakörben keresel állást, lehet az adott munkakörben nincs épp lehetőség ez is benne van a dologban. Egyébként nem értem azt hogy miért hagytad ott a munkádat ha nem volt kilátásban semmi? Nyilván oka van hogy otthagytad, ezt meg is értem mert én is jártam ilyen cipőben, de attól még várhattál volna ameddig nem lesz esetleg más. De mindegy mert ez a te dolgod, viszont ezzel csak támadási felületet adtál anyádnak.


A bulizással is szerintem az a baja hogy a pénzedet erre költöd és ugye nincs jelenleg bevételed és bármikor beüthet a krach amikor nagyobb összegre lesz szükségetek és szerintem ettől fél ő igazán.

2020. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

Igaza van anyukádnak. A megmaradt pénzedet bulizásra költöd, mikor nincs munkád, és anyádék tartanak el.


Vagy rakd el azt a pénzt, vagy add oda anyukádnak, hogy "Tessék itt a rezsi rámeső része", mint egy felnőtt 22 éves nő.


De az, hogy bulizni jársz mikor nincs munkád, kB olyan mintha valakinek tartoznál, és közben nyaralgatni mennél.

2020. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mivel ezelőtt évekig melóztam van 500.000 ft félre tett pénzem, es a bulit nem discora ertem hanem hogy atmegyek a barataimhoz és viszek 2 üveg bort 1300 Ft-ért. Azert nem az a heti 1300 ft fog lenullázni már bocs. Kaját mint mondtam MAGAMNAK VESZEM, es a számlára is adok annyit, amennyit az elején megbeszéltünk.
2020. febr. 11. 13:56
 6/21 anonim ***** válasza:
37%
Kedves #1-es! Pár évtizede sokkal, de sokkal nehezebb volt munkát találni most.
2020. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Inkább az az aggályos, hogy szerinted a kb. másfél hónap az "nemrég", és az "ezerrel keresek munkát" havi egy interjút jelent. Mindezt összesen félmillió tartalékkal, ami pillanatok alatt elmegy.

Most kellene egy állás, ami ha nem is álommeló, de bevételed van belőle és mellette tudsz jobb munkát keresni.

2020. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Én meglévő állás mellett keresek munkát, 5 hónapja és egy helyre hívtak be interjúra, pedig olyan helyekre adtam be pályázatot, ahol minden feltételnek megfeleltem. És mégsem. Szóval nem olyan egyszerű ez.
2020. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%

Minek írsz ki kérdést, ha törölteted a válaszokat?


Kezdem érteni, hogy anyádnak igaza van!

2020. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Rohadtul nem a munkakeresőkön múlik, hogy hány interjúra hívják be őket, úgyhogy ne az alapján ítéljétek el a kérdezőt, hogy hány hónap alatt hány interjúra ment el! Attól, hogy valakinek nincs állása, még nem áll meg a világ, ugyanúgy joga van szórakozni, mint bárki másnak. Ha neki a buliba járás a kikapcsolódás, és belefér neki a félretett pénzéből, akkor miért ne mehetne bulizni? Attól, hogy elmegy bulizni, nem lesz kevesebb esélye munkát találni.
2020. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!