Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszakövetelheti az ajándékot?

Visszakövetelheti az ajándékot?

Figyelt kérdés

Karácsonyra vett nekem és a barátomnak egy hűtőt anyám. Részletre vette, 70e volt. Pár hónapja vettünk házat, és ezzel akart segíteni. Nem akartam elfogadni, mert gondoltam hogy előbb vagy utóbb gond lesz belőle de nagyon erőltette.


Most vissza követeli, azt mondja nem fogja fizetni.

Kért tőlem - vagyis inkább követelt- 150e forintot, mert lesz valami műtétje. (ami nem kerül pénzbe, mert tb állja, tehát nem tudom mi kerül rajta ennyibe).

Nem tudok neki adni, nincs pénzünk. Rengetegbe került a ház felújítás, gázóra visszaköttetés, stb.


Ezért követeli vissza a hűtőt. Azt mondta feljelent minket lopásért, mert nálunk van.


Veszünk a héten másikat, már kinéztem egy használtat... De kíváncsiságból kérdezem visszakövetelhető-e jogilag az ajándék ilyen esetben? Feljelenthet érte?


2020. febr. 12. 21:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Anyád akkora tuskónak tűnik, hogy lehet, hogy hasonló tuskó társaságából valaki lopta neki a hűtőt. És akkor akinél a hűtő van, az orgazda. Anyádat dobd ki az életedből, a hűtőért menjen ő, ne fizessétek a fuvart. Soha többé semmi kontakt vele.
2020. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
2020. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Szólsz neki hogy a hűtőt holnap 8-kor kiteszed a ház elé az utcára, elviheti. A továbbiakban nem beszéltek.
2020. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén sajnállak, hogy ilyen édesanyád van. Ez az ajándék jogilag nem visszakövetelhető (jogot végeztem) de én a helyedben visszaadnám és megszuntetnem a kontaktot az ilyen szülővel. Ami nagyobb probléma lesz az az, hogy hogyan fogod tudni feldolgozni, hogy ilyen csaladban nőttél fel.
2020. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem meg ennek van valami oka,nem csak úgy kipattant az agyából.
2020. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
az oszt igen
2020. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Az igen, ő erőlteti az ajándékot, aztán visszaköveteli. Akkor minek vette?
2020. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj hogy ezt mondom de ilyen szülőt nagyon gyorsan zárj ki az életedből! Sokkal könnyebb lesz neked. Nem akarom megmondani hogy mit csinálj de ha egy hűtőn ekkora cirkuszt csinál akkor mi lesz a továbbiakban ha hagyod?
2020. febr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

Az ajandekhoz mar irtak, meg utana olvashatsz a linken, de ehhez irok (bizonyara nagyon fiatal vagy meg es egeszseges)

"Kért tőlem - vagyis inkább követelt- 150e forintot, mert lesz valami műtétje. (ami nem kerül pénzbe, mert tb állja, tehát nem tudom mi kerül rajta ennyibe)."

Milyen mutetje lesz? (Azert jo lenne tudnod, ha mar az edesanyad.)

Ma kies hazankban minden mutet penzbe kerul. Mindegy mit all a tb, a sebeszek, orvosok tobbsege varja/elvarja a halapenzt. Tudod az eredetileg az, amit akkor adsz ha pl. vakbellel mutenek es te felepulsz es halas vagy hogy megmentettek az eleted es borotekban adsz szepen x tizezer forintot. Es meglepo mod a legtobb orvos el fogja fogadni.

A durvabb valtozata a halapenznek, hogy mutet utan mesz kontrollra vagy jonnek a betegagyadhoz es "varjak", hogy adj nekik valamit es ha nem adsz akkor hirtelen maskepp viselkednek veled, ereztetik nem szamitasz, nem irnak fel ezt vagy azt stb.

A legdurvabb valtozata pedig, ha elore szolnak celoznak ra elvarjak a "halapenzt", vagy ennyibe es ennyibe fog kerulni (de jo esetben beelozol vele x masik beteget vagy kicsit jobban figyelnek rad).


Ha anyad amolyan halapenzezos akár megszokàs, akar felelem vagy elvaras miatt, akkor neki nem ingyen van a mutet (ez szomoru, de ez van).

150.000 eleg sok...bár legutobb olyat hallottam, hogy csaladtagnak epemutetre a rokonok 250.000-et adtak az orvosanak (hogy biztos minden rendben legyen ...igaz utolag adtak es az orvos siman eltette!), de ezt en erosen tulzasnak erzem. Kisnyugdijasok, nyugdijasok 10-50.000-ig fizetgetnek (tb-s) mutetek utan.


Ugyhogy anyad vagy mellet.varrat fol ennyiert vagy nagyon bepanikolt az egeszsegugyi problemajan (ezrt jo lenne tudnod milyen mutet is a mutet es lebeszelni rola, hogy ilyn sok penzt szajon ra) vagy nem csak mutetre kell neki es akkor meg valamit titkol.


Amugy regen rossz, ha kovetel..mintsem ker.

2020. febr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Basszus, anyám nekünk is hűtőt vesz a lakásunkba. Aggódjak? 🤔 😃
2020. febr. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!