Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők...

Miért gondolják egyes szülők azt, hogy azzal tesznek jót a gyereknek, ha valamilyen "különleges" utónevet választanak neki?

Figyelt kérdés

Az utónév listában több ezer férfi- és női név van, ezek közt is található szép számmal olyan, amit szerintem normális szülő nem választ gyerekének (pl. kisfiúnak Késav, kislánynak mondjuk Fehére). Akkor minek még újabbakat kitalálni?

Oké, semmi közöm hozzá, mindenki úgy nevezi, ahogy szeretné, szabad választása. De nem gondolják, hogy ezzel büntetik a gyereket?

Ártott valamit az a gyerek?

Vagy ettől lesz egyedi?


2020. febr. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolom hogy a különleges névtől különleges gyereket kapok, egyszerűen csak tetszik a név. Mondjuk azok pont nem amiket írtál.
2020. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
86%
Azért mert a feltűnési viszketegségüket a gyerekükön élik ki, ha már máshogy nem tudnak kitűnni.
2020. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
52%
Nem gondolják szerintem azt és nem is gondolnak bele tudatosan. A bőség miatt akarnak még egy nevet választani. Az olyan menő...gondolják. Megértem a "dühödet".
2020. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
23%
Néhány évvel ezelőtt még a Hunor nevet is megkövezték volna, elmondom neked, ma meg divat név, a Zentével együtt. :) Na meg a Zéténnyel. :) Nekem vannak különleges nevű ismerőseim, tényeg nagyon különlegesek, és szeretik a nevüket.
2020. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
A "különleges" jelzőt szándékosan raktam idézőjelbe, igazság szerint más minősítést használtam volna. Ugyan az általad említett Hunor és Zétény valóban nem szokványos, de magyar fülnek nem idegen. De üsd fel az MTA utónévjegyzéket, egy része borzasztó még így is, nem még azok az ötletek, amelyek végül nem kerülnek engedélyezésre.
2020. febr. 14. 23:15
 6/46 anonim ***** válasza:
20%
Nincs olyan név, ami mindenkinek tetszik. Van egy kedvenc női nevem, nagyon szerettem volna azt adni a lányunknak, de a férjem hallani sem akart róla, mert, mert ő még ezt előtte nem hallotta, és nagyon idegen volt neki. Én semmi furcsát vagy megbotránkoztatót nem találok benne, hiszen csak egy betű el tér el, 2 elég népszerű, gyakran adott névtől, mégis ufóként néznek rám, akik először hallják a nevet, hogy hogyan lehet ilyet adni. Ez a név a Szorina.
2020. febr. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
85%
a Szorina nem borzasztó név,de igen fura. De ez még legalább nem vicces név, egyik ismerősöm pl. Manó és egy majd két méteres férfi XD
2020. febr. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
34%

A Béla semmivel az ég világon semmivel se különbözik a Késavtól, egyszerűen úgy nőttél fel, hogy a Bélát sokat hallottad és normalizálva van. Minden név volt egyszer első és hangozhatott ezért hülyén embereknek.

Nem akarnék feltétlen különleges nevet adni a gyerekemnek a jövőben, de én például tökre nem szeretem a tucatnevemet, ami ráadásul szerintem rohadt furán és rosszul is hangzik, egyszerűen az emberek megszokták, hogy az egyik leggyakoribb keresztnév.

2020. febr. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
87%
8-as a Manó is azért fura, mert nincs belőle annyi, mint a Bencékből. Amúgy régi magyar név.
2020. febr. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
77%

Én se értem, szerintem csak simán nem érdekli őket hogy a szerencsétlen gyereknek azzal a névvel kell majd élnie. Az én gyerekkoromat tönkretették egy gáz névvel, alig vártam hogy megváltoztathassam.


Akiket én is merek "különleges" nevű gyerekek vagy felnőttek, senki se szereti a nevét, mind kap miatta bántást.

2020. febr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!