Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi? (Többi lent)

Miért nem engedi? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Anyum nem akar elengedi Erdélybe az osztállyal.

Jó kapcsolatban vagyunk, szeretjük egymást, de amikor felhozom előtte akkor "hisztizni" kezd.

Hogy a veronai buszbaleset így a másik úgy.

Értem én, utána is olvastam!! És tudom, hogy a sofőr hibája volt. De ugye van az új törvény, ami nem engedi a buszsofőröket vezetni, csak hajnali öt és este 11 között.

Most mit tegyek?

Szeretnék elmenni :/



2020. febr. 16. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a tanárodat, hogy hívja fel anyádat, és beszéljen vele.
2020. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Támogatom az elsőt.
2020. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Sz*r téli időjárásban nem valami jó ötlet osztálykirándulást szervezni, főleg olyan helyre ahol simán beüthet fél méteres hó vagy kemény mínuszok...

Anyukád aggódik, ennyi. A szülők ilyenek. Szólj az ofőnek hogy beszéljen vele, mert te szeretnél menni. Esetleg ha lesz addig szülői értekezlet, mozgósíthatnád mondjuk a barátaid szüleit, ha beszélő viszonyban vannak anyukáddal, hogy szóljanak az érdekedben.

2020. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem téli kirándulás lenne. Egy utó tavaszi kb.

Egy hétre mennénk. 3 éve arra spórol az osztály, hogy meg legyen.

Szólok az ofőmnek mindenképp!

2020. febr. 16. 22:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kár lenne kihagyni, szerintem is ofővel beszélj.
2020. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Anyád a munkába járós buszra se ül fel? Vagy kocsiba? Merthogy azzal is történhet baleset. Osztálykirándulásos baleset viszont évtizedek alatt egy kézen megszámolható. Idegbeteg anyád van, igaz?
2020. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Erdély gyönyörű, kár lenne kihagyni.


Mutasd meg neki mennyire szeretnéd. Mondd neki segítessz bármiben csak engedjen el. Segíts is neki, hadd örüljön milyen ügyes gyereke van és bízzunk benne meglágyul a szíve :)

2020. febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Beszélj az osztályfőnökkel, aki magyarázza el anyádnak az utazás jelentőségét és hogy hogyan fogja az utazás elején a baleset-megelőzési utasításokat elmagyarázni.
2020. febr. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Drasztikusan hangzik, de ha busszal jársz iskolába, akkor kezdj el te is hisztizni anyádnak, hogy mostantól nem jársz iskolába, mert buszbaleset meg stb.
2020. febr. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem édesanyád félelmeit. 2 éve költöztünk Erdélybe, Magyarországról. Borzasztó az utak, Erdély, és a magyar határ között. Főleg a királyhágón. Olyan éleskanyarok vannak, és olyan vékony utak, hogy nem látod be a szembejövő forgalmat. A biztonsági korlát, 2 méterenként ki van szakadva, ami azt jelzi, hogy ott minden alkalommal valaki behajtott a szakadékba.


Én személyautóval is minden alkalommal rettegek, nemhogy egy busszal, amivel még veszélyesebb arra járni.


Viszont nincs választásunk, menni kell, mert meg kell látogatni a rokonainkat. És mi egy 2 éves gyerekkel utazunk. A 2 év alatt 4x voltunk Magyarországon, soha nem történt balesetünk, talán ezt mondd el anyukádnak.


Mondd meg neki, hogy tudod, hogy nem a legveszélytelenebb hely, de nem szeretnéd félelemből kihagyni az osztálykirándulást. Bízol benne, hogy az a sofőr aki 25-30 ember életéért felelős, oda fog figyelni az útra, és semmi probléma nem lesz. Nem lehet otthon ülni állandóan attól rettegni, hogy beleszaladunk a királyhágón a szakadékba, hanem egyszerűen csak el kell indulni.


Én ezekkel a szavakkal győztem meg magamat. Hátha édesanyádat is sikerül. Sok sikert.

2020. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!