Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem nézik jó szemmel...

A szüleim nem nézik jó szemmel, hogy 27 évesen még mindig náluk lakom. Szerintetek ez jogos, Ti hogy vélekedtek erről a kérdésről?

Figyelt kérdés

Nincs párkapcsolatom, nem is volt soha, én annyira nem érzem, de ebből a tényből be kell látnom, hogy biztosan van velem js valami probléma, hogyha objektív akarok maradni és nem csak siránkozni akarok...


A szüleim egyébként ezt sem nézik jó szemmel és úgymond szégyenlik, hogy az ennyi idős fiúknak nem volt még semmilyen kapcsolata nővel.

De ezt nem szokták hangoztatni...


Viszont azt egyre gyakrabban, hogy mekkora lúzer vagyok, hogy még nincs lakásom, sem önerőm hitelre, és hogy már nagyon nem velük kéne élnem ebben a korban...

Szerintem hónapokra vagyunk egy ultimátumtól.


Én nem tartom igazságosnak, hogy így állnak hozzám, mivel valóban rendelkezem egy BA diplomával, amivel nem tudtam elhelyezkedni és most fizikai munkás vagyok, relative alacsony bérrel... De 18 éves koromban Ők nyomták nagyon, hogy építészmérnökire jelentkezzek, mert "azzal nagyon jól lehet keresni", de akkor sem vették tudomásul, hogy ez többnyire nem igaz, mert nehéz vele elhelyezkedni és keveset lehet vele keresni, feketén dolgoztatnának, stb.

Ez a valóság.

Illetve még most sem veszik tudomásul, anyámtól a mai napig hallgatom, hogyha akkor rájuk hallgattam volna akkor nem itt tartanék...

Valóban nem, hiszem több évem ment volna el a semmire, kevesebbett dolgoztam volna, talán a mostani fizetésemnél is alacsonyabb bérért, vagyis még annyi megtakarításom sem lenne mint most.


Valamint azt sem hiszik el nekem, hogy a legtöbb fiatal úgy jut lakáshoz, hogy vagy a szülők támogatják Őket több millióval, vagy a nagyszülő ingatlanját megkapják.

Az összes munkatársam, aki saját ingatlannal rendelkezik, az így jutott hozzá.


De a szüleim teljesen hipokraták ebben a dologban, hiszen Ők maguk is a nagyszüleim házában élnek.

Apám soha nem élt máshol!

Az apja 14 éves korában halt meg, az anyja 30 éves korában, a családi házat pedig egyedül Ő örökölte, nincsenek testvérei.

Anyám pedig egészen addig a szülei házában élt vidéken és csak ezután jött le apámhoz, ide költözni...


Egyébként simán megtehették volna, hogy segítenek nekem lakást venni, de Ők hitelt vettek fel felújításra, amit amúgy simán tudnak törleszteni, már lassan le is jár, nem ezzel van a gond... Csak az kicsit bántó, hogy eszükbe sem jut/jutott a számomra félretenni, soha.

Miközben zavarja Őket, hogy olyan sikertelen vagyok, hogy még itt kell laknom...


És amúgy a hitel mellett is simán fére tudtak volna tenni, nem feltétlenül számomra, pusztán azért hogy legyen egy kis tartalék, de minden hónapban elszórják az összes pénzüket.

Kertibútorokra, vagy most pl. valami rózsát akarnak venni 100+ ezerért, kerti tavat is akarnak, meg halakat, amikor a kutyát is moslékkal etetik...


Meg 2 évente új tévét vesznek, pár éve 3D-set, pedig mondtam nekik, hogy nem fogják kihasználni a funkcióit és igazam is lett...


Most meg 4K-s tévét vettek pár hónapja, hiába hogy csak az IP tv-t nézik 90 százalékban, ahol még a HD sugárzás is ritka...



2020. febr. 17. 13:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
42%

"Valamint azt sem hiszik el nekem, hogy a legtöbb fiatal úgy jut lakáshoz, hogy vagy a szülők támogatják Őket több millióval, vagy a nagyszülő ingatlanját megkapják.


Az összes munkatársam, aki saját ingatlannal rendelkezik, az így jutott hozzá"


Bocsi,de ezzel nálam kiverted a biztosítékot.

Én 19 éves koromban elköltöztem. Mivel anyáméknak sar volt a fizu, sulimat se tudták fizetni, suli mellett dolgoztam!


Tavaly 26 évesen vettem egy kertes házat, érdekes nekem se volt hú de nagy önerőm meg lakáshitelem is van.

Közel se vagyok a te építészmérnök végzettségedhez,de ezzel nem kell takarózni, hogy nehéz elhelyezkedni. Nekem is van 4 szakmám...


Egyedül vettem fel a hitelt, egyedül csináltam mindent amim van. Szerintem ciki, hogy barátnőd sincs ha lenne elköltöznél. Vagy talán azért nincs ,mert nem szeretik az " anyu pici fia" tipusokat.

2020. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
88%
Támogatnak a szüleid. Náluk laksz. Te miért nem raksz félre a saját keresetedbők? Mennyit adsz le a fizetésedből a szüleidnek? Miért másokat okolsz a saját sikertelenségedért? Te mit teszel saját magadért?
2020. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
87%

Elárulnád miért várod el, hogy szüleid hitelre vegyenek fel lakást? Ezzel úgy megszívnák mint a szél... Nem részletezem.


Ő pénzük döntsék el mire akarják költeni.

Mellesleg ciki, hogy otthon laksz és nem tudsz semmit félretenni...

2020. febr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
19%
Kifogások világa.... [link]
2020. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

#1.

Nem vagyok mérnök.

Egy értéketlen humán diplomám van...

Nem tudom, hogy neked mit kellett fizetni a tanulmányaidon, mehettél volna államira is.

Van 12 "ingyen" féléved... Én is államin tanultam.


Nem tudom, hogy 6-7 év alatt hogy gyűjtöttél össze egy kertesházra elég önerőt, ha még albit is kellett fizetned, és még csak nem is támogattak.


Biztos nagyon jól keresel/kerestél...


Én nem tudok albérletbe menni a fizetésemből. Ha lakótárssal mennék, akkor is csak úgy lenne megoldható, hogy akkor meg nem maradna arra, hogy félre tegyek lakáshitelre.



#2.

A fizetésem kb. 50%-át adom oda a szüleimnek, cserébe én is kapok az ebédből amit anyám főz...

A többit el rakom, magamra szinte egyáltalán nem költök.


Van már több millió forint megtakarításom, de önerőre (asszem 25%) még nagyon nem elég, meg ugye hitelnél majd a fizumat is figyelembe veszik, ami alacsony.

230-250 közötti, túlórától függően.

2020. febr. 17. 14:12
 6/60 A kérdező kommentje:

"Elárulnád miért várod el, hogy szüleid hitelre vegyenek fel lakást?"


Én ezt nem várom el. Nem írtam semmi ilyet.

2020. febr. 17. 14:14
 7/60 anonim ***** válasza:
83%

@14:02


..és hol adtak neked 20-25 millió Forint hitelt?

Csak mert felénk legalább ennyi hitel kell, hogy egy lakható állapotú kertes házat vegyél.

2020. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
30%

Első vagyok.

Mondjuk hiába volt a suli ingyen, az albérlet a kaja a bérlet a ruházkodás nem.


Hú azta de sokat kerestem... Valszeg 500 ezret kerestem diákmunkán.. Napi 8-12 órát ledolgoztam suli mellett...


Az, hogy te életképtelen vagy ne másokat hibáztass. Nem véletlenül van 4 szakmám, mert ezzel.azzal nem mentem semmire jött a kövi.

2020. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
58%

#7-es ki mondta, hogy 20-25 millió hitelt vettem fel? 🤣🤣🤣

Tudod nem mindenki a pesti panelt veszi 50 milláért. Körbe kell nézni ennyi.

2020. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
43%
Ahol én vettem ott át kell festeni azt ennyi. Lakható nem lepukkadt maszív falak 1780 nm³ telek...
2020. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!