Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, ha nincs félretett...

Baj, ha nincs félretett pénzem 21 évesen?

Figyelt kérdés

19 éves korom óta nem élek a szüleimmel. Egy évet csak dolgoztam, úgyhogy sikerült félretennem valamennyit, azt viszont elköltöttem pszichológusra. (Néha azon gondolkozom, hogy nem kellett volna, mert úgy legalább lenne egy kis anyagi biztonságom, de tényleg nagyon fontos volt. Apám egész gyerek- és tinikoromban bántalmazott minket, a pszichológusom segítsége nélkül biztosan nem tartanék ott, ahol most.) A rákövetkező évtől mostanáig elkezdtem tanulni egy nyelvet + emelt érettségit szeretnék tenni, hogy bejussak egy magas ponthatáros egyetemi szakra, ami életem álma. Az egész havi fizetésem elmegy arra, hogy fenntartsam magam és tanárt hívjak, ha elakadtam. Egyedül édesanyámmal és a tesóimmal tartom a kapcsolatot, és mivel anya egyedül neveli a két tesómat, nyilvánvalóan nem szeretnék tőlük kéregetni semmire. Anyukám viszont nehezményezni, hogy miért nem tudok spórolni, miért nincs egyáltalán semmi félretett pénzem (a pszichológusról nem tud). Tudom, hogy csak aggódik, én is szoktam, mert vészhelyzet esetén nincs semmim, de fogalmam sincs, mit tehetnék. Az alap dolgokon kívül csak egy-egy kávét veszek havonta-kéthavonta, amikor a barátnőimmel találkozunk, semmi új ruha, semmi luxuscikk, de még így így maximum egy ezresem marad hó végére.


Szerintetek tényleg szörnyű, hogy nem tudok félretenni? Vagy elvárható lenne? Most tényleg úgy érzem, hogy én csinálok valamit rosszul.

21L



2020. febr. 20. 12:41
1 2
 1/20 cseppszi ***** válasza:
93%

Szerintem meg pont jól csinálod!

A befektetés mindig később hoz több hasznot mint maga a félretett pénz!

Magad fejlsztésébe fektettél be.

Gratulálok!

CSak így tovább!

2020. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem az, sokan mások se tudnak félretenni.


Én pl vidéken élek, sokáig csak gyári munkát tudtam elvállalni. Sehova nem vettek fel mert túl fiatal voltam, vagy mert nő.. A fizetésem alacsony volt, én se tudtam félretenni semmit.

Elvégeztem egy vagyonőrit, azóta lettek jobb munkahelyeim, több pénzem. Amúgy én is egyetemre járok.

Majd lesz még jobb neked is.

2020. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
2éve dolgozol, költöttél a mentális egészségedre (azt mondod használt, megérte) a SPÓROLT pénzéből. Mi a kérdés? Én a te korodban kocsmáról-kocsmára céltalanul iszogattam...
2020. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Én mindig tettem félre pénzt, akkor is, amikor csak 80 ezer ftot kerestem. Értelemszerűen nem akkor tettem félre vagyonokat, de mindig készültem, hogyha hirtelen ki kell fizetnem valamit, akkor tudjam miből. Sajnos általában kellett is, mert sosem tudhatod mit hoz az élet...


A tudásra fordított pénz igenis hasznos, de azért legyen egy vészterved is, mert ha beüt a krach és neked nincs tartalékod, a tanulmányaid látják majd kárát, azért pedig kár lenne. Vezess egy költségvetési tervet, mi az, ami feltétlenül muszáj és nem hanyagolható, mi az, ami talán csökkenthető, és esetleg azt is mérlegeld, hogyha a kiadásaidon nem tudsz csökkenteni, akkor hogy növeld a bevételed. Pl vérplazma adás, egyszeri munkák, stb.


De a tanulás nem hülyeség, szóval arra ne félj pénzt költeni, csak mindig legyen vészterved.

2020. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy vettem észre, hogy kevés pénzből gyakorlatilag lehetetlen félretenni. Legalábbis mióta egész jól keresek azóta sikerült egy nagyobb összeget megsporolni(én most 27 vagyok)


Egyébként nem veled van a baj.

Nekem az vált be, hogy Excel táblázatban vezetem a kiadásokat és látom, hogy mire mennyi megy el(voltvegy időszak, amikor lövésem sem volt arról, hol folyik el a pénz).

2020. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Én férjhez mentem, megszületett a babám, aztán elváltunk. Ahogy 2 éves lett, gyorsan elmentem dolgozni, mert muszáj volt, és az addigi félretett pénzemből (még a főiskola idejében tettem félre diákmunkából), megcsináltam a jogsit. Az oktatóm volt akkoriban a pszichológusom, a két tárgyalás közt jártam vezetni, csóri mennyit hallgatta a sírásomat. :D Viszont nagyon klassz időszak volt az, sok erőt adott a vezetés, az oktató, meg a függetlenség is. Ahogy elkezdtem dolgozni, valahogy volt 50 ezrem pluszban egy idő után, azt megtakarítási számlára tettem, hiába nem kamatozott látványosan, viszont bármikor elérhető volt, ha valami volt. Hónapokig nem tettem be mellé, mert a fizetésből pont kijöttünk szépen. Amíg nincs egy magasabb fizud, nem baj, ha nem tudsz félretenni. Majd teszel, mikor tudsz. Van aki ekkora önellátásra sem képes. Szép gondolat, hogy kell félretenni, de nem mindegy, hogy miből gazdálkodik az ember. Nekem egy befektetési tanácsadó akart folyton segíteni egy időben, nem értette meg, hogy egyedül nevelve a gyereket, 6 órás fizuból nem tudok még befektetni is. :D Aztán mikor 3 éves lett, elmentem 8 órában dolgozni, a fizum is több lett, akkor megint tudtam félretenni. Aztán megismertem a páromat, és együtt tettünk félre onnantól, hogy saját otthonba tudjunk majd költözni. 3 év alatt 3 milliót tettünk félre. A megtakarítási számlán pedig azóta 500 ezer ft van, mint "tartalék". Szóval amiben most vagy, az egy aktuális állapot. Ja azóta már vettünk egy házat. :) És megvan az 500 is. Vannak terveid, álmaid, önálló vagy, minden szuper lesz. Nem a félretett pénzen fog múlni, hogy boldogulsz-e. Biztos feltalálod magad, ha bármi történne, én is megoldottam. Sok sikert az életben! :)
2020. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem lett volna spórolt pénzed, miből mész pszichológushoz? Te is látod, hogy mennyire jó, ha van félretéve. De ez a te döntésed.
2020. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak így tovább! Le a kalappal.
2020. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, bunkó leszek. Anyukád inkább maradjon csendben, ha már kitanítattnia nem sikerült és neked kell megoldanod felnőttként, munka mellett

Nagyon drága albiban lakni és egy fizubol nehéz megelni. Szerintem teljesen érthető, hogy nem tudsz félre tenni. Több értelme van tanulásra költeni, ez meg fog terulni hosszú távon. Szerintem büszke lehetsz magadra.

2020. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%
14-23 éves koromig nem volt egy tiszta pillanatom sem. Ha meg nem is javultam, ma már egészen másképpen élek, mert egyedül magamra számíthatok rég óta. 21 évesen még ha sikerülne is valamit félre tenned, én saját magamra költeném. Sajnos a fiatalság mulandó állapot, érdemes egy picit élni is benne. Azt írod gyakorlatilag semmi magadra. Ha mégis úgy alakul, hogy tudsz félre tenni egy keveset, utazd el, bulizz párszor, vegyél egy szép ruhát. Pénzt elrakni ott lesz az egész élet, nekem sose ment, mégis itt vagyok. De ezt teljesen szubjektív, valakinek elképzelhetetlen így elni.
2020. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!