Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam anyámnak a...

Hogyan magyarázzam anyámnak a 2. vh-s és hidegháborús történelmi tárgy gyűjtő mániámat?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekel a történelem, főleg az 1. 2. világháború a rákosi és kádár korszak egészen a rendszerváltásig..


A garázsban a műhelyem tele van címerekkel egyenruhákkal, kitüntetésekkel, használati tárgyakkal, zászlókkal, térképekkel, műszerekkel (ne aggódjatok semmi fegyver meg ilyesmi nincs)


anyám amikor egyszer bejött és meglátta a 6 kádárcímert a falon, meg a szovjet zászlót felakasztva az 1848-as magyar mellé, elsőre megijedt, nem akarta, hogy ezeket gyűjtsem..


Hogyan magyarázzal el neki? Semmi rossz nincs benne, gyűjtő vagyok, kiállításokra járok.


Ezeknek a tárgyaknak rendkívül nagy értékük van, felét apámtól kaptam. Most 18 éves vagyok.


Mondtam anyámnak, hogy semmi politikai nézetem nincs, főleg nem náci vagy komminusta.. Teljesen független! Ez csak történelem. Nekem ez a hobbim.


2020. febr. 20. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Tudod, neked ez történelem, nekünk meg a kézzelfogható valóság. Mi (45L) úgy nőttünk fel, hogy Lenin-szobrok meg vörös csillagok között mentünk iskolába, a Szojuz Nyerusimüj-t énekeltük az iskolai ünnepségeken(szovjet himnusz, biztos ismered), és Brezsnyev stb. elvtárs mellkasán láttuk azokat a kitüntetéseket, amiket te most gyűjtesz.

Nekünk élő valóság volt, hogy "Munkásököl, vasököl, oda csap, ahova köll", és a családunk is megérezte azt a vasöklöt rendesen. És ehhez pont azok a kellékek sorakoztak, amiket te gyűjtesz.

Horogkereszteket is gyűjtesz?

Megértelek téged, nem mondom, hogy ne gyűjtsd. Én sem dobom ki anyukám kiváló úttörővezető kitüntetését csak azért, mert vöröscsillag meg sarló-kalapács van rajta.

Csak anyukádat is abszolút meg tudom érteni. Felsejlik benne az a világ, mindazzal a nyomasztással, ami azzal járt. Örülj, hogy nem akkor éltél. Én csak a végét éltem meg, az egész élhető volt. De az ötvenes éveket senkinek sem kívánom, az egy pokoljárás volt.

2020. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, örülök, hogy nem akkor éltem, és hidd el értem, hogy mik zajlottak akkor. Nem érdekel, hogy hajnali 2 van, átnézzük a padlást. Meg ugye voltak az egyirányú vonatjegyek recskre.


DE! mint írtam ez számomra nem "emléktárgy", mert ezeknek az emlékét nem kell megőrizni. Hagyományörző si vagyok egyébként, onnan is jön ez a hobbi.


És igen, van pár horogkeresztes cuccom.. Egy kitűző, egy sisak és egy repülős műszer (magasságmérő) annak az oldalába van beleütve a sasos jelzés. (BF (sas)(bayerische flugwerke) ) Nem vagyok rá se büszke, de nem is szégyellem.


Nem támogatom az akkori politikai nézeteket, ez teljesen más. Ez számomra olyan, mint másnak a horgászfelszerelés gyűjtése. MInden egyes modell megvan 1900 tól napjainkig.


De pl van csepel biciklim is. sz is címeres.

2020. febr. 20. 23:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg például vannak rengeteg propaganda plakátaim is. Pl olyan, hogy (angolul) szomorú nak és depressziósnak érzed magad? Valószínűleg kapitalizmusban szedvedsz. Meg van rengeteg 56-os dolog is. Pl egy eredeti zászló, amin nagyszüleim vágták körbe a címert. Ez pl szép dolog. Vagy egy trikolor karszalag, szintén 56-ból.
2020. febr. 20. 23:37
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Azt meg tudod indokolni, mièrt érdekel? Mert ezzel tudnál anyudnak érvelni. A "nem vagyok xy nézetes, csak....." védekezés, kifogás szagú. Mert ebből nem derül ki, hogy miért pont ez a korszak érdekel, milyen pluszt ad neked ez a hobbi.

(Nem ítéllek el, párom simán gyűjti a horogkeresztes cuccokat, szóval nem gondolom hogy bármit szégyellned kéne. Csak nem árt, ha tudsz komolyabb érvet felhozni mellette annál, hogy mert tetszik.)

2020. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsd csak nyugodtan. 50 éves vagyok. Sosem komáltam a komcsikat s a rendszerüket. Mégsem zavarna, ha a fiam olyan tárgyakat gyűjtene. Szüleid sem lehetnek idősebbek nálam. Anyukád túl luhegi.
2020. febr. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lihegi
2020. febr. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csepel Művekben találtam egy elhagyott trafóházban (aminek egy része iroda volt) egy 1939-1963ig vezetett nagyalakú kemény fedeles füzetet. "Javítások" volt a címe. Felütöttem és ilyenek voltak beleirva + helyszínrajzzal ellátva:


"1944.07.23. A tegnapi bombatámadásban a hengerde kábelét egy becsapodó bomba elszakította..."


Sajnos már elvesztettem valahol a költözésnél...

2020. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De amúgy ezek a dolgok amiket felsoroltam csak egy kis részlet egy polcon.. Vannak még rengeteg kardok, pajzsok, lándzsák stb.. Oké, háborúhoz kapcsolódnak, de attól még a történelem része. De még úttörő övem is..


Az azért biztos jó móka volt... És szinta mindenkinek megvan a gyerekkori kisdobos/úttörő könyvecskéje.. Aki kb 40-es 50-es...

2020. febr. 21. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!