Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülés utáni depressziótól...

Szülés utáni depressziótól lehet, hogy a feleségem nem akarja látni a régi párommal közös gyereket?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a közös pici a feleségem kijelentette, hogy nem akarja a házunkban vagy a gyerekünk közelében látni “az exem gyerekét”. Egyszerűen hajthatatlan, ha csak a gyerek nevét említem elsírja magát, hogy nem a családunk nekem az első, ha azt mondom elviszem máshova a gyereket akkor azért akad ki, hogy magukra hagyom őket. A lányom már rendesen depressziós, hogy nem megyek érte, már biztos nem szeretem mert megszületett az új gyerekem, lassan szóba se áll velem. Mi lesz ebből?
2020. febr. 20. 22:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

“az exem gyerekét”.


Az exed és a te gyereked. A közös gyereketek fél tesója.

Először ezt magyarázd el neki.

2020. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mondtam, de mivel az anyja neveli a gyereket ezért sajnos tényleg olyan mintha őt látnád kicsiben, ettől nem tud elvonatkoztatni
2020. febr. 20. 23:02
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Depresszió ide vagy oda,neked van egy másik gyereked is. Szokja meg,hogy nem csak a közös gyerek létezik számodra. Ha most engedsz,azzal csak azt éred el,hogy a nagyobb gyermekeddel való kapcsolat megromlik,a mostani párod pedig vérszemet kap,és szabad nem lehet otthon.

Eddig amúgy milyen volt a viszonya a gyermekeddel?

2020. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem voltak rossz viszonyban, viszont az exem egyre többször tett keresztbe és így már kezdett a gyerekhez is máshogy viszonyulni. Illetve az ex azzal beszélte tele a gyerek fejét, hogy nem a testvére a kicsi, mert nem ő az anyja
2020. febr. 20. 23:09
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Draga nejednek ezt akkor kellett volna meggondolni, mielott osszejott veled. Most probald meg neki elmagyarazni rendesen, nyugodtan, ill ravenni pszichologusi kezelesre is. Ha semmi nem hat, egy tasli.
2020. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Hamupipőke, Hófehérke, Fanni hagyományai... Régi keletű a probléma. A nők egy jó része férfit akar, nem exeket, és nem tőlük való gyerekeket.

Ez nem lesz könnyű eset. Itt mély érzelmi problémáról van szó, a racionális érvelés, hogy a lányod a kicsi (fél)testvére, nem hiszem hogy sokat ér.

"Nem a családunk neked az első" - mi a család a feleséged szemében? A lányod biztosan nem tartozik oda szerinte. Féltékenységet látok, belső bizonytalanságot. Sok türelemre, megértésre lesz szükséged. Csak reménykedek, hogy nem viszi a feleséged dűlőre a dolgot - mármint hogy ő vagy a lányod. Ha igen, a lányod fog veszíteni.

A lányod míg fel nem nő, nem valószínű, hogy megérti, hogy neked a feleséged az első. Ha megérti is, fájni fog neki rendesen, elutasításként fogja megélni.

Ezt a feleséged tudná azzal megoldani, hogy elfogadja a gyereket. Amint látom, erre nincs bölcsessége, és azt sem látja, mekkorát árt a hozzáállásával.

Innen messziről úgy látom, egy esély van: szeresd nagyon a feleségedet, légy iránta elfogadó és gyöngéd, annyira, hogy merje letenni a félelmeit valamennyire,beteljen a szeretet-tankja, és ekkor talán belátja, hogy az a gyerek nem tehet semmiről.

2020. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Amikor nálatok van a kislány, az hogy zajlik? Sok férfi úgy van vele, hogy elhozza a gyereket láthatásra, aztán rábízza az új nejére, mert szerinte női feladat. Erre meg nem csoda, ha nincs energiája egy első gyerekes anyukának kisbaba mellett.

"az ex azzal beszélte tele a gyerek fejét, hogy nem a testvére a kicsi, mert nem ő az anyja" -- az exedet viszont k. keményen helyre kellene tenni, tanulja meg elviselni, hogy már más párod van, és ne a testvéreket uszítsa egymás ellen, mert ez az ő gyerekének is rossz. Ne hagyd, hogy belemásszon a házasságodba.

A feleségednek ígérd meg, hogy helyreteszed az exet, de értesd meg vele, hogy a kislány nem tehet az anyjáról. Mindenképpen foglalkozz minél többet a kislánnyal, ne éreze, hogy "le lett cserélve". Most dől el, jó lesz-e a testvéri kapcsolatuk, neked kell okosabbnak lenni, ha már az ex hülye ezen a téren.

2020. febr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Előző megmondta a tutit.
2020. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Ne hagyd cserben a nagy lányodat, valószínűleg a hormonok hatása, semmi jóra nem vezet! Keress segítséget, a barátnőit, szüleit, hátha észérvekkel több irányból meg lehet győzni, de lehet pszichológus is.
2020. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Én kerek-perec megmondanám, hogy a másik gyerek ugyanúgy a gyerekem. Ugyanúgy szeretem, és ide fogom hozni, amikor láthatás van. És minden felnőtt kulturáltan fog a jelenlétében viselkedni. Pont.


7-re: Természetesen mindig ÉN foglalkoznék a gyerekkel, a legkevésbé se várnám soha az új feleségemtől ezt.


Kérdező esetében már rendesen el van cseszve a dolog, ha lánya "rendesen depressziós" és lassan szóba se áll az apjával, mert a kérdező nem megy érte láthatási időben. Én nem hagytam volna idáig (sőt semeddig se) fajulni ezt a helyzetet. Nagyon sajnálom azt a kislányt!

2020. febr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!