Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok, ha a lányoto...

Hogy reagálnátok, ha a lányotok drogozna?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy havonta elszívnak négyen-öten egy füvescigit, hanem hogy heti 1-2 alkalommal keményebb dolgokat használ.


Az egyik legjobb barátnőmről van szó, aki nyáron költözött fel Pestre (továbbtanulás miatt). Én egy évvel fiatalabb vagyok, így még itthon járok gimibe. Az elején még nem volt ilyen, de aztán egyre jobban "eltorzult". Nem tudom, mennyire vagytok így képben, de tipikusan "instalány" lett. Napi 6-7 story arról, hogy hol eszik, hol kávézik, hova megy körmöshöz, közben autóban éneklős videók, vagy csücsörítve pózolós képek tömkelege. Már ez is taszít valahol, hogy semmiről sem lehet vele beszélni, csak hogy mit vett, milyen legyen a körme, feltöltesse-e a száját, vagy melyik pasival találkozzon. Aztán most a téli szünetben mondta ezt, hogy néha cuccoznak, de az volt a mentsége, hogy a techno bulikat csak így lehet kibírni, meg így legalább felpörög és tud rendesen afterozni a többiekkel, meg Pesten "mindenki ezt csinálja". Vannak pesti ismerőseim, akik szintén egyetemisták, de egyikről sem terjed az, hogy drogoznak... Azt mondta még, hogy ez nem is számít annak, mert ő sosem fizet érte, nem adna ki erre ennyi pénzt. De közben meg ugye itt voltak az ünnepek, és 4 nap után már kivolt, hogy neki bulizni kell menni, ő ezt itt már nem bírja buli nélkül. Szóval teljesen kivetkőzött magából, a szülei persze erről nem tudnak... Nem akarnám bajba sodorni, de én már annyiszor beszéltem vele, hogy szerintem ezt nem kéne, vagy legalábbis nem így... Meg hogy ez veszélyes, bármikor elindulhat a lejtőn, stb. De nem hallgat rám, merthogy én nem tudom, milyen ott az élet, és hogy őt kinézik, ha kihagyná a bulikat és biztos nem lesz otthonülő lúzer. Nagyon féltem, és aggódom érte. Ezért gondoltam, hogy legalább az anyukájával beszélnék (jóban vagyunk eléggé). Nem árulkodva, meg tényleg nem azt akarom, hogy ebből családi balhé legyen, aztán mindent megvonjanak tőle. Hanem hogy hátha egy felnőttől hallaná, akkor változna a véleménye. Ezért kérdezem, hogy ti szülőként erre hogy reagálnátok? Vagy őrültség, és ne csináljam?


2020. febr. 21. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudom... én idősebb vagyok nálatok, egy majdnemrokon kislány (beházasodás miatt rokon mostohagyereke) volt ugyanígy 18 évesen, nekem újságolta, hogy ő mekkora nagylány, hogy nyomja a cuccot a pasijával.

Én anyámnak mondtam el, az anyjánál meg a rokonnál nem akartam bemártani. Anyám megtette helyettem, szólt nekik, hogy nézzék át a cókmókját, mert ez van. Hatalmas balhé lett belőle, de nem a gyerek miatt, hanem anyám ellen, hogy ne ugasson bele, hogy nevelik a gyereket.


Ezek után én nem szólnék a helyedben, csak magad ellen fordítanál mindenkit, ha a saját példámból indulok ki.


(Nálunk a sztori vége az lett, hogy párszor felcsináltatta magát a csajszi, asszem 2 v 3 abortusz után későn vette észre a gyereket, így lett anya, suli félbehagyva, nulla szakma. A gyerek apjával egy darabig voltak, a csávó alkesz volt és verte, a csajszi lecsúszott drogos lett. Azóta eltelt pár év, a gyereket elvette a gyámügy, a csajjal nem tudom, mi van.)

2020. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Attól függ mit, ha speed vagy eki azt hagynám, de megmondanám neki, hogy ésszel, meg mik a mellékhatások. Rengeteg művész használt tudatmódosítót, és abból gazdagodott meg, hogy a víziókat pl. lefestette, lásd pl. Dalí-t.
2020. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha " havonta elszívnak négyen-öten egy füvescigit" akkor is nagyon le lettem volna döbbenve, de nem tették.
2020. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
6%
Az “instalány” szót Normienak szoktuk nevezni
2020. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Ez van amikor egy videki sok valovilagot nez aztan valahogy feljut pestre es ugy viselkedik ahogy abban a szemetben latja.
2020. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Egyebkent meg valoszinunek tartom hogy kamuzik. En mar sok buliba megfordultam es egy bedrogozott csajjal se talalkoztam ( pesti vagyok) csak csavokkal de abbol is agyon keves van.
2020. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyebkent meg az o dolga.... Majd ha ez ilyen cuccoktol ontudatlan allapotba kerul es 6 kancigany meghuzza akkor majd átgondolja az eletet.
2020. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamuzik... Voltam nála párszor még ősszel, meg decemberben is, és láttam, hogy mik mentek egy-egy alapozásnál, vagy valamelyik szórakozóhelyen a wc-ben.


Meg egyáltalán nem lecsúszott társasággal barátkozik, ő sem szegény családból származik. Ezért is gondolom, hogy az anyukája tudna segíteni talán.

2020. febr. 21. 22:24
 9/20 TheAnswer_ válasza:
61%

Először szerintem beszélgess el vele mégegyszer, nem feltétlen egyből erről. Az ,,instakegyhölgyeskedés'' hátterében mindig valamilyen testképzavar áll, vagy önbizalomhiány és biztos nagyon rá van feszülve a közösségbe való beilleszkedésre. Beszélgessetek az érzéseiről bensőségesebben.

Szerintem nem jó egyből a szüleihez menni, mert meglehet, hogy ők egyből rámordulnának és megromlana köztük a kapcsolat.

Talán te jobb belátásra tudnád téríteni. Van erre egy-két egyszerű tény, amit ha elmondasz neki megváltozhat a véleménye:

- A drogokat mostanság úgy keverik, hogy meghalhat tőle egyből ha melléfog.

- Emiatt a cuccozás és bulizás miatt 30 éves korára olyan lesz, mint egy 50 éves, aki most tolta le a 12 órás műszakot.

- Nagyon nem kötelező bulikba járnia, akik emiatt kitagadják, azok legjobb esetben is csak meg akarják fektetni. Nem barátok, nagyrészt csak egy vevőként tekintenek rá.

- Kirúgni kicsit a hámból néha nem árthat, de ez nagyon nem normális.

- Nem lesz semmi jövője. Elveri a pénzét a tanulmányait csak azért, hogy most bulikázzon és kitegye az életét Instára. Aztán milyen jó lesz később eladóként szenvedni a sarki kisboltban.

De ez csak pár a sok közül. El kell gondolkodtattni azon, hogy tényleg ezt akarja-e.

Ha a szülei el tudnak nyugodtan, megértően beszélgetni vele akkor egy próbát megér, viszont, ha nem akkor nem kellene. Illetve ha már megbeszéled velük, hogy beszéljenek a lányukkal, akkor ne egyből azt mondják, hogy te mondtad,hanem egy beszélgetést hozzanak ki valahogy a drog probémákra és a pesti életére.

2020. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Ez csak egy kifogás számára, hogy ha nem csinálná kinéznék meg, hogy pesten mindenki ezt csinálja. Valószínűleg rá van függve és önmaga sem meri beismerni. Sajnos azon kívül, hogy mepróbálod józan észre téríteni nem tehetsz sokat. Én a helyedben nem biztos, hogy elmondanám az anyjának, az, hogy megtudja nem jelenti azt, hogy a lány abba fogja hagyni, maximum azt mondja otthon. Ebből csak akkor fog tanulni ha történik vele valami, vagy lesz egy rosszabb mellékhatás valamelyik drogra. Amit persze nem kívánok nem azért mondom. Ha saját maga nem jön rá időn belül nehéz lesz a vissza út. Az meg hogy a techno bulikat csak így lehet kibírni megint csak egy hatalmas baromság, meg hogy így felpörög, persze felpörög csak aztán vissza is esik elég rendesen. Voltam már techno buliban drog nélkül is élveztem, ha pedig valaki táncolni megy egy buliba akkor nem kell hozzá plusz extra pörgő szer. Ez az egész dolog csak kifogások tömkelege. Bekerült ebbe a társaságba, remélhetőleg kiéli magát aztán rájön, hogy hosszú távon ez nem élhető
2020. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!