Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan törhetne ki a szülői...

Hogyan törhetne ki a szülői "börtönből"?

Figyelt kérdés
Öcsém 31 éves. A szüleink pár éve vettek neki egy lakást (az övéktől pár utcára, 5 percre gyalog) hogy külön életet kezdhessen élni. Azóta még egyszer sem tudott ott aludni, mert elmondása szerint a szüleink "nagyon igénylik hogy velük legyen". Aggódom érte. Párkapcsolata sem volt még. Hogyan tudna kitörni otthonról? (Én 26 évesem mentem férjhaz otthonról viszonylag problémamentesen.)
2020. febr. 23. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd nem is akar kitörni, te meg nem tudsz semmit tenni.
2020. febr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud kitorni mert nem is akar.
2020. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Ő már sehogy. Sem akarata, sem motivációja nincs rá. Ő a mami és a papi kis, felnőni nem engedett csemetécskéje marad; próbálj meg ebbe beletörődni.


Nem olyan nagyon börtön az számára, ha nem hajlandó lázadni, amikor van lehetősége; korábban is nyílván volt, csak nem hajlandó ezzel élni. Láttam már ilyet. Azzal kellett volna kezdeni, hogy meg sem kellett volna engedni a szülei lakásától 5 percnyire levő lakás megvételét. Az öcséd gyenge ember és arra nevelték, hogy az is maradjon.


Nem kell mindenkit megmenteni, csak azt, aki akarja és valóban megmentésre szorul - és ez nem a te testvéred.

Csakis a saját életeddel törődj, vele ne sokat. És ne neveld a te gyerekedet ilyenné!

2020. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan nem fogja elhinni, de néha mondd neki, hogy a szüleitek halála után a Gyámhivatal gondnokság alá akarja majd helyeztetni, mert önállótlannak látja.

Ettől függetlenül is mondogasd neki, hogy önállótlan.

2020. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"elmondása szerint"


Vagy csak ő nem akar egyedül lenni a lakásában ezért megy haza, csak ráfogja a szüleitekre.

2020. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miféle börtön? Az ember nem vesz csak úgy a gyerekének egy házat, hogy aztán ne engedje ott élni. Inkább az öcsi nem akar lemondani arról, hogy takarítanak, bevásárolnak, föznek rá stb stb. Mondani mondhat akármit. A szüleiteknek mi a véleménye?
2020. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

31 éves férfi vagyok.


A néha még vannak olyan rémálmaim, hogy a szüleimnél élek. Szerencsére hamar felriadok ilyenkor.


Elképzelni sem tudnám, hogy ne legyek önálló.

2020. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!