Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne úgy "tenni"...

Hogyan lehetne úgy "tenni" mintha normális család lennénk?

Figyelt kérdés

Kettesben élek anyámmal, 17/f.

Ugye egy normális családban nem kell semmit se bejelenteni, vagy előre megbeszélni.


Most arra gondolok, hogy szólnom KELL anyámnak, ha elmegyek fürdeni, mert akkor nem fogom hallani, ha mond nekem valamit. VAgy: Megtiltotta, hogy fej/fülhallgatót használjak, mert akkor nem hallom, ha mondani akar valamit.



Ha én nem hallom azt amit épp mond, akkor arról én nem tehetek, és ha azt akarja, hogy meghalljam, akkor jöjjön oda ahol én vagyok.


És fel van háborodva.. Amikor ő nem hallja amit én mondok, akkor vagy azt mondja ,hogy NEM HALLOOOOMM GYERE KÖZELEEEBBB. Vagy nem mond semmit, de mindenképpen ode kell mennem.


Ha én nem hallom, akkor véletlenül se jönne közelebb, ráadásul azt feltételezi, hogy valami bajom van és azért nem tudok válaszolni...


Mit lehet ilyen anyával kezdeni?


2020. febr. 23. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez már csak rosszabb lesz a korral. Ne várj javulást.
2020. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mit lehet ilyen anyával kezdeni?"

Amit egy ilyen fiúval. :) Meg kell tanulni hatékonyabban kommunikálni vele. Akkor kell kezdeni, amikor pl. egymás mellett ültök ugyanabban a helyiségben, pl. az asztalnál, vagyis amikor van is rá idő, meg nincs is zavaró körülmény (pl. fülhallgató, zubogó víz, stb.). El kell magyarázni neki, amit nyelvtanból tanultál a kommunikációs csatornáról, meg a többiről. (Ha nem rémlik, mindegy, elég, ha azt elmagyarázod neki, amit itt leírtál.)

2020. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy neki van gondja a fülével.

Nem kell úgy tenni, mintha normális család lennétek, hanem normálisan kell viselkedni. Téged is úgy fog felnőttként kezelni, ha ezeket neki mondod el. Az emberek úgy élnek együtt, hogy nem azt várják, hogy mikor szól a másik, hanem ha együtt vannak beszélgetnek, vagy ha mondanának valamit nem átkiabálnak, hanem odamennek a másikhoz.

2020. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
"Ugye egy normális családban nem kell semmit se bejelenteni, vagy előre megbeszélni." De. normális családban be szokták jelenteni a dolgokat, és meg is beszélik.
2020. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Leírtam már. Ezeket elsőnek vele beszéltem meg. Hülye lennék, ha előbb kiírom ide, hogy oldjátok meg oszt jónapot.
2020. febr. 23. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

"Ezeket elsőnek vele beszéltem meg."

Elővetted a témát. De még nem ért véget a megbeszélése. Vele folytasd. És tényleg figyelj oda arra, amiket mond, legyél türelmes, ne menjen át ordibálásba a megbeszélés, ne trágárkodj közben, stb., ahogy egy kulturált felnőtt tenné.

2020. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sosem kiabálok anyámmal, sőt még életemben nem káromkodtam vele szemben! (nem is merek) De sokszor amikor így "kiabálok" azt azért teszem, emrt túl kell ordítsam, hogy meghalljon!


És tényleg, néha olyan rossz a helyzet, hogy a TÉVÉT SE hallom! Amikor leteszi a telefont, csak akkor veszem észre, hogy mekkora hangerőn hallgattam a tévét eddig...

2020. febr. 23. 19:18
 8/9 A kérdező kommentje:

jajj. hoppsz. nemide :D :D :D


amúúúgy. a telefonálos anyás kérdés is az enyém :D

2020. febr. 23. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Több kérdést kiírtál már ide, én azt érzem, hogy csak panaszkodni akarsz, és azt, hogy a válaszolók érezzenek együtt veled, a helyzetet elemző, segítő szándékú, praktikus tanácsokat adó kommentekkel nem igazán foglalkozol. Gondolom, nem akarod felvállalni vele a konfliktust, vagy nem tudom. Azt kellene pedig. Anyádnak hiányzik egy társ, rajtad próbálja kiélni ezt az igányét. Ha mindig szólsz neki, hogy mész fürödni, akkor azt fogja hinni, hogy ez oké. Ha sose teszel fel fejhallgatót, azt fogja hinni, hogy ez oké. Állj bele, hogy te mit nem akarsz. Ezt lehet vele kezdeni. Legyél empatikus, hiszen egy társ hiányzik neki, ugyanakkor ne menj még mélyebbre ebbe az egészségtelen birtoklós játszmázásba. Ne vedd fel azokat a ruhákat, ne mondd meg, hogy mit eszel és miért, vagy mondd meg neki, miért zavar, ha kérdezgeti, újra és újra, stb. Nem lehet jobbat/többet mondani. Ha meg csak panaszkodni akarsz, az se baj, csak legyél vele tisztában, hogy igazából nem nagyon akarod megoldani a helyzetet.
2020. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!