Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire "normális"...

Szülőként mennyire "normális" azt érezni, hogy egy csomó mindenről le kell mondani?

Figyelt kérdés
...a család miatt.
2020. febr. 24. 11:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Mint például?
2020. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem kell lemondani semmiről, vagy legalábbis nem véglegesen.
2020. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
"Csomó mindenről" csak az elején kell lemondani szerintem, aztán ahogy nől a baba/gyerek, úgy a lehetőségek is. Nem gondolom, hogy annyi mindenről lemondtam. Plusz a gyerek se lesz mindig gyerek, kirepül a fészekből, és akkor be lehet pótolni sok dolgot, amit nem lehetett mellette vagy vele csinálni.
2020. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem én érzem így, valaki a környezetemben. Nagyon meglepődtem, ezért érdekel, ez mennyire van rendben.
2020. febr. 24. 11:52
 5/28 anonim ***** válasza:
99%
A családtól függ. Ha anyukának egyedül kell mindent megoldani és évekig nem tud szinte sehova se menni, mert még apuka se nem hajlandó vigyázni a saját gyerekére, foglalkozni vele, akkor valóban elég kellemetlen élmény lehet. És sajnos sokan vannak így.
2020. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%
Butaság. Ugyanúgy, lefog mondani nagyon sok ember olyan dolgokról ami számára, most a mindent jelenti. Szerintem a gyerek adja az élet örömét, értelmét. Két gyerekem van. 26 és 21 évesek.
2020. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem normális , mert azt mutatja , hogy rosszul mérted fel a lehetöségeidet , amikor gyereket válllatál , és emiatt csakis a tükörképedet okolhatod . Az emberek nagyrészének nincs annyi pénze , hogy lemondások nélkül tudjon a gyerekének biztositani mindent , mégis vállalnak . Lehet valahol a társadalom hibája is , hogy erre nem készitik fel a fiatalokat ”majd lesz valahogy ” , de általában nem lesz sehogy , az a baj
2020. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%
Az első egy évben kell csak lemondani bizonyos dolgokról, de az sem sok. Utána már mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
2020. febr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Ne legyetek már álszentek, igen is rengeteg mindenről le kell mondani.

Ha nincs segítség és nincs jó anyagi helyzet, teljesen megváltozik a család élete és rengeteg áldozatot kíván.


Nincs éjszakai buli, ad-hoc csavargások, nincs végtelen én-idő, bármikor haverozás, mozizás, bárhol-bármikor szex a pároddal, lehetne végtelenségig sorolni.....

Mindez bőven megéri az áldozatot, mert a kicsi a szeretetével kompenzál és az ember azonnal elfelejt mindent, de ne mondjátok már, hogy semmiről nem kell lemondani és az élet ugyanolyan marad, mint előtte. Soha nem lesz ugyanolyan!! Nem beszélve a felelősségről, amit normális szülők azonnal éreznek, ahogy megszületik a kicsi és ezt nem mindenki tudja jól kezelni.


Az anyák nagy része szülés utáni depresszióban szenved, mert teljesen átalakult az élete. És itt még az anyagiakról nem is beszéltem. Rengeteg pénz, ha azt szeretnéd, hogy a gyermeked kicsi korától megfelelő oktatásban részesüljön, megkapjon olyan dolgokat, amelyeket legalább az átlag megkap. Persze, tudom, a szeretet a legfontosabb, de azért mellette ezer más dologra is szüksége van.


És nekem ne mondja senki, akárhogy is készül a gyerekvállalásra, hogy mindezt már pontosan tudja és át is érezte a kicsi születése előtt.

2020. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

Az egész élet úgy en bloc az áldozatvállalásról szól.

Jó reggelt kívánok!

2020. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!