Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem enged el anyám a...

Miért nem enged el anyám a barátaimmal bulizni vagy csal együtt lógni?

Figyelt kérdés

Enyám elég furcsa teremtés, szerinte ezek mind rossz dolgok, szerinte ha otthon ülök, akkor vagyok a legnagyobb biztonságban..


Azt mondta, hgy az első ivászat után azonnal elvisz másik iskolába.. Normális? Ezt nem teheti.. Minden jóból kimaradok. Egyébként se "ivászat" hanem csak jól érezük magunkat egy-két sör mellett...



Telejsen ellentmond minden dolog amit nekem mond.


Azt mondja ,hogy jó lenne, ha már végre egyedül közlekednék, aztán amikor azt mondom, hogy de anya menjél nyugodtan dolgozni, elmegyek magamtól a suliba, akkor meg azt hiszi, hogy biztos cigizni megyek, vagy inni suli után..


(ugyanazon az úton megy iskolába, ahol az iskola is van, így csak kidob és megy tovább)



Ő miatta "romlik" el a fiatalkorom. 17 éves vagyok, illene már csajozni, bulizni a haverokkal. Sokan azt hiszik, hogy antiszoc vagyok és nem akarok barátkozni, és nem hiszik el, hogy anyám nem enged el....



Mit tehetek? Ha azt mondom, hogy de anya! márpedig én nagyfiú vagyok, szeretnék végre a barátaimmal lenni, akkor meg mártírkodik és játsza az elhagyott anyát, akitől elmegy a gyereke...


2020. febr. 25. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj nagyszülőkkel, nagynénivel, barátaival; ha már magától nem jut el odáig, hogy lassan felnőtt leszel, és önállósodnod kellene.
2020. febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nincsenek nagyszüleim, apám elvált tőle még kiskoromban... Jelenleg kettesben élek vele.
2020. febr. 25. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Akkor ezért ragaszkodik hozzád ennyire, mert csak te vagy neki. Azonban ezzel csak a saját érdekeit nézi, ez pedig nagyon nem normális. 17 évesen úgy kezel, mint egy 10 évest. Ha most nem vetsz ennek véget, akkor tipikusan olyan lesz később, aki nem fogja engedni, hogy elköltözz, esetleg még a barátnődet/későbbi feleségedet is utálni fogja, mert "elszakít" téged tőle.

Pszichológust javasolnék anyukádnak, más nem fog segíteni. Esetleg ha találna magának párt, akkor nem csak te lennél neki, így sokkal jobb lenne a helyzet, de nyilván férfit neki kell találnia, nem tudod befolyásolni.

2020. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

HÁt érzem én, hogy ez a helyzet, nagyon rám van akaszkodva.. Én találjak neki párt? Mert magától nem nagyon akar.. Barátnői rengeteg van, velük egész nap telefonál, mag néha találkozik..


Olyanokat csinál, amiket nekem megtilt.. De már tudom, nem azért tiltja meg, mert rossz, hanem nem akarja, hogy akár csak egy órára is sulin kívül elmenjek mellőle.. (ez beteges)


Én sokat beszélgetnék vele, vele lennék, lenne közös programunk, de ő csak telefonál, csak telefonál, csak telefonál. Egész nap.. Így hozzá se lehet szólni.. És még ő mondja, hogy keveset törődöm vele..

2020. febr. 25. 16:47
 5/7 A kérdező kommentje:

ÉN nem mondhatom neki ,hogy anya, menj el psichológushoz, mert gáz mait csinálsz, mert ő azt nem látja.. Ez neki a jó, ez a természetes.... Ha ezt mondanám, akkor talán örökre megsértődne..


Nagyon ingadozó hangulatú, ha egy rossz szót szólok neki, legyen az 100%-ig igaz, képes írni egy végrendeletet dühében amiben kitilt minden örökségből..


Aztán megbánja, elégeti, de félek ,hogy amikor mérges esetleg örökre olyan marad...

2020. febr. 25. 16:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom neked ilyen szülő mellett, hogy alkalmazz kemény eszközöket. Ülj le, beszélj vele. Telefon félre rak, beszéd van. Elmondod, hogy már 17 van, szeretnél többet szórakozni, önnálóbb lenni. Ne fogadj el tőle mindent.


Azaz ha hívnak a barátaid, osztálytársaid szombat este inni egy sört, akkor fogod magad szépen és elmész velük inni egy sört. Én megértem, hogy anyukád aggódik érted,de ez már túlzás, anyukádnak és neked se tesz jót. A világ nem egy félelmetes hely. Anyukád akadjon le szépen rólad. Ha elkezd cirkuszolni, valószínüleg fog, hogy akkor se enged el téged, akkor közöld vele, hogy te is egyszer vagy fiatal, egyszer vagy középiskolás és nem fogsz az érettségiig otthon ülni anyáddal. Próbálj meg az eszére hatni. 17 éves vagy, fiatal ember vagy, most van itt az ideje a csajozásnak, fiatalságnak. Legyél vele határozott, következetes, fel fogja fogni egy idő után, hogy te élni szeretnéd az életedet és bizony ő is az övét. Ne akarjon mindent irányítani.

Ha nem akarod, hogy azzal fáradjon, hogy a suliba hordjon, akkor ne közlekedj vele. Menj önnállóan. De itt hívom fel a figyelmedet, hogy egy anyának akkor is fontos, hogy érezze, szükség van rá, fontos, amit tesz. Szükség van a gondoskodására. Legyél határozott, de ne típorj túlzottan anyád lelkébe, azért még érezze, hogy szükség van rá. Lehet kicsit meg fog sértődni, de majd túl jut rajta. Meg kell értenie, hogy lassan nagykorú leszel és meg kell tanulnod felnőni. De ahhoz előtte lázadni kell és ez érdek ellentéttel jár.

2020. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Savlekotő ***** válasza:
A legnagyobb baj ma hogy tömegesen elvált nők a fiaikat teszik meg férjpótlónak azért nem enged korodnak megfelelő dolgot tenni.
2020. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!