Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok hazudni a szüleiteknek?

Szoktatok hazudni a szüleiteknek?

Figyelt kérdés
Jegyekre, szerelemre és még sok másra gondolok itt. Most nagyon bűntudato van mert nem kicsit hazudtam a jegyeimről a szüleimnek, bár most ezt nem részletezném. Megnyugtatna ha valaki azt írná hogy szokot. :D

2020. febr. 26. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Jegyekrők nem szoktam, mert hiába van néha 1-es vagy 2-es jegyem, a bizonyítványaim végül mindig jók szóval nincs okuk leszidni és úgyis látják az e-naplóban.

Másról szoktam, pl. szerelem és hogy mit csinálok a szabadidőmben. Ez van :D

2020. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

En is folyton hazudtam tinikoromban... Kesz a hazi? "Persze..." De azert igy is tovabb tudtam tanulni es a legjobbak kozott vegeztem az egyetemen.


Ez nyilvan nem idealis, de gyakori resze a kamaszkori fuggetlensegi harcnak. Ami pedig szukseges. Jo lenne, ha menne hazugsagok nelkul, de ez gyakran nem csak a gyereken mulik.


Ajanlom Vekerdy Kamaszkor körül cimu konyvet neked is es a szuleidnek is, ha tenyleg a kamaszkorral kapcsolatos ez a dolog.


[link]

2020. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, valoszinuleg el fogom olvasni:) De ti szoktatok ilyen nagyobbakat hazudni?
2020. febr. 26. 19:20
 4/12 anonim válasza:
64%
Hát én is szoktam hazudni. Többször is előfordult már hogy nem szóltam egy dolgozatról mert tudtam hogy úgy is rámerőszakolják a tanulást. Ha nem szereztem jó jegyet úgy csináltam mintha nem is tudtam volna a dogáról.
2020. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Bazi sokat kummantottam fiatalon :)
2020. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam hazudni.Tény és való,hogy néha történek olyanok amik úgy mond "tiltottak" számomra.Például nálam alapnak veszi hogy ha iskolán kívül bárhogy kimegyek akkor szóljak.Akkor is ha csak egy utcára megyek vagy kerülő úton megyek haza,de ha meg kérdezné megmondanám.Szerintem nem éri meg hazudni,főleg nem jegyekkel simán el mondhatja osztály főnököd vagy ilyesmi,előbb utóbb így is úgy is megtudják,de nem mindegy hogy,ha elmondod magatól akkor éretebben fognak kezelni,sőt a büntetésed is lehet kisebb.
2020. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Persze hogy igen. Főleg úgy hogy már 23 vagyok, de ők még mindig kontrollmániások. Tesóm még csak 18, ő volt már hogy pl. máshova ment el, mint amit itthon mondott. Sőt, pl a piálást nálunk kamuzni kell, mert anyám antialkoholista, rendszeresen újságolja mindenkinek hogy neki milyen jó gyerekei vannak, még soha nem ittak alkoholt. Szegényt ilyenkor sajnálom kicsit. Egyrészt önhibáján kívül hazudozik ő is, másrészről mert mások furán szoktak nézni anyámra hogy ez miért jó, hogy az ő gyerekei nem isznak soha, merthogy azzal normális családban amúgy nincs baj. De hát ő hibája végülis. Szerintem a konfliktusok elkerülése végett néha kell hazudni, így mindenki jobban jár.
2020. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
30%
Egyszer hazudtam és apa pofon vágott. Visszakérdeztem hogy azért mert kaptam mert hülyeséget csináltam? Apa azt mondta hogy nem azért hanem a hazugságért. Azóta elmondtam mindent és nem kaptam ki.
2020. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Jegyekről sosem hazudtam, alapvetően jó tanuló voltam 4es 5ösöket hoztam haza, de ha rossz jegyet kaptam azt is elmondtam, szerencsére nekem ilyenkor sosem akadtak ki a szüleim. Sőt apukám néha azzal piszkált, hogy ne hozzak már haza ilyen jó jegyeket meg ne tanuljak ennyit :D (persze csak viccből)

Más dolgokból viszont elég gyakran hazudtam sajnos, mert máshogy nem lett volna "életem". Anyukám nagyon szigorú volt minden bulival vagy utazással kapcsolatban vagy ha elmentem barátokkal valahova, ezért sokszor nem ott voltam amit neki mondtam. Az első barátomról sem tudott addig amíg rokonok meg nem láttak minket aztán eljutott hozzá is, nem szeretek vele ilyen dolgokról beszélgetni, és ő nem is az akivel lehet.

2020. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Csak azt nem tudom ki az a szendeszűz örök igazmondó aki lepontozza az összes választ xdd
2020. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!